ספרים שראו אור בחודש אוגוסט 2007 - כל הספרים
מוצגים 74 ספרים ב 10 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 -10 --הבא
 הצדיקים

הצדיקים
מאת: סם בורן

שני מקרי רצח בשני עברי אמריקה - האחד בסמטאות ניו יורק, האחר ביער נידח במדינת מונטנה. סדרה של מקרי רצח בכל פינות כדור הארץ, ממשכנות העוני הצפופים של הודו עד לחופים המדהימים של קייפטאון בדרום אפריקה. האם יש קשר ביניהם?

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 השאלה של ציון - ציונות בלא-נחת

השאלה של ציון - ציונות בלא-נחת
מאת: ג'קלין רוז

הציונות נולדה כתנועה שחיפשה בית לאומי עבור עם רדוף וחסר בית, אך הגשמתו של הרעיון הציוני עלתה בשלילת זכויותיהם של הערבים בפלשתינה. המחלוקת סביב הציונות הנה טעונה ונפיצה, עד כדי היעדר תנאים לקיומו של דיון ציבורי שקול: כך טוענת ההוגה הבריטית החשובה ג'קלין רוז, אשר רותמת בספר רב-השפעה זה את כישוריה הפוליטיים והפסיכואנליטיים לבחינה חסרת תקדים של הציונות – אחת האידאולוגיות החזקות והמשפיעות ביותר בעידן המודרני.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 חברות אבודה

חברות אבודה
מאת: ג'ני אופיל אליסה שאפל

הקולות השונים והמגוונים בספר זה מעלים באוב חברות אבודות בעדינות ובהגינות, ומודים בגלוי בכאב, במבוכה ובבלבול המתלווים לאובדנה של חברה טובה, אובדן המותיר בנו ריק שלא ניתן למלאו.

הוצאה לאור: מילים

סיווג: ספרות לא בדיונית

 חזקים על חלשים

חזקים על חלשים
מאת: אריה כספי

מבחר מטוריו של העיתונאי אריה כספי, רשימות שגם אם נולדו על רקע אירועי זמנן עומדות היטב במבחן הזמן וכוחן יפה אולי אף יותר כעת. כולן משקפות את מאפייני כתיבתו: פשטות, בהירות, דייקנות, שנינות, יושרה אינטלקטואלית ועוצמה מוסרית. גם כאשר הוא עוסק בנושאים היבשים ביותר לכאורה, הן מענגות לקריאה באופן מעורר השתאות.

הוצאה לאור: חרגול

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 יום ראשון של חורף

יום ראשון של חורף
מאת: שמעון שקין

יום של חורף נפתח כמעט כמו חידה בלשית. כמעט - שכן אנו כבר יודעים את זהותו על ה"רוצח", יודעים מהי צורת המוות. נשאר לנו להבין אק את המניע. החיפוש אחר המיניעים השונים והמפותלים הוא חוט השדרה של הספר הזה. זהו לא רק סיפורו הפרטי של שאול, זהו סיפור השבר של דור שלם, ואולי סודי אי-הנחת של חיינו היום.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מקור

 יומנו האבוד של דון זואן

יומנו האבוד של דון ז'ואן
מאת: דגלאס קרלטון אברמס

בצבעים עזים ובחושניות בלתי רגילה מציג דאגלס אברמס את סיפורו הכובש של דון ז'ואן, מי שהפך לאגדה עוד בחייו, ולאחר מותו הפך שמו לשם נרדף לאמנות האהבה החושנית.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מתורגמת

 ים של זמן

ים של זמן
מאת: מרטה מורקן אנדרסן

אמצע הקיץ בנורבגיה. יוהאן ויהודית, בני זוג גרושים זה שנים רבות, נפגשים מחדש בעקבות טרגדיה משפחתית ונאלצים להתמודד סוף סוף עם מה שהשתבש ביחסים ביניהם - ועם התוצאה הרת-הגורל של השֶבר הזה. בעקבות המפגש הדרמתי ביניהם שוקעים יוהאן ויהודית במעמקי הצער והייאוש, אך עם הזמן מגיעים לידי תובנות חדשות.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 יש שם מישהו?

יש שם מישהו?
מאת: מריאן קיז

לאנה וולש, צעירה אירית שחיה בניו-יורק, יש בעיה. בעלה, איידן, נעלם והיא מנסה לשווא ליצור איתו קשר. עד שגורלו מתברר, מתוודעים הקוראים לחבורה של טיפוסים ססגוניים, גילוי מחריד, שתי לידות וחתונה אחת מוזרה, ומתלווים אל אנה בחיפוש המצחיק ועצוב עד דמעות גם יחד אחר איידן, וההחלטה מה תעשה בשארית חייה.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש אוגוסט 2007
מוצגים 74 ספרים ב 10 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 -10 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים