ספרים שראו אור בחודש אוגוסט 2007 - כל הספרים
מוצגים 74 ספרים ב 10 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 -10 --הבא
 אתגר המיגדר - נשים בעליות הראשונות

אתגר המיגדר - נשים בעליות הראשונות
מאת: מרגלית שילה

אתגר המיגדר, נשים בעליות הראשונות, חושף את חייהן של נשים בארץ ישראל בשלהי המאה התשע עשרה ובראשית המאה העשרים ואת חלקן בבניין הארץ. ההגעה לארץ היתה לא רק מהפכה גיאוגרפית, כלכלית וחברתית, אלא גם ראשיתה של מהפכה מיגדרית.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד - הילל בן חיים

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 בעולם נהדר ואכזר

בעולם נהדר ואכזר
מאת: אנדריי פלטונוב

אנדריי פְּלַטוֹנוֹב, כמוהו כמיכאיל בּוּלְגַקוֹב ואִיסאק בַּאבֶּל, הוא אחד משלושת ענקי הפרוזה שקמו לספרות הרוסית במחצית הראשונה של המאה ה-20. משלושתם הוא הפחות ידוע במערב, הן משום שהיה האחרון שהותר לפרסום בברית-המועצות, והן משום שברבים מכתביו פלטונוב הוא סופר ל"מיטיבי קרוא".

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרות מתורגמת

 גשם פתאומי

גשם פתאומי
מאת: מאריטה וולף

גשם פתאומי ניתך בסתיו 1972 על אנשי הפרברים המקיפים את לוס-אנג'לס, החווים את סופה של מלחמת וייטנאם. עקרות בית מסורתיות בשנות השלושים והארבעים שלהן מתחילות לשאול את עצמן אם הן מרוצות מחייהן

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מתורגמת

 גשר

גשר
מאת: ערן בר-גיל

חיים פלח מרגיש שחייו כבר מאחוריו. פעם היו לו משפחה אוהבת ותוכניות לעתיד. כיום הוא בודד ועצור, נמנע מריגושים ומדחיק את האירוע הטרגי שריסק את חייו. ויום אחד הוא מקבל הצעה מפתיעה: לנסוע לאנגולה שבאפריקה כדי לפקח שם על בניית גשר.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מקור

 דולי סיטי

דולי סיטי
מאת: אורלי קסטל-בלום

דולי סיטי, מן הפסגות בכתיבתה של אורלי קסטל-בלום, הופיע לראשונה ב-1992, ועד מהרה הפך לנקודת-ציון בספרות העברית. תרגומיו ראו אור באנגליה, ארה"ב, גרמניה, צרפת, הולנד, שוודיה ויוון. הספר נכלל באוסף העולמי של "היצירות הייצוגיות" של ארגון אונסקו.

הוצאה לאור: הספריה החדשה

סיווג: ספרות מקור

 דוקומנטלי - מאמרים על קולנוע דוקומנטרי ישראלי

דוקומנטלי - מאמרים על קולנוע דוקומנטרי ישראלי
מאת: מעין אמיר - עורכת

אסופת מאמרים ראשונה על קולנוע דקומנטרי ישראלי. ספר זה מבקש לעורר דיון חיוני סביב העשייה הדוקומנטרית העכשווית, באמצעות יצירת מפגשים בין חוקרי קולנוע, פסיכואנליטיקנים, חוקרי ספרות, אמנים פלסטיים, משוררים, חוקרי תרבות והיסטוריונים.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרי אומנות ועיצוב

 האבולוציה האיטית של דארווין

האבולוציה האיטית של דארווין
מאת: דייוויד קוומן

דייוויד קוומן הסתמך על רשימותיו ומחברותיו הסודיות של דארווין, דברים שכתב על "השתנות המינים", מיד לאחר מסעו בביגל, ועל מכתביו האישיים. הוא הפליא ליצור דיוקן מדויק ואנושי מאוד של האיש, והסבר מאיר עיניים של עבודתו ומחקריו. הספר הוא מסע מרתק ורב-פנים אל מאחורי הקלעים האישיים, הביוגרפיים והמדעיים של המדען הדגול.

הוצאה לאור: אריה ניר

סיווג: ספרי מדעי אדם וטבע

 האוצר השדוד

האוצר השדוד
מאת: ג'ון אותרס וריצ'רד וולף

בגיבוי הבית הלבן פתחה קבוצה קטנה של אמריקאים במבצע לאיתור החובות שחבים לקורבנות השואה זה יותר מחמישים שנה. הם עברו מארץ לארץ ומחברה לחברה, התעמתו עם אלה שהרוויחו מהמלחמה - בנקאים, חברות ביטוח ותעשיינים שמעולם לא הודו בשיתוף הפעולה של חברותיהם עם הנאצים.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

ספרים שראו אור בחודש אוגוסט 2007
מוצגים 74 ספרים ב 10 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 -10 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים