ספרים שראו אור בחודש אוגוסט 2005 - כל הספרים
מוצגים 40 ספרים ב 5 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 --הבא
 החדש אסור מן התורה

החדש אסור מן התורה
מאת: משה סמט

בעשורים האחרונים החלה מתפשטת בקרב חוקרי ההיסטוריה של עם ישראל תפיסה חדשה אשר לאופיה ולמקומה של האורתודוקסיה בתולדות היהודים בעת החדשה. עלֿפי תפיסה זו, האורתודוקסיה איננה המשך פשוט וישיר של החברה המסורתית, אלא תגובה לאיום שהציבו תנועת ההשכלה ותנועת הרפורמה על תקפותה ומעמדה של המסורת

הוצאה לאור: כרמל

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 היקום של איינשטיין - פריצת דרך בתפיסת הזמן והמרחב

היקום של איינשטיין - פריצת דרך בתפיסת הזמן והמרחב
מאת: מיצ'יו קאקו

היקום של איינשטיין הוא ביוגרפיה מדעית חדשנית ומבט ייחודי ורענן על התיאוריות של איינשטיין, על חייו, על דרכי חשיבתו ועל הגורמים אשר השפיעו על עבודתו המדעית. "לראשונה אתם מתבקשים לשבת בנוחות ולהתענג על תגליותיו של המוח היצירתי ביותר של המאה העשרים..."(אינשטיין)

הוצאה לאור: אריה ניר

סיווג: ספרי מדעי אדם וטבע

 הסיפור שלא סופר

הסיפור שלא סופר
מאת: יהושע לוינסון

הסיפור שלא סופר חוקר את שכתוב הסיפור המקראי - או הסיפור הדרשני - בספרות חז"ל מזווית הראייה של פואטיקה תיאורית והיסטורית.

הוצאה לאור: מאגנס

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 הקטרקט בעיני הרוח

הקטרקט בעיני הרוח
מאת: אופיר טושה גפלה

גבי תלה את עצמו מתוך ייאוש, מחסום הכתיבה שלו הפך את חייו לבלתי נסבלים, כך סבורה אמו. אבל אז נמצאת גופתו של פרנק סמוך לכתב היד המפלצתי שלו, ורוני, שכותב גם הוא ספר ראשון, מתמוטט באמצע פגישת מחזור. התבנית מתבררת. מישהו רוצח סופרים מתחילים, אבל מי? ומדוע? כיצד הוא בוחר את קורבנותיו? ומה דפוס הפעולה שלו?

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מקור

 השינה הגדולה

השינה הגדולה
מאת: ריימונד צ'נדלר

רחובותיה המטופחים של לוס אנג'לס מסתירים סודות אפלים, וכשהמשטרה מושחתת - למחפשי הצדק נותר מוצא אחד בלבד: הבלש הפרטי. כשמיליונר גוסס שוכר את שירותיו של פיליפ מרלו כדי לגלות מי סוחט את שתי בנותיו היפהפיות, המפונקות והמושחתות, הוא מוצא את עצמו מעורב בחטיפה, בפיתוי, בפורנוגרפיה וברצח.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 טוסקנה הקסומה

טוסקנה הקסומה
מאת: אביבה לורי, שלמה פפירבלט

מורה דרך עדכני ועכשווי למחוזות גן העדן הטוסקני, מלווה בהסברים מפורטים על מסלולי טיולים, יצירות אמנות והיסטוריה, לצד המלצות על מקומות בילוי, מסעדות ופונדקים מקומיים

הוצאה לאור: אריה ניר

סיווג: מדריכים וספרי מסעות

 כלה מאוקראינה  או: קיצור תולדות הטרקטורים

כלה מאוקראינה או: קיצור תולדות הטרקטורים
מאת: מרינה לוויצקה

כשאביהן הקשיש מודיע על תוכניתו להינשא בשנית, נאלצות האחיות ורה ונדיה להקפיא יריבות ארוכת שנים ולחוש לעזרתו בכוחות משותפים: אהבתו החדשה היא מהגרת אופורטוניסטית ונחושה בעלת חזה מפואר וחמוקיים נדיבים, חיבה למכוניות מפוארות ותיאבון עז לפאסט-פוד - שלא בוררת באמצעים כדי להגשים את חלום סגנון החיים המערבי על חשבון הפנסיה הדלה שלו. כל זה לא מפריע לאב האקסצנטרי להתמיד בהגשמת חלום נוסף: כתיבת ההיסטוריה של תעשיית הטרקטורים באוקראינה

הוצאה לאור: עברית הוצאה לאור

סיווג: ספרות מתורגמת

 לחפש את אנה

לחפש את אנה
מאת: דורון ברוש

לחפש את אנה הוא סיפור של יופי נשי המסיט גורלות ממסלולם. אך יותר מכול, זהו סיפורם של האנשים שעליהם לא נכתבו ספרי היסטוריה, אלה שעבורם לא היתה ארץ ישראל המתחדשת משאת נפש אידיאולוגית, אלא תאונה ביוגרפית מכאיבה.

הוצאה לאור: זמורה-ביתן

סיווג: ספרות מקור

ספרים שראו אור בחודש אוגוסט 2005
מוצגים 40 ספרים ב 5 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים