ספרים שראו אור בחודש אוגוסט 2007 - מקור ושירה
מוצגים 17 ספרים ב 3 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 --הבא
 אנה אחמטובה

אנה אחמטובה
מאת: מירי ליטווק

אנה אחמטובה (1889-1966) היא אחת המשוררות הגדולות של רוסיה במאה ה-20. אף שמוסדות התרבות הסובייטיים מיעטו להדפיס את שיריה והתנכלו לה וליצירתה, ההערצה אליה, שהחלה עוד לפני המהפכה, לא פחתה גם בתמורות העתים שלאחריה והיא נמשכת עד היום.

הוצאה לאור: גוונים

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 אף אחד עוד לא מת בהליכה

אף אחד עוד לא מת בהליכה
מאת: יצחק בן-נר

חמשת הסיפורים בקובץ הסיפורים החדש של יצחק בן-נר מתפתלים בין אתרים, אירועים ואנשים שלכאורה רחוקים זה מזה כרחוק קצה העולם מקצהו השני. הם מתרחשים ברובם במקומות ובזמנים אחרים.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מקור

 גשר

גשר
מאת: ערן בר-גיל

חיים פלח מרגיש שחייו כבר מאחוריו. פעם היו לו משפחה אוהבת ותוכניות לעתיד. כיום הוא בודד ועצור, נמנע מריגושים ומדחיק את האירוע הטרגי שריסק את חייו. ויום אחד הוא מקבל הצעה מפתיעה: לנסוע לאנגולה שבאפריקה כדי לפקח שם על בניית גשר.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מקור

 דולי סיטי

דולי סיטי
מאת: אורלי קסטל-בלום

דולי סיטי, מן הפסגות בכתיבתה של אורלי קסטל-בלום, הופיע לראשונה ב-1992, ועד מהרה הפך לנקודת-ציון בספרות העברית. תרגומיו ראו אור באנגליה, ארה"ב, גרמניה, צרפת, הולנד, שוודיה ויוון. הספר נכלל באוסף העולמי של "היצירות הייצוגיות" של ארגון אונסקו.

הוצאה לאור: הספריה החדשה

סיווג: ספרות מקור

 הכיוון מזרח 14 - צועקים את שמך בהרבה לשונות

הכיוון מזרח 14 - צועקים את שמך בהרבה לשונות
מאת: יצחק גורמזאנו גורן (עורך ראשי)

גיליון זה עוסק בהיברידיות, דהיינו באופן שבו שתי זהויות - או יותר - שאינן מתיישבות בדמיון התרבותי זו עם זו, דרות בכפיפה אחת בתוך גוף אחד: לאומי, חברתי, קהילתי, משפחתי או פרטי. על-אף שההיברידי הוא מושג תיאורטי, שמפרנס הגות אינטלקטואלית מפותחת (במיוחד בתחום הדעת המכונה פוסטקולוניאליזם), הרי שבמציאות היומיומית הוא גם נפרט לפרקטיקות-קיום ממשיות לחלוטין.

הוצאה לאור: בימת קדם

סיווג: כתבי עת

 יום ראשון של חורף

יום ראשון של חורף
מאת: שמעון שקין

יום של חורף נפתח כמעט כמו חידה בלשית. כמעט - שכן אנו כבר יודעים את זהותו על ה"רוצח", יודעים מהי צורת המוות. נשאר לנו להבין אק את המניע. החיפוש אחר המיניעים השונים והמפותלים הוא חוט השדרה של הספר הזה. זהו לא רק סיפורו הפרטי של שאול, זהו סיפור השבר של דור שלם, ואולי סודי אי-הנחת של חיינו היום.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מקור

 לב משוגע

לב משוגע
מאת: דורית אבוש

בגיל 33 נשאבת גיבורת הספר, חוקרת של מצריים העתיקה, לכמעט-שנתיים של תמורות סוחפות. היא מחליפה את בני-זוגה, נוטשת את מקצועה האקדמי, הופכת למקדמת-מכירות של תרופה לאסתמה, ומאבדת את אחותה התאומה.

הוצאה לאור: הספריה החדשה

סיווג: ספרות מקור

 לפני המקום

לפני המקום
מאת: חיים באר

באחד מימי חורף 2005 נועדו בווילה רדופת עבר על גדות אגם ואנזה שליד ברלין ארבעה אנשים: זקן ממולח הסוחר ביודאיקה, שנחשד בשעתו שהוא סוכן ה"שטאזי", פרופסור וינאי, שבשנותיו הסטודנטיאליות בתל-אביב נמנה עם פעילי ה"כנענים",

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרות מקור

ספרים שראו אור בחודש אוגוסט 2007
מוצגים 17 ספרים ב 3 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים