הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש אוגוסט 2018 - עיון והגות, חברה ובקורת
מוצגים 15 ספרים ב 2 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 --הבא
 אדל - ביתו של הבעל שם טוב

אדל - ביתו של הבעל שם טוב
מאת: יוכי ברנדס

יוכי ברנדס רתמה עצמה כאן למשימה קשה במיוחד, מלאת מכשלות ומהמורות, וצלחה אותה בהצלחה מסחררת. לראשונה אנו מבינים כיצד התפתחה תורת החסידות של הבעל שם טוב, שלב אחר שלב, מתוך הנפילות ומתוך העליות שחווה בחייו, וכיצד יצר מהפכה של אינדיבידואליזם שהקדימה את זמנה, כאשר קבע כי הגאולה תגיע בשעה שבני האדם יתקרבו אל הנשמה של עצמם. אדל הוא ספרה החשוב והנועז ביותר של ברנדס, ועם זאת השוטף והקריא מכולם.

הוצאה לאור: כנרת , זמורה ביתן

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 אזור אי־הנוחות

אזור אי־הנוחות
מאת: ג'ונתן פראנזן

בלשון חדה, לעיתים סרקסטית, לעיתים גדושת הומור ג'ונתן פראנזן מספר על ילדותו, על חוויותיו בחבורת נוער בעלת נטיות והדגשים נוצריים, על יחסיו המסועפים עם הוריו, על נישואיו וכישלונם, על אהבתו הכבירה לספרות הגרמנית בכלל ולפרנץ קפקא בפרט, והוא חותם בפרק המשעשע – ועם זאת החושפני מאוד – על אהבתו שאינה יודעת גבולות לציפורים ולצפרות. הקורא מוזמן ללוות אותו במסע רב־תלאות וסבלני מאוד אחר ציפור נדירה, שג'ונתן פראנזן להוט לצרף את המפגש עימה לרשימת ניצחונותיו בשדה הצפרות. היו שאמרו כי כאן, במעקב אחר הציפור, ימצא הביוגרף שלו לעתיד את המפתחות להבנת אישיותו.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרות לא בדיונית

 בהגווד גיטה

בהגווד גיטה
מאת: הווארד רזניק

פירוש השם "בהגווד גיטה" הוא "שירת האל". מיליוני אנשים ברחבי העולם מקבלים אותה כטקסט רוחני עתיק ומופלא המעלה שאלות חיים גדולות, כגון: מי אני? מדוע אני קיים? מהו אלוהים? מהו היקום? מיהם המורים האמתיים וכיצד נזהה אותם? ה"בהגווד גיטה" מצטיינת בתשובותיה הפשוטות, ההגיוניות והמספקות לשאלות נצחיות אלה. ה"בהגווד גיטה" היא המסמך הראשון בסנסקריט שפורסם בשפה אירופאית בסוף המאה ה-18, ומאז הופיעו לה תרגומים ופרשנויות לרוב. ב"מדריך המקיף", שהוא חלקו הראשון של הספר, בוחר המחבר לדון בהרחבה ופירוט בנושאים מרכזיים שה"גיטה" מעלה – ובכך ייחודו.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 הארבע

הארבע
מאת: סקוט גלוואי

לכל אחד, כמעט, נדמה שהוא מבין איך אמזוׁן, אפּל, פייסבּוק וגוׂגל נעשו לחברות המשפיעות ביותר בעולם כיום. מה סוד הצלחתן וכוחן של הארבע? איך הן חודרות לכל פינה בחיינו? מי מהן תגיע ראשונה להיות חברה של טריליון דולר? מדוע שוק המניות סולח להן על חטאים שהורסים חברות אחרות? איך הן חדרו לחיינו באופן כה מושלם עד שכמעט אי אפשר לחמוק מהן או להחרים אותן? האם אפשר עדיין לעמוד בדרכן, לבלום ולרסן אותן?

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 החומה והשער

החומה והשער
מאת: מיכאל ספרד

במשך יותר מ–50 שנים שולטת ישראל על העם הפלסטיני במשטר צבאי. הכיבוש של אוכלוסייה עצומה ושטחים נרחבים הוליד מראשיתו הפרות של החוק וזכויות האדם. נגד מעשים אלו ניצבו עורכות דין ועורכי דין שנאבקו ואתגרו את צה"ל, את ממשלות ישראל ואת שופטי בית המשפט הגבוה לצדק. הם הגישו עתירות נגד מעשי העוול שנעשו ונעשים ללקוחותיהם. בהחומה והשער, ספר ראשון מסוגו, מגולל עורך הדין מיכאל ספרד את סיפורם של אותם מאבקים. ספרד מביא את סיפורה של המערכה המשפטית כמשתתף מלב ההתרחשות וממקור ראשון.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 הסייבר-סובייקט

הסייבר-סובייקט
מאת: אילנה רוזן-באר

ספרה של אילנה רוזן-באר הוא מסע פילוסופי-ביקורתי ומקיף המתחקה אחר התמורות שחלו במעמדו של הסובייקט במודרניזם, בפוסטמודרניזם ובעידן הדיגיטלי. ביד בוטחת וברוחב אופקים אינטלקטואלי מרשים הכותבת מובילה טיעון רדיקלי ביחס לזהות הסובייקט בן-זמננו בתרבות המערבית. בחיבורו הנודע "פוסטמודרניזם או ההיגיון התרבותי של הקפיטליזם המאוחר" טען פרדריק ג'יימסון שבאובייקט חלו שינויים מפליגים שאליהם הסובייקט עדיין לא השכיל להיערך – הוא נותר נבוך מאחור, מתקשה להסתגל. המהפכה הטכנולוגית, אשר אותה אנו חווים בעשורים האחרונים, כך טוענת באר-רוזן, חוללה שינוי כמו-אבולוציוני גם בסובייקט; כך בשלו התנאים להופעתו של הסייבר-סובייקט, המהלך שתיאר ג'יימסון הושלם.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 העור שלנו

העור שלנו
מאת: ד"ר יעל אדלר

כל מה שרציתם לדעת על העור שלכם ולא העזתם לשאול העור שלנו הוא האיבר הגדול ביותר בגופנו: שטחו כמעט שני מטרים רבועים והוא מכסה אותנו מכף רגל ועד ראש. הוא שגורם לנו למשוך בבהלה את היד שתפסה את הסכין בצדו החד, הוא שמונע מאיתנו להתקרר או להתחמם יתר על המידה, הוא שמייצר גירויים מיניים והוא שמגן עלינו מפני פולשים מזיקים. ואף על פי שאנחנו עסוקים בו מדי יום - מנקים אותו, מורחים עליו קרמים לטיפוח, מנסים למנוע את נזקי השמש ומשתמשים בתכשירים נגד אלרגיות - אנחנו יודעים עליו מעט מאוד. עד היום.

הוצאה לאור: הכורסא

סיווג: ספרי מדעי אדם וטבע

 לא זה לא מספיק

לא זה לא מספיק
מאת: נעמי קליין

"ספרה החדש של נעמי קליין מדרבן אותנו בדרכו המבריקה לכווץ שפתיים, להתגבר במהירות על גלי ההלם המחושבים ולחבר את הלא שלנו עם כן מעשי. זהו מדריך לשחרור באמצעות כלי הנשק היחיד שיש לנו נגד שנאת-אדם מתוזמרת: מרי אזרחי בונה." -יאניס וארופאקיס, שר האוצר היווני (לשעבר). עמי קליין היא עיתונאית שזכתה בפרסים רבים. טוריה מתפרסמים בעיתונים רבים, היא יצרה סרטי תעודה וחיברה רבי-מכר בין-לאומיים כמו "בלי לוגו – המטרה: בריוני המותגים", "דוקטרינת ההלם – עליית הקפיטליזם של האסון" וגם "זה משנה הכול: קפיטליזם נ' האקלים". היא כתבת בכירה ב"אינטרספט" וטוריה מתפרסמים לעתים קרובות בכתבי עת כמו "ניו-יורק טיימס", "לה מונד", "גארדיאן", ו"ניישן" שבו היא עורכת-אורחת.

הוצאה לאור: ספרי נובמבר

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

ספרים שראו אור בחודש אוגוסט 2018
מוצגים 15 ספרים ב 2 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים