ספרים שראו אור בחודש מרץ 2006 - כל הספרים
מוצגים 56 ספרים ב 7 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבא
 החיפוש - כיצד גוגל ומתחרותיה שינו את פני התרבות וכתבו מחדש את חוקי עולם העסקים

החיפוש - כיצד גוגל ומתחרותיה שינו את פני התרבות וכתבו מחדש את חוקי עולם העסקים
מאת: ג'ון בטל

גוגל היא כיום השער של האנושות למידע מיידי. מאות מיליונים משתמשים בשירותיה כדי לספק את רצונותיהם, צורכיהם והאובססיות שלהם. יחד הם יוצרים את "מאגר המידע של הכוונות": במעמקי הארכיבים של גוגל מצויים חיפושו המיוסר של הומוסקסואל הסובל מאיידס, מזימותיו החרישיות של מהנדס פצצות פוטנציאלי וחרדותיה של אישה לפני בליינד-דייט. כך נוצר מכרה זהב של מידע שאירגונים רבי עוצמה וממשלות רוצים להניח עליו את ידיהם.

הוצאה לאור: עברית

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 הטעות

הטעות
מאת: אנדוניס סמראקיס

גבר צעיר, חשוד בפעילות חתרנית, נעצר על ידי סוכני השירות החשאי במדינה טוטליטארית. להוכחת אשמתו נרקמת תוכנית מדוקדקת המבוססת על יצירת קִרבה מלאכותית בין העציר לחוקר שלו. אבל הקִרבה הנוצרת בהדרגה בין השניים חושפת את נקודת התורפה של מנגנון הדיכוי כולו... - ואז באה הטעות. הרומן הטעות (1965) זכה להצלחה עצומה ביוון, תורגם ל-31 שפות ואף זכה בפרסים בינלאומיים חשובים. סופרים רבים הושפעו ממנו ומהשימוש שלו במוסכמות של ז'אנר ספרי המתח.

הוצאה לאור: כנרת - מחברות לספרות

סיווג: ספרות מתורגמת

 היקום על חולצת טריקו - החיפוש אחר הנוסחה האחת שתסביר את הכול

היקום על חולצת טריקו - החיפוש אחר הנוסחה האחת שתסביר את הכול
מאת: דן פאלק

דן פאלק מגיש מבוא מצוין לתולדות הפיזיקה בשפה פופולרית ונגישה. הוא מתחקה אחר שורשי המחקר המדעי למן יוון העתיקה ועד ראשית המאה העשרים ואחת. פאלק מתמקד בפיזיקאים שתגליותיהם שינו את האופן שבו אנחנו מתייחסים לעולם, כגון קפלר, גליליאו, ניוטון, מקסוול ואיינשטיין. הספר גדוש בסיפורים מרתקים על אודות רגעים דרמטיים והארות פתע מן ההיסטוריה של המדע, ומיועד גם לחסרי השכלה מדעית.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרי מדעי אדם וטבע

 המאה שלי

המאה שלי
מאת: גינטר גראס

ביצירה בדיונית זו, הסופר הבולט ביותר בגרמניה בוחן את הניצחונות והאֵימות של המאה העשרים, תקופה של מהפך אדיר לאנושות. אירועים גדולים והתרחשויות טריוויאליות לכאורה, התפתחות טכנולוגית והישגים מדעיים, רדיפות ורציחות, מלחמות ואסונות, פנאטיוּת והתחלות חדשות - הכול נפרש יחד ומגולל את המאה הזאת על מלוא תפארתה וסיאובה.

הוצאה לאור: כנרת

סיווג: ספרות מתורגמת

 המערבולת

המערבולת
מאת: אורלי קראוס-ויינר

אם חד הורית ובעלת חברת סטארט-אפ מצליחה נעלמת יום אחד מהמרכול השכונתי בהוד השרון, שתי נשים נרצחות באי הפסטורלי קלימנוס שביוון; גנב תכשיטים זעיר מחוסל בניו-יורק; ילד נחטף בלבו של קיבוץ שליו; ויהלום אבוד מופיע במנהטן לאחר שנעלם בברלין, 1944. מערבולת אירועים דרמטית מטלטלת את חייהם של גיבורי הספר - אנשים פשוטים, החיים על מי מנוחות - וסוחפת אותם למצולות.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

 הנשק: אזמל, סיפורו של רופא צצני תחת אש

הנשק: אזמל, סיפורו של רופא צ'צ'ני תחת אש
מאת: חסן באייב

1994. ערב המלחמה הראשונה בצ'צ'ניה נוטש ד"ר חסן באייב בן ה-31 קריירה מזהירה של מנתח פלסטי במוסקבה וחוזר למולדתו, שם הוא מסכן את חייו בטיפול מסור בתנאים-לא-תנאים הן בלוחמים צ'צ'נים הן בחיילים רוסים, אך בעיקר באזרחים. בין מטופליו: מבוקשי הקרמלין שאמיל בסאייב, אסלן מסחאדוב (שנרצח בינתיים ב"סיכול ממוקד") וסלמן רָדוּיֵב. דבקותו בשבועת היפוקרטס אינה לרוחם לא של הקיצונים הצ'צ'נים ולא של הצבא הרוסי, ולאחר שש שנות איומים משני הצדדים וחטיפה אחת, הוא נאלץ בסופו של דבר להימלט מצ'צ'ניה ולמצוא לו מקלט מדיני בארצות-הברית.

הוצאה לאור: כרמל

סיווג: ספרות לא בדיונית

 הקוסם מארץ עוץ - הספר המוער

הקוסם מארץ עוץ - הספר המוער
מאת: ל. פרנק באום, העיר: מייקל פטריק הרן

מהדורה חדשה ומוערת של הספר הקוסם מארץ עוץ, מאת: ל. פרנק באום העיר: מייקל פטריק הרן, איורים מקוריים: ו.ו. דנסלו, מאנגלית: גילי בר-הלל סמו, הקוסם מארץ עוץ, מיום שראה אור ועד עצם ימינו אלה, הוא אחד מרבי-המכר הגדולים שראו אור מעולם, סיפור שעובד למאות גרסאות, להצגות, למחזות זמר ולסרטים.

הוצאה לאור: אריה ניר

סיווג: ספרי ילדים נוער

 הרומן הרומנטי שלי

הרומן הרומנטי שלי
מאת: נילי לנדסמן

מירה היא סטייליסטית של הפקות אופנה, היוצרת למען קוראות עיתוני הנשים אשליות זוהרות ומוקפדות להפליא, אבל הקומפוזיציה של חייה-שלה הרבה פחות אלגנטית. בעזרת שילוב מדויק של אירוניה ורוך, הומור עצמי ורגישות, בראה נילי לנדסמן גיבורה מרגשת, אמיתית ובלתי צפויה, והיא בוחנת בעזרתה את תוקפה של האגדה הרומנטית בעולם שאיבד כבר מזמן מתמימותו.

הוצאה לאור: חרגול

סיווג: ספרות מקור

ספרים שראו אור בחודש מרץ 2006
מוצגים 56 ספרים ב 7 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים