הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש דצמבר 2015 - כל הספרים
מוצגים 38 ספרים ב 5 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -
 פיתוי מתוק

פיתוי מתוק
מאת: מאיה בנקס

ג'ולי סטנפורד פינטזה על נתן טאקר מהרגע שפגשה בו. אלא שהגבר המתוק והסקסי מהחלומות נראה כמי שלא שם לב אליה כלל. בצעד של ייאוש, אולי אפילו נקם, מעניקה ג'ולי לנתן את המסאז' הכי טוב שקיבל, או יקבל, בחייו. עכשיו הוא בהחלט שם לב אליה, אבל ג'ולי הזועמת החליטה לעבור הלאה ולממש את הפנטזיות שלה במקום אחר. אבל נתן לא מוכן לוותר. לא כשמדובר באישה שכל כך השתוקק אליה, עד שחשש אפילו לפנות אליה. אם לג'ולי יש פנטזיות, נתן נחוש להיות זה שיגשים אותן. גם אם היא לא תדע שזה הוא... פיתוי מתוק הוא ספר שלישי בסדרה המתוקה של מאיה בנקס...

הוצאה לאור: כנרת, זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 צאצאי הזמן ודיירי המרחב

צאצאי הזמן ודיירי המרחב
מאת: יהודה גרינפילד-גילת

מדוע כל עיירות הפיתוח דומות? מדוע גיבורי-על תמיד מתגוררים בניו יורק? האם שייט באנייה גורם לאנשים להתנהג אחרת מטיסה במטוס? מה הקשר בין התנין בכנרת לסכסוך הישראלי-פלסטיני? מאז ומתמיד התקיימו קשרים מורכבים בין המרחב על צורותיו השונות לבני האדם המאכלסים אותו. ערים ועיירות, קתדרלות ומוזיאונים, קניונים ושדות תעופה אינם רק מרחבים שיצר האדם אלא גם ביטויים לתפיסת עולמו, שאיפותיו והלא-מודע שלו. במובנים רבים, המרחב הוא "שפה" המתארת את החברה האנושית.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 ציונות ומלנכוליה

ציונות ומלנכוליה
מאת: ניצן ליבוביץ

בשנות הארבעים של המאה העשרים היה ישראל זרחי שֵם מוכר בזירה הספרותית של היישוב. אפשר היה למצוא אותו מטייל בירושלים עם ש"י עגנון, מתדיין עם מורו יוסף קלוזנר, ומתווכח עם יריבו הפוליטי־פואטי אורי צבי גרינברג. זרחי פרסם שישה רומנים ושבעה קובצי סיפורים קצרים. ב־1947 זכה בפרס ירושלים על הרומן ארץ לא זרועה. בכל זאת נמחק שמו מדפי ההיסטוריה של היישוב. ספר זה מציג בפני הקורא תמונה היסטורית, פואטית ותאורטית של הַקשרים בין עולם הספרות של תקופת היישוב והשיח האידאולוגי־מלנכולי של זרחי.

הוצאה לאור: כרמל

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 צפרדעים

צפרדעים
מאת: מו יאן

באפוס ההיסטורי הגדול צפרדעים, שראה אור בסין ב-2009, מגולל חתן פרס נובל לספרות 2012 את התהפוכות והטלטלות שעברו על סין ותושביה בשבעים השנה האחרונות דרך עדשת התוכנית הסינית לתכנון המשפחה, שזכתה במערב לכינוי "מדיניות הילד האחד". בצפרדעים מו יאן מצייר בחריפות ובהומור תמונה אבסורדית וטראגית של התמודדות האדם הבודד עם כוחה העצום והשרירותי של המדינה. הישגו הגדול, ללא ספק, הוא בתיאור המציאות העכשווית בסין, ג'ונגל חברתי שאין בו לא סולידריות ולא אמון הדדי.

הוצאה לאור: חרגול

סיווג: ספרות מתורגמת

 תיק ליברמן

תיק ליברמן
מאת: אביה אלף

המשטרה חשדה בעסקיו של ליברמן ובמהות קשריו העסקיים. בפרקליטות הצטברו הררי מסמכים ועדויות שנאספו במהלך חקירה מסועפת שנוהלה נגדו. עו"ד אביה אלף טיפלה בתיק ליברמן מטעם הפרקליטות. תפקידה היה להפוך את הממצאים שאספה המשטרה לכדי סיפור בהיר על התנהלותו המשונה של איש ציבור בכיר מאוד וקשוח מאוד. את הסיפור הזה - סיפור על עולם סבוך ומרתק של יצרים ואגו, תככים ואינטרסים, פוליטיקה ארגונית ופוליטיקה מדינית - היא מגוללת בספרה. היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין קבע שהסיפור לא מספיק משכנע. הוא החליט לסגור את התיק נגד ליברמן. הפרקליטה אביה אלף חשבה שזו החלטה שגויה, אומללה.

הוצאה לאור: כנרת, זמורה ביתן

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 תנו לנו להוביל!

תנו לנו להוביל!
מאת: פרופ' חן שכטר

"אם יש לך אומץ להוביל שינויים ורפורמות בבית־הספר, אתה יכול לנהל הכול. יש משהו בבית־ספר שזה כמו לנהל את כל העולם – אין דברים שאתה נתקל בהם בחיי היומיום שאתה לא נתקל בהם בניהול בית־ספר. אין אוכלוסייה, סוגי אנשים שאתה לא נתקל בהם בבית־ספר ולכן זה כמו לנהל את כל כדור הארץ. יש בבית־ספר עליות וירידות כמו בכל העולם כולו, יש בבית־ספר ויכוחים ומריבות כמו בעולם כולו. יש מלחמות ויש שלום כמו בעולם כולו." בספר זה נשמעים קולותיהם של מנהלי בתי־הספר, שעליהם מוטלת האחריות ליישום הרפורמות במציאות חינוכית מורכבת. 120 מנהלי בתי־ספר יסודיים ועל־יסודיים (חטיבות ביניים ותיכוניים), המייצגים קשת נרחבת של...

הוצאה לאור: רמות

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

ספרים שראו אור בחודש דצמבר 2015
מוצגים 38 ספרים ב 5 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -סמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים