ספרים שראו אור בחודש אפריל 2007 - כל הספרים
מוצגים 54 ספרים ב 7 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבא
 פלא הסובייקטיביות - עיון בפילוסופיה של עמנואל לוינס

פלא הסובייקטיביות - עיון בפילוסופיה של עמנואל לוינס
מאת: אלי שיינפלד

פלא הסובייקטיביות מראה כיצד, לאחר שהפילוסופיה העכשווית הספידה את האני, הכריזה על מותו של הסובייקט, לוינס מבקש – בוויכוח עם הגותם של הוסרל, היידגר, דרידה ועוד, אבל יד ביד עם דקארט (לפחות עד לנקודה מסוימת) – להשמיע מחדש את ייחודיות הסובייקט.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 ציקן סטריט - סיפור מאפגניסטן

צ'יקן סטריט - סיפור מאפגניסטן
מאת: אמנדה סטרס

בצ'יקן סטריט, מרחובותיה המרכזיים של קאבול, בירת אפגניסטן, מתגוררים שני קשישים, היהודים האחרונים שנותרו במדינה: סימון הסנדלר ואלפרד, כותב הבקשות והמכתבים. יום אחד מגיעה נערה הרה אל אלפרד כדי שיכתוב בשמה מכתב לאהובה האמריקני. ומכאן, ברור לכולם שהם על נתיב התנגשות שאין ממנו מוצא.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרות מתורגמת

 צורות הזמן והכרונוטופ ברומן

צורות הזמן והכרונוטופ ברומן
מאת: מיכאיל בכטין - בחטין

לדעת אנשי רוח רבים ברחבי העולם, מיכאיל בכטין הוא חוקר הספרות והתרבות החשוב ביותר שהצמיחה המאה העשרים. על בסיס היכרותו האינטימית עם התרבות המערבית, מספרות יוון העתיקה ועד ימינו, יצר בכטין מפת ספרות מדהימה בהיקפה ובעושר הפרטים שלה וסימן בה - כסופר גדול של רומן מסע מרתק - מסלולים נפתלים ועם זאת הגיוניים להפליא.

הוצאה לאור: דביר, הקשרים, אוניברסיטת בן גוריון

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 צפון דרום מערב

צפון דרום מערב
מאת: ישראל נטע

השירה של ישראל נטע מפגישה דימויים היוצאים מארון הספרים היהודי עם שפה לירית המבקשת לבטא הרמוניה של פשטות ויופי, אבל גם צער השדה הכבוש, וחרפת האבנים, וכאב. דמויות מקראיות מדובבות לעברית ישראלית עם נגינת האורנים בחורשה של הקק"ל, לפנות ערב,

הוצאה לאור: כרמל

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 קיבוץ ילדים - במסע אל הארץ הנכספת

קיבוץ ילדים - במסע אל הארץ הנכספת
מאת: אביבה אופז

40 ילדים וילדות, נערים ונערות ניצולי שואה נוכחו לדעת שלא נותר שריד למשפחתם והתקבצו בדירה נטושה ברחוב דיטלה 33, באזור העתיק של קרקוב. מקצתם שרדו ממחנות המוות, מקצתם היו ניצולי המצוד והמרדף ביערות, אחרים הסתתרו במקומות מחבוא או נדדו בזהויות בדויות בכפרים, והיו שנכלאו בבתי יתומים מפוקפקים או במחנות עבודה בסיביר. לימים הייתה חבורה אקראית זו לקיבוץ ושמו "למטרה".

הוצאה לאור: יד ושם

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 רגשות הנפש

רגשות הנפש
מאת: רנה דקרט

דקרט אינו דוגל בהכנעת הרגשות אלא שואף לגייס את הרגשות לטובתה של הפעילות התבונית האנושית. בעוד שבחיבוריו הפילוסופיים המוקדמים חיפש דקרט להדריך את השכל האנושי, הרי בספר זה הוא מציע דרך לרסן ולנתב את חיי הרגש ככלי הכרחי להפעלתה הנכונה של התבונה האנושית.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 רוקדים בשדה קוצים -  העידן החדש בישראל

רוקדים בשדה קוצים - העידן החדש בישראל
מאת: עידו תבורי (עורך)

סדרת המאמרים המובאת בספר בוחנת נושאים שונים ומגוונים, כמו מאמרים על ידע הנוגע להשפעת טיפולים ברפואה המשלימה והאלטרנטיבית בישראל, דרכים להעברת מסרים אלטרנטיביים בקהילות ובטקסים שאמאניים, פסטיבלים של העידן החדש בישראל, ותפיסת הזמן הרווחת בתרבות העידן החדש.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 רות ומריה - חברות לחיים

רות ומריה - חברות לחיים
מאת: ריעה ואל סוקולוב

רות אברהם ומריה ניקל, גיבורות הספר, מגלמות באישיותן את האדם המוסרי, האדם הרואה בציווי "ואהבת לרעך כמוך" אורח חיים מחייב. רות, היהודייה מברלין, הנרדפת בארץ הולדתה, ומריה הגרמנייה, שאינה נכנעת לתכתיבי המשטר ומחליטה להיאבק בכוחותיה הדלים באנטישמיות ובאכזריות הנאצית.

הוצאה לאור: יד ושם

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

ספרים שראו אור בחודש אפריל 2007
מוצגים 54 ספרים ב 7 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים