ספרים שראו אור בחודש מאי 2006 - כל הספרים
מוצגים 59 ספרים ב 8 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 --הבא
 ענקי הגאז

ענקי הג'אז
מאת: סטאדס טרקל

"ענקי הג'אז" הוא עדות ממקור ראשון על הרגעים ההיסטוריים שבהם התגבשה מוזיקת הג'אז, ופסיפס דיוקנאות מרגשים של יוצריה המיתולוגיים. הספר, שהפך מאז יציאתו לקלאסיקה, מבוסס על שיחותיו של טרקל עם הנשים והגברים שמאחורי תופעת הג'אז.

הוצאה לאור: בבל

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 פאוסט

פאוסט
מאת: יוהן וולפגנג גתה

גיבור המחזה, פאוסט, מוכר את נשמתו לשטן כדי לזכות בגאולה - הנה תמצית הפרדוקס האנושי. יהיר וחדל-אישים, קרוע בין התבונה לרגש, פאוסט משתעבד בכדי לזכות בחירות, מבקש את הרגע כדי לזכות בנצח, נכשל כדי לנצח.

הוצאה לאור: ההוצאה לאור אוניברסיטת תל אביב

סיווג: ספרות מתורגמת

 פול מון

פול מון
מאת: גלית אלדר

רותם פלד יודעת שמגיעה לה עוד הרפתקה אחת. רגע לפני שהחיים שלה נכנסים למסלול מסודר, היא מחליטה לטוס לתאילנד, לחופים הנפלאים של קו-פנגן. שם, בצל בקתות הקש ומול היום המהפנט, היא פוגשת חבורת ישראלים שחיים - כמוה - את הרגע.

הוצאה לאור: ספרית מעריב

סיווג: ספרות מקור

 פסיכופריחה

פסיכופריחה
מאת: רונן דוד

סיפורו של אורי, מ"פ לוחמים בשטחים, בחור כארז, שבמהלך שירות מילואים קרבי לקה בפסיכוזה חמורה, המערערת את עולמו ומעמתת אותו עם עולם שבו אין ערכים, אין סדר ואין דבר להישען עליו. במקביל, מתערערת אצל אורי האמונה בערכים היפים שעליהם חונך: זוגיות, אהבת אדם לרעהו, מחויבות ואהבת המולדת.

הוצאה לאור: תמוז

סיווג: ספרות מקור

 פריקונומיקס - לתפוס את העולם בכלכלתו

פריקונומיקס - לתפוס את העולם בכלכלתו
מאת: סטיבן לוויט, סטיבן דבנר

מה מסוכן יותר אקדח או בריכת שכייה? מה המשותף למתאבקי סומו ולמורים בבית הספר? מדוע סוחרי סמים עדיין גרים אצל אימא? אלה לא השאלות שהייתם [מצפים שכלכלן ישאל - אבל סטיבן לוויט אינון כלכלן טיפוסי. בספר זה הוא מיישם את הכלים המשרתים את הכלכלה כדי לחקור נושאים שהם יותר איך נאמר זאת, יותר... מעניינים.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרי ניהול, שיווק וכלכלה

 ציון אהובתי

ציון אהובתי
מאת: דניאל סטברו

כדי להפוך שקר לנבואה, מחליט כהן-בוזוקי, צעיר ישראלי שבור לב, לצאת לגלות. גלות אמיתית, פוליטית, מטאפיזית.הוא נפרד מאהובתו המכזיבה עיניים-חומות ומציון הנאנקת מכאבי המזרח התיכון ונוסע ללונדון.

הוצאה לאור: בבל

סיווג: ספרות מקור

 רישומים של התגלות

רישומים של התגלות
מאת: אריאל הירשפלד

שישים יום אחר מות אשתו, בתיה גור, התחיל אריאל הירשפלד לכתוב את הדפים שהפכו לבסוף לספרו האישי ביותר. רישומים של התגלות מעלים מתוך האבל רגעי חיים מרוכזים, התגלויות של אימה, אהבה, אובדן ולידה, ומתוכן עולה התמודדות עם הבלתי ניתן לביטוי שעוטף את הכל - עם המוות.

הוצאה לאור: חרגול

סיווג: ספרות לא בדיונית

 שוקולד

שוקולד
מאת: ג'ואן האריס

אל כפר צרפתי נידח, שדבר לא השתנה בו במאה השנים האחרונות, מגיעה ויאן רושה, יפהפייה זרה ומסתורית, ופותחת חנות שוקולד ממש מול הכנסייה. החנות של ויאן נהפכת לבית קפה ולמקום מפגש, שבו אפשר לחלוק סודות, לשפוך את הלב ולרקום חלומות. יותר מכך: ויאן מתאימה לכל אחד את הממתק שיעניק לו ורק לו מרפא למכאוביו. האם היא מכשפה?

הוצאה לאור: כנרת

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש מאי 2006
מוצגים 59 ספרים ב 8 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים