ספרים שראו אור בחודש אוקטובר 2006 - כל הספרים
מוצגים 46 ספרים ב 6 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 --הבא
 אנטומיה של תקוה

אנטומיה של תקוה
מאת: ד"ר ג'רום גרופמן

הספר שלפנינו מציע נקודת מבט חדשה להתבונן בתקווה, והוא נושא מסר לכלל הקוראים, לא רק לחולים ובני משפחתם. זהו סיפורו של רופא שגילה איך התקווה יכולה לשנות מהלך של מחלה.

הוצאה לאור: כנרת, זמורה-ביתן

סיווג: ספרי מדעי אדם וטבע

 בין לילה ובין שחר

בין לילה ובין שחר
מאת: יהושע קנז

הנובלה "בין לילה ובין שחר" של יהושע קנז היא אחת הפנינים הנדירות של הסיפורת העברית. דמויותיה - חבורת שביעיסטים גדנ"עים - חווה את המעבר בין נערוּת לבין התגבשות הזהות המגדרית-מינית שלהן, והסיפור מגיע לפורקנו בשערורייה: דהירתו של פסח, הבחור בן השמונה-עשרה, עירום ועם זקפה גדולה, במדור הבנות של צריף הגדנ"עים, כמין מחאה המנתקת כל זיקה אל ה"יחד" של הכיתה.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד הספריה הקטנה

סיווג: ספרות מקור

 בנו הכוח לנו המטרה

בנו הכוח לנו המטרה
מאת: עופר אלון

ד"ר עופר אלון, מהנדס ויועץ מערכות מיזוג אוויר ותיק, חי חיים בריאים ואינטנסיביים עד לתאונת דרכים קשה שעבר לפני 12 שנים. לאחר שהתברר כי איבד את חוט הזיכרון באופן משמעותי נכנס אלון לתהליך שיקום פיזי ומוחי ארוך שכלל לימוד מחדש של כול תעסוקות היום

הוצאה לאור: עצמית

סיווג: ספרי מודעות ורוחניות

 גק

ג'ק
מאת: א.מ. הומס

ג'ק נפרד מאביו בגיל 12. שתי שקיות גדולות, שבגדים נקיים ומלוכלכים נארזו לתוכן בחופזה, הן פחות או יותר מה שהוא זוכר מהבוקר האחרון של אביו בבית. אחר כך כבר היו הגירושים הרשמיים. ושיחות הטלפון שאמו העבירה לו, מבלי לומר מילה. והיו גם פגישות עם אביו, שנערכו תמיד מחוץ לבית.

הוצאה לאור: ספרית מעריב

סיווג: ספרות מתורגמת

 גן עדן לאישה

גן עדן לאישה
מאת: אמיל זולה

גן-עדן לאישה הוא רומן רלבנטי ביותר בימינו. בדרכו החיה, הקולנועית כמעט, מתאר זולה את תחילתה של תרבות הצריכה ושל הפרסום המודרני, את חיל החלוץ של הקניונים המוכרים לנו את חיסולן של החנויות המתמחות ושל העסקים המשפחתיים הקטנים – כל זה שזור בהרפתקה רומנטית ואינטריגות אהבה.

הוצאה לאור: כרמל

סיווג: ספרות מתורגמת

 דימוי, גיליון 27, קיץ תשסו

דימוי, גיליון 27, קיץ תשס"ו
מאת: חוה פנחס-כהן (עורכת)

גליונות 27 ו-28 נחתמים בימי מלחמה, ימים קשים לזהות הישראלית, ונדמה לי שדווקא דברי עומק שנכתבים ונאמרים עם השנים ובמהלך דורות רבים בזמן צרה ומלחמה, כשכל דור מוסיף משל עצמו ומתוך החוויה הקיומית שלו את דבריו על מקומו וזמנו, נאספים לאמירה מורכבת אחת.

הוצאה לאור: בית מורשה בירושלים

סיווג: כתבי עת

 דימוי, גיליון 28, קיץ תשסו

דימוי, גיליון 28, קיץ תשס"ו
מאת: חוה פנחס-כהן (עורכת)

הוצאה לאור: בית מורשה בירושלים

סיווג: כתבי עת

 האיקונין

האיקונין
מאת: ניל אולסון

איקונין מקודש, שהושמד לכאורה במלחמת העולם השנייה, מתגלה בניו יורק בת ימינו. 1944. בעיירה יוונית מרוחקת מנהלים קפטן איליאס ולוחמי הגרילה שלו קרב בנאצים. במהלך הקרב כנסייה נשרפת בפעולת נקמה, וכמה מהלוחמים מתים בניסיון להגן על האיקונין הביזנטי שנמצא בה.

הוצאה לאור: כנרת

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש אוקטובר 2006
מוצגים 46 ספרים ב 6 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים