ספרים שראו אור בחודש ינואר 2006 - כל הספרים
מוצגים 41 ספרים ב 6 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 --הבא
 מהומת אלוהים, דת, טרור ועתיד התבונה

מהומת אלוהים, דת, טרור ועתיד התבונה
מאת: סם האריס

במהומת אלוהים, ספר שכבר עורר פולמוס מתמשך בארה"ב ובאירופה, מציע סם האריס ניתוח נוקב: לא מדובר בהתנגשות ציוויליזציות, אלא בהתנגשות בין הדת, כל דת, לתבונה ולקידמה. מהומת אלוהים לוקח אותנו לסיור היסטורי, פילוסופי ומדעי מרתק, שבו אנו צופים שוב ושוב בהיגיון נדחק מפני אמונות דתיות - גם, ובמיוחד, כאשר אמונות אלו מוציאות מאיתנו את כל הרע שבנו.

הוצאה לאור: עברית

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 מחזיר החלומות

מחזיר החלומות
מאת: ניר ברעם

נער מקיץ משנתו לילה אחד ומתברר לו שניחן בכישרון איום - בכוחו להחזיר חלומות לבעליהם. עשור לאחר מכן מתרגשת סערה קשה על תל אביב ומשבשת את סדרי החיים בה. מדי בוקר השמש מאחרת לעלות יותר ויותר. בתל אביב זו מתגורר מחזיר החלומות, עתה בשנות העשרים המאוחרות לחייו. בלילות הוא מנהל סיפור אהבה מורכב המאלץ אותו להתמודד עם הכישרון שהדחיק מאז שנות נערותו: מדי לילה הוא משיב לאהובתו חלומות שאבדו במרתפי התודעה.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מקור

 מלון פרובלמט

מלון פרובלמט
מאת: דימיטרי ורהלסט

בשפה שנונה, חדה ובועטת, בתוספת מנות גדושות של אירוניה ומינון אפסי של תקינות פוליטית, מתאר צלם בשם בּיפּוּל מאסלי, אחד החוסים במתקן למבקשי מקלט מדיני אי שם בבלגיה, את היחסים בין דרי המתקן, את סיפוריהם הקשים, ואת ההמתנה מורטת העצבים לאישור שהייה ממשרד ההגירה, שרק מעטים זוכים בסופו של דבר לקבל. מלון פרובלמט מְכַנֵס מִקבץ אקראי של אנשים מוכי גורל, שסיכנו את חייהם על מנת להימלט מרדיפות פוליטיות, מרעב, מאלימות, ממלחמות אזרחים, בניסיון למצוא להם עתיד טוב אך במעט מזה שנכון להם בארצם.

הוצאה לאור: כרמל

סיווג: ספרות מתורגמת

 מספרים מכושפים

מספרים מכושפים
מאת: יורי ריטחאו

חצי האי הצ'וּקְצִ'י, מול חופי הקרח של אלסקה, אי שם בקצה קצֶהָ הנידח של האימפריה הרוסית, 1919 לערך. גבר צ'וּקצִ'י נמלט עם בִתו הקטנה מן היישוב שבו נולד וחי רוב שנותיו. מותה של אשתו האהובה במגפה, שאותו לא עלה בידו למנוע למרות היותו שָמָאן ידוע ורב-עוצמה, ממאיס עליו את ייעודו, ובניגוד לכל הכללים והמנהגים הוא בורח ומוצא את מקומו במחנה צ'וקצ'י אחר על שפת ים הקרח הצפוני.

הוצאה לאור: כרמל

סיווג: ספרות לא בדיונית

 מר צפרדע

מר צפרדע
מאת: אבנר שטראוס, איור: אופיר לוי

ספר על צפרדע שרוצה להיות זמר ולמרות כל הקשיים וחוסר הפרגון הוא זוכה לפרסום, הכרה ועושר, ובונה לצפרדעת ארמון מדלעת.

הוצאה לאור: שטראוס - מפעלי תרבות

סיווג: ספרי ילדים נוער

 משלים פילוסופיים לילדים

משלים פילוסופיים לילדים
מאת: מישל פיקמל

במשלים פילוסופיים לילדים כונסו משלים וסיפורים מכל העולם - סיפורי זן, סיפורים מהמיתולוגיה היוונית, סיפורים ומשלים מהפילוסופיה המערבית, משלים מתרבות האסלאם - שכולם חכמים וכולם מרתקים וכולם מלמדים אותנו - ילדים, נוער ומבוגרים - משהו על העולם, על האנשים שבו ועל החיים שלנו.

הוצאה לאור: אחוזת בית

סיווג: ספרי ילדים נוער

 מתחת לאף שלך - מבחר מאמרים

מתחת לאף שלך - מבחר מאמרים
מאת: ג'ורג' אורוול

"הדבר שהכי רציתי לעשות לאורך כל עשר השנים האחרונות הוא להפוך את הכתיבה הפוליטית לאמנות", כתב ג'ורג' אורוול בשנת 1946. ואמנם, המאמרים בספר מתחת לאף שלך ממחישים את גודל ההישג שלו. אלו מאמרי הגות ותיעוד-חיים של אחד מגדולי הסופרים הפוליטיים במאה העשרים, מאמרים השומרים על רעננות ואקטואליות כבר יותר מחמישים שנה.

הוצאה לאור: כנרת - דביר

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 נוסעת אלמונית

נוסעת אלמונית
מאת: נורית גוברין

נוסעת אלמונית הוא מחקר כמעט בלשי המפיח חיים בדמותה המרתקת של שלומית פלאום 1893-1963, האישה שהקדימה את זמנה ונשכחה עוד בחייה. היא היתה מלכה בצאתה וקבצנית בביתה. היא עלתה לארץ-ישראל בשנת 1911, היתה גננת בירושלים, השתתפה במלחמת השפות, לימדה בדמשק בשנים שלאחר מלחמת העולם הראשונה, והרבתה לנסוע בארץ ובעולם. היא נפגשה עם כל המי ומי בכל מקום שבו ביקרה, והתקבלה גם בטרקלינים מפוארים וגם בסמטאות עוני בכבוד ובהתלהבות.

הוצאה לאור: כרמל

סיווג: ספרות מקור

ספרים שראו אור בחודש ינואר 2006
מוצגים 41 ספרים ב 6 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים