ספרים שראו אור בחודש פברואר 2006 - כל הספרים
מוצגים 41 ספרים ב 6 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 --הבא
 משקפי הזהב

משקפי הזהב
מאת: ג'ורג'ו בסני

אַתוֹס פַדיגַטי, גיבור משקפי הזהב, הוא רופא מכובד בפֶרַרה שבאיטליה, אך מעמדו מתערער לאט לאט לאחר שפושטת השמועה על נטייתו ההומוסקסואלית. באכזריות נדחק פדיגטי אל שולי החברה עד שהוא מורחק ממנה לגמרי. הסיפור מוצג מבעד לעיניו של נער יהודי מפררה ומתרחש על רקע עליית הפשיזם. הרופא והנער מגלים את כאב הדחייה: זה של מי שנחשב "סוטה-מין" וזה של מי שנחשב "סוטה-דת-לאום-וגזע".

הוצאה לאור: כרמל

סיווג: ספרות מתורגמת

 פלטרו ואני

פלטרו ואני
מאת: חואן רמון חימנס

שמו של חתן פרס נובל, המשורר והסופר הספרדי חוּאָן רָמוֹן חִימֵנֶס, נקשר אחת ולתמיד בדמותו של החמור פְּלָטֶרוֹ, אחד משני הגיבורים הראשיים ביצירה פְּלָטֶרוֹ וַאֲנִי. הספר המתאר את מערכת היחסים בין חמור כפרי לבין משורר האוהב אותו אהבת נפש אינו רק ספרו המפורסם ביותר של יוצרו הדגול – פְּלָטֶרוֹ וַאֲנִי הוא אחד מנכסיה החשובים ביותר של ספרות ספרד במאה העשרים

הוצאה לאור: כרמל

סיווג: ספרות מתורגמת

 פנלופאה - המיתוס של פנלופה ואודיסאוס

פנלופאה - המיתוס של פנלופה ואודיסאוס
מאת: מרגרט אטווד

אודיאסה של הומרוס אינה הגרסה היחידה של סיפור פנלופה הרעיה הנאמנה הממתינה לבעלה שישוב ממסעותיו . המיתוסים הקודמים סופרו בעל - פה ובאופן שונה. בהתאם למקום ולמספר, ומרגרט אטווד בחרה לשאוב את חומרי הסיפור שלה ממקורות נוספים - במיוחד בנושאים הקשורים להוריה של פנלופה , נעוריה, נישואיה, והשמועות השערורייתיות הקשורה בדמותה.

הוצאה לאור: פן הוצאה לאור - ידיעות - חמד

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 רוכב האופניים

רוכב האופניים
מאת: ויקן ברבריין

הוא חניך "האקדמיה", ארגון טרוריסטי, שאיש אינו מנחש את פעילות האימונים שלו בלה לונדון. עכשיו הוא שוכב פצוע בבית חולים במזרח התיכון. יש בחייו יותר חידות מאשר פתרונות. יש לו אישה מזרחית שמטפלת בו במסירות והוא הוזה על אוכל.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מתורגמת

 שאלת האשמה

שאלת האשמה
מאת: קרל יאספרס

החיבור שאלת האשמה - התגובה האמיצה והנוקבת ביותר של קרל יאספרס, אחד מגדולי ההוגים האקזיסטנציאליסטים במאה העשרים לזוועות של הנאציזם - עומד במרכזו של קובץ זה. קוראיו של יאספרס יעריכו בוודאי את הרלוונטיות של דיונו לימינו, שכן פשעי מלחמה ופשעים נגד האנושות, ושאלות האחריות או האשמה הכרוכות בהם, לא נולדו ברייך השלישי ולא איבדו מתוקפן עם נפילתו.

הוצאה לאור: מאגנס

סיווג: ספרי מדעי אדם וטבע

 שידור

שידור
מאת: הארי קונזרו

ארג'ון מהטה, ילד הודי, ראה מחשב לראשונה כשהיה בן עשר. בתחילת נעוריו כבר זנח את התיאוריה שבתוך המחשב ישנם יצורים חיים, אבל משהו מיסטי נותר, נוכחותו של ניצוץ שופע חיות. המחשב היה הכוח שנשא אותו לאמריקה החלומית, פסגת שאיפותיו של כל איש מחשבים הודי. בתוקף חוקיות מיתולוגית הוא מונה למנהל מחלקת הווירוסים בחברה מצליחה. והמחשב, אותו יצור נשלט וגם מתפרע, היה לבסוף לכלי משחית בידיו לאחר שאמריקה חבטה בפרצופו השאפתני והתמים.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מתורגמת

 שירים

שירים
מאת: טאהא מוחמד עלי

טאהא מוחמד עלי נולד בסַפוּרְיֶה ב-1931, וגורש ממנה ב-1948. הוא חי ועובד בנצרת בחנות עתיקות ומזכרות בבעלותו. פִּרסם חמישה קובצי שירה: השיר הרביעי ועוד עשרה שירים (1983), לרמות את הרוצחים (1989), שריפה בבית-הקברות של המנזר (1992), אל, ח'ליף, ונער פרפרים צבעוניים (2002), לא יותר (2005), וקובץ סיפורים קצרים: סימפוניית הילד היחף (2003). שיריו תורגמו לשפות רבות. תרגומים משיריו לעברית התפרסמו במשך השנים בעיתונים ובכתבי עת. כעת, לראשונה בעברית, יוצא לאור בהוצאת אנדלוס קובץ בו מבחר משיריו, בערבית, ובתרגומו של אנטון שמאס לעברית.

הוצאה לאור: אנדלוס

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 שלום אחרון

שלום אחרון
מאת: ריד ארווין

זהו סיפור הפכפך על אהבה בגידה ורצח המסופרים בעדינות ובשנינות אנושיות. "השלום האחרון" היא מותחן עוצר נשימה החודר למשמעותם העמוקה של האהבה ומטעני העבר.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש פברואר 2006
מוצגים 41 ספרים ב 6 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים