ספרים שראו אור בחודש אוגוסט 2007 - כל הספרים
מוצגים 74 ספרים ב 10 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 -10 --הבא
 מסע אל הסוד

מסע אל הסוד
מאת: אליעזר מלכיאל

מסעו של רבי נחמן מברסלב לארץ ישראל, בסוף המאה השמונה-עשרה, הוא פרשה שהנסתר בה רב על הגלוי. מניעיו וכוונותיו של רבי נחמן ביציאתו למסע, המטרות שהציב לעצמו וגם ההישגים שהשיג בו, אפופים בערפל של רמיזות סתומות.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 מסע ארוך אל תוך הלב

מסע ארוך אל תוך הלב
מאת: יצחק קרונזון

יצחק קרונזון הוא סופר מחונן ובעל הומור דק. סיפוריו קנו להם קהל קוראים נאמן המלווה אותם מאז החלו להתפרסם מעל דפי העיתונות הישראלית, ובמיוחד עם צאת ספריו אמא, שמש ומולדת (שבא, 1985) ומי מקבל את בלגיה (עם עובד, 1990) שנעשו לספרי פולחן.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרות לא בדיונית

 מערת האידאות

מערת האידאות
מאת: חוסה קרלוס סומוסה

גופתו המשוסעת של טרמכוס, מטובי התלמידים באקדמיה של אפלטון באתונה, מתגלה ביער מחוץ לעיר. על פי מראהו, זאבים טרפו אותו. אך לא כך סבור מורו דיאגורס, החובר אל הרקלס פונטור, מפענח התעלומות, בחקירת המוות האכזרי. עד מהרה מצטרפים לתעלומה מעשי רצח נוספים של נערים צעירים, ומובילים את החוקרים בין סמטאות אתונה של המאה הרביעית לפני הספירה, על כל הניגודים שבה: ההיגיון מול היצר, הגברי מול הנשי, הפילוסופי מול הגשמי.

הוצאה לאור: ספרית מעריב

סיווג: ספרות מתורגמת

 מקימי

מקימי
מאת: נועה ירון-דיין

סיפורה של עלמה, מנחת טלוויזיה חדת-לשון שמואסת בעיסוקה, בהצלחתה ובאורח-חייה על כל הנאותיו הפרועות. היא מתקרבת צעד אחר צעד אל הדת, ומתנתקת מכל עולמה הישן: מתל אביב ההוללת, מחבריה בעולם התקשורת ואפילו מבני-משפחתה.

הוצאה לאור: עם עובד, קסת

סיווג: ספרות מקור

 משאלה אחת ימינה

משאלה אחת ימינה
מאת: אשכול נבו

חברות יפה וכואבת בין ארבעה גברים ושלוש נשים שחייהם ומשאלותיהם נכרכים אלו באלו בעלילה מלאת תנופה ורבת תהפוכות.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

 מתחת לעור

מתחת לעור
מאת: סיגל אבני

אישה משתחררת לאחר שנים מן המוסד שאושפזה בו. אין לה עבר, כך היא אומרת לכל מי ששואל אותה, כי את העבר עדיף לקבור. היא מנסה להתנער מזיכרונותיה ולהיקלט מחדש בחברה שפלטה אותה - למצוא עבודה, לעשות לעצמה בית - אבל פחדיה עדיין לא החלימו, סיוטיה חוזרים.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרות מקור

 נדזה

נדז'ה
מאת: אנדרה ברטון

הספר נדז'ה – אשר ראה אור בשנת 1928, הנו הרומן הסוריאליסטי הראשון, המפורסם והחשוב ביותר. זהו רומן המאתגר הן את מעשה הסיפר והן את מעשה הקריאה.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרות מתורגמת

 סימולקרות וסימולציה

סימולקרות וסימולציה
מאת: ז'אן בודריאר

סימולקרות וסימולציה, הוא הטקסט הפוסט-מודרני המובהק ביותר. זהו אחד מספרי ההגות המטלטלים של המחצית השנייה של המאה העשרים. עצמתו אינה טמונה בתיאוריה הסמיוטית עצמה אלא בתובנות המדהימות שבודריאר מגיע אליהן בזכותה, ובכוח הנבואי של התובנות האלה.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

ספרים שראו אור בחודש אוגוסט 2007
מוצגים 74 ספרים ב 10 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 -10 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים