ספרים שראו אור בחודש אוגוסט 2007 - כל הספרים
מוצגים 74 ספרים ב 10 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 -10 --הבא
 האוריינטליסט

האוריינטליסט
מאת: טום רייס

האוריינטליסט הוא סיפורו האמיתי של לב נוסימבאום, יהודי קווקזי שהמציא לעצמו זהות חדשה של נסיך מוסלמי והיה לסופר פופולרי בגרמניה הנאצית. נוסימבאום, בן למשפחה אמידה מהעיר בקו באזרבייג´ן, בורח מאימי המהפכה הרוסית, מוצא מפלט בגרמניה ומתחיל לפרסם בשמות העט אסד-ביי וקורבאן סעיד.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 היונה שעל הגג - מכתב אל האב ועוד כתבים מן העיזבון

היונה שעל הגג - מכתב אל האב ועוד כתבים מן העיזבון
מאת: פרנץ קפקא

הקובץ הזה מכתבי קפקא, משנות חייו האחרונות, מציע לקורא תרגום חדש של מכתבו המפורסם של הסופר אל אביו ומבחר של רשימות ופרגמנטים ספרותיים מן העיזבון, רובם בתרגום ראשון לעברית.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרות מתורגמת

 הכיוון מזרח 14 - צועקים את שמך בהרבה לשונות

הכיוון מזרח 14 - צועקים את שמך בהרבה לשונות
מאת: יצחק גורמזאנו גורן (עורך ראשי)

גיליון זה עוסק בהיברידיות, דהיינו באופן שבו שתי זהויות - או יותר - שאינן מתיישבות בדמיון התרבותי זו עם זו, דרות בכפיפה אחת בתוך גוף אחד: לאומי, חברתי, קהילתי, משפחתי או פרטי. על-אף שההיברידי הוא מושג תיאורטי, שמפרנס הגות אינטלקטואלית מפותחת (במיוחד בתחום הדעת המכונה פוסטקולוניאליזם), הרי שבמציאות היומיומית הוא גם נפרט לפרקטיקות-קיום ממשיות לחלוטין.

הוצאה לאור: בימת קדם

סיווג: כתבי עת

 הלקסיקון של החיים - שפות במרחב הישראלי

הלקסיקון של החיים - שפות במרחב הישראלי
מאת: רוביק רוזנטל

הלקסיקון של החיים מציג פסיפס של עשרות שפות שהתפתחו בחברה הישראלית: שפת החיילים, שפת החרדים, שפת גולשי האינטרנט ושפת התרמילאים, שפת הירושלמים ושפת הקיבוצניקים ועוד. אנשי התקשורת ימצאו בו מילונים מפורטים של אנשי רדיו, טלוויזיה ועיתונות כתובה. פרקים מיוחדים עוסקים בשפת הנהגים, השיפוצניקים, הרופאים והמנהלים ועוד.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 המבט

המבט
מאת: ז'אן-פול סרטר (סארטר)

האחר מייצר עולם מתחרה לשלי, אולם רק כך אני הופך מודע לעולמי, לאפשרויות שלי שעליהן אני צריך עתה להיאבק. המובן המקורי של ההיות-בשביל-האחר הוא אפוא הקונפליקט, אולם נראה שרק באמצעות הקונפליקט, רק באמצעות תחרות האיונים – מאבק החריגה וההתגברות – מצליח האדם להגדיר את עצמו ולבסס, ולו רק מעט, את קיומו.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 הנפש בלילה

הנפש בלילה
מאת: אנדריאה רוק

חידת פשר החלומות העסיקה את האדם מראשית תולדותיו, ופתרונות רבים ומגוונים ניתנו לה במשך הדורות, מן המצרים הקדמונים ועד פרויד ויונג במאה העשרים. אך עתה מתחילות לעלות תשובות חדשות ומפתיעות מן המחקר המדעי.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרי מדעי אדם וטבע

 הסוד השלישי

הסוד השלישי
מאת: סטיב ברי

במרתפי הוותיקן טמונות יצירות אמנות מרהיבות עין ויקרות ערך, ספרים עתיקים ונדירים, וגם סודות. צמרת הכנסייה הקתולית בחרה להסתיר מהציבור הרחב מידע שיכול לשנות סדרי עולם, ולהפוך על פיהם את עיקרי אמונתם של מיליארדים ברחבי העולם.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרות מתורגמת

 הסיירת יוליסס

הסיירת יוליסס
מאת: אליסטר מקלין

סיפורה עוצר הנשימה של הסיירת יוליסס, אוניית המלחמה הבריטית, והשיירה 77FR למורמנסק, במאבק המכריע על דרכי האספקה בים הצפוני לרוסיה המנותקת. זהו סיפורם של אנשים שהתעלו מעל ומעבר לכוח הסבל האנושי, גברו על איתני הטבע ועל מכונת המלחמה הנאצית ובתעצומות נפשם שינו את תוצאות המלחמה.

הוצאה לאור: אריה ניר

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש אוגוסט 2007
מוצגים 74 ספרים ב 10 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 -10 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים