ספרים שראו אור בחודש יולי 2007 - כל הספרים
מוצגים 53 ספרים ב 7 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבא
 הזיכרון האנושי

הזיכרון האנושי
מאת: ג'ונתן קוט

בסוף שנות ה-90 איבד הסופר המוערך ג'ונתן קוט חמש-עשרה שנים מחייו. בעקבות כמה וכמה מחזורים של טיפולים בהלם חשמלי, נגד הדיכאון הקליני החמור ממנו סבל, לא יכול היה קוט לזכור דבר מכל מה שחווה מ- 1985 עד שנת 2000. לא נותר ולו בדל זיכרון ממערכות היחסים האינטימיות שלו, ממסעותיו, מכתביו, מן השמחה והצער שחווה. עולמו של קוט חרב עליו בשל האובדן הזה, אולם הוא גייס את כוח רצונו כדי לנסות ולהבין מה בדיוק קרה לו, ולחקור את מסתורי הזיכרון האנושי.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרי מדעי אדם וטבע

 הטורף

הטורף
מאת: פטרישה קורנוול

היעלמותן המסתורית של שתי נשות-דת יחד עם שני ילדים יתומים שאותם הן גידלו, משיבה את ד"ר סקרפטה אל זירת הפשע. ד"ר סקרפטה, שהיא עכשיו חוקרת עצמאית באקדמיה הלאומית לזיהוי פלילי בפלורידה, מנהלת יחד עם הצוות שלה - פיט מרינו, בנטון וסלי ואחייניתה לוסי - חקירה מוזרה ביותר, רצופה עדויות וממצאים סותרים ורמזים מסמרי שיער על אופן פעולתו של מוח קרימינלי מעוות וערמומי במיוחד.

הוצאה לאור: אריה ניר

סיווג: ספרות מתורגמת

 היער

היער
מאת: הרלן קובן

במרכז "היער" עומדת פרשיה טרגית מן העבר, המתפרצת לפתע אחרי שנים ומאיימת לטרוף את חיי כל הנפשות הפועלות. ארבעה צעירים במחנה קיץ פסטורלי נעלמים באישון לילה בלב היער האפוף סיפורי בלהות. גופותיהם של שניים מהם נמצאות במצב מחריד, ואילו השניים האחרים נעדרים ונחשבים מתים אף הם.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

 הירושה

הירושה
מאת: שאנדור מאראי

מברק מליצי, כמעט תיאטרלי, מפר את שלוות חייה של אסתר: לאיוש מגיע לביקור. עשרים שנה לא התראו. בעשרים השנים האלה הצליחה, במתינות ובשקדנות, לעמעם את הכאב, אולי אפילו לשכוח את הגבר היחיד שאהבה, נוכל אשר שדד את לבה, את כספה, את עתידה.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 הכלב היהודי - דער יידישער הונט

הכלב היהודי - דער יידישער הונט
מאת: אשר קרביץ

הכלב היהודי הוא סיפורו של כורש, כלב יוצא דופן, שנולד בשנת 1935 למשפחה יהודית בגרמניה, ומת בשנת 1947, אחרי ההכרזה על הקמת מדינת ישראל. זהו סיפור גבורה והישרדות, סיפור על חברות אמיצה, שבוחן את משמעותה של נאמנות, את משמעותם של ערכים אנושיים ולא-אנושיים, ואת משמעותם של החיים בתקופות קשות ובכלל.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מקור

 הנער שנפל מן השמים

הנער שנפל מן השמים
מאת: קן דורנסטיין

דייוויד דורנסטיין היה בן 25 כשנהרג בהתרסקות מטוס "פאן אמריקן" מעל לוקרבי שבסקוטלנד. עבור קן, אחיו הצעיר, היתה זו מהלומה משתקת. חלפו שנים עד שהעז לנבור בכתביו של אחיו ולחפש תשובות לשאלות שהטרידו את נפשו. מה היו תוכניותיו של דייוויד? האם היה מאוהב ברינה, שאיתה חי בחודשים האחרונים בתל אביב שבישראל הרחוקה? האם לקח איתו לטיסה הקטלנית את טיוטת הרומן הגדול שהכול האמינו שהוא כותב?

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 הסוד השלישי

הסוד השלישי
מאת: סטיב ברי

במרתפי הוותיקן טמונות יצירות אמנות מרהיבות עין ויקרות ערך, ספרים עתיקים ונדירים, וגם סודות. צמרת הכנסייה הקתולית בחרה להסתיר מהציבור הרחב מידע שיכול לשנות סדרי עולם, ולהפוך על פיהם את עיקרי אמונתם של מיליארדים ברחבי העולם.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרות מתורגמת

 הסימפסונים ופילוסופיה

הסימפסונים ופילוסופיה
מאת: וויליאם ארווין, מרק ט. קונראד, איאון ג'. סקובל

"סימפסונים" עשירה בסאטירה, ואין ספק שהיא אחת הקומדיות האינטליגנטיות והמצליחות ביותר שמשודרות כיום בטלוויזיה. אולם צפייה קפדנית בה חושפת רבדים קומיים שהם מעבר לפארסה; יש בה שכבות על שכבות של סאטירה, משמעויות כפולות, רמיזות לתרבות גבוהה ופופולארית, הומור חזותי, פרודיות והומור עצמי.

הוצאה לאור: פן וידיעות ספרים

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

ספרים שראו אור בחודש יולי 2007
מוצגים 53 ספרים ב 7 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים