ספרים שראו אור בחודש אוגוסט 2007 - כל הספרים
מוצגים 74 ספרים ב 10 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 -10 --הבא
 שדות התהילה

שדות התהילה
מאת: ז'אן רואו

הספר, המסופר בלשון "אנחנו" מפי נכד אנונימי (המייצג גם את שתי אחיותיו), נראה תחילה כמין לקסיקון משפחתי, המקים לתחייה אנקדוטות משעשעות על הסבא מצד האם (אלפונס בירגו), ועל דודה מארי, המורה של הנזירוֹת – דודת אביו של המספר. רק ברבע האחרון של הספר משחזר הדור הצעיר מציאות היסטורית אחרת, ונחשפת "המלחמה הגדולה", מלחמת העולם הראשונה.

הוצאה לאור: הספריה החדשה

סיווג: ספרות מתורגמת

 שורת המתנדבים - קורותיו של ארגון אזרחים

שורת המתנדבים - קורותיו של ארגון אזרחים
מאת: פולה קבלו

קבוצת סטודנטים מן האוניברסיטה העברית בירושלים וחבורת אינטלקטואלים ואישי ציבור מכל גוני הקשת שהצטרפה אליהם הקימו בראשית שנות החמישים ארגון, "שורת המתנדבים" – מסגרת של פעילות אזרחית על-מפלגתית, שקראה תיגר על דרכי ניהולה של המדינה הצעירה.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 שלום מדומיין, שיח מלחמה

שלום מדומיין, שיח מלחמה
מאת: לב גרינברג

כיצד ניתן להסביר את המהפך שהתחולל בחברה הישראלית – בין ימי האופוריה והפתיחות לשלום של הסכמי אוסלו לקבורתו הפומבית ימים ספורים לאחר פרוץ האלימות באוקטובר 2000?

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 שמשון

שמשון
מאת: זאב ז'בוטינסקי

שמשון הוא הראשון מבין שני רומנים (השני הוא "חמשתם") פרי עטו של זאב ז'בוטינסקי, שהיה לא רק מנהיג ציוני דגול אלא גם איש תרבות: עיתונאי, פובליציסט, נואם מחונן, מתרגם, משורר וסופר. הוא התחיל לכתוב את שמשון ב-1919, בתקופה שבה שהה בארץ ישראל, וכתיבתו הושלמה ב-1926, בפריז. זהו תרגומו השלישי של הרומן, בעברית עכשווית, שנעשה בידיו האמונות של פטר קריקסונוב.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 שנה מעוברת

שנה מעוברת
מאת: מיכל אלמוג

סיפורה של ליבי הוא סיפורן של נשים רבות שלא מוכנות לוותר על ילד, מסרבות לחכות בסבלנות לעסקת החבילה המשפחתית ומאתגרות את כל המערכות לשתף איתן פעולה. הספר כתוב כיומן מסע מחויך ומפוכח בדרך להיריון הנכסף, ואינו פוסח על אף אחת מהתחנות.

הוצאה לאור: בבל

סיווג: ספרות לא בדיונית

 שקיעה כפרית

שקיעה כפרית
מאת: יצחק בן-נר

שמונה מסיפוריו של יצחק בן נר. עלילת ששה מתוכם מתרחשת בישראל של היום וגיבוריהם הם גברים מבוגרים. שני הסיפורים הראשונים מעלים מצבים מתקופת הנעורים בעמק יזרעאל בתקופת המנדט. הסיפורים: משחקים בחורף, קולנוע, שקיעה כפרית, קוקומו, רומן זעיר, שמונה עשר חודשים, ניקול, אבי מספר על אחיו.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מקור

 שרשרת זהב - שירי מופת לילדים

שרשרת זהב - שירי מופת לילדים
מאת: נירה הראל, איירה: בתיה קולטון

בשרשרת זהב מכונסים 40 שירי הילדים הטובים ביותר בעברית מאז ומעולם, על פי סדר כרונולוגי, מהמשורר הלאומי חיים נחמן ביאליק ועד יהונתן גפן בן זמננו - 40 שירי הילדים המופתיים ביותר שהצמיחה לנו השירה בעברית מאז תחייתה, 40 השירים שצלחו את כל מהמורות הזמן, השירים שצריכים לשמש בסיס תרבותי הכרחי.

הוצאה לאור: אחוזת בית

סיווג: ספרי ילדים נוער

 תהודות זהות, הדור השלישי כותב מזרחית

תהודות זהות, הדור השלישי כותב מזרחית
מאת: מתי שמואלוף, נפתלי שם-טוב ניר ברעם

על-פי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה לא קיימים מזרחים צעירים בישראל. כולנו ישראלים. בעוד שאת המהגרים ובניהם מציינים כיוצאי אסיה-אפריקה, הדור הצעיר אוּחד במכבש כור ההיתוך. "לא עברתם את זה?" שואלים ומתכוונים למזרחיות, "ומהי בכלל המזרחיות הזאת?"

הוצאה לאור: עם עובד, אמנות לעם

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

ספרים שראו אור בחודש אוגוסט 2007
מוצגים 74 ספרים ב 10 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 -10 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים