הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש אוקטובר 2015 - כל הספרים
מוצגים 34 ספרים ב 5 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 --הבא
 החיים ומה שלבשתי

החיים ומה שלבשתי
מאת: שלי גרוס

ליבי גרנות בנאי עמדה לקבל את מה שרצתה: עוד רגע תסגור את הפער בינה לבין החברות המוצלחות שלה ותתמנה לעורכת מגזין האופנה "היא". אבל בדיוק אז, אפופה בענן בושם כבד וחמושה בבגדי מעצבים, מגיחה לחייה טלי - האויבת המושבעת שלה - וטורפת את הקלפים. בבת אחת נאלצת ליבי, נשואה ואם לשניים ועורכת אופנה שזקוקה לצביעת שורשים, להתמודד עם עולם חדש, אכזר ומעוצב. החיים ומה שלבשתי הוא רומן מענג ומצחיק, מלא תבונה וקסם.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מקור

 הטבחית של הימלר

הטבחית של הימלר
מאת: פרנס אוליבייה ז'יסבר

בגיל 105, רוז עדיין מנהלת את המסעדה המפורסמת שלה במרסיי, מחזיקה אקדח בתיק, ואינה יכולה שלא לחשוב מחשבות זימה כשהיא חולפת ליד בחור חתיך. אפילו זוועות המאה העשרים בהן חזתה מקרוב — מהטבח בארמנים דרך הטירוף המאואיסטי ועד אימת הנאציזם (היא היתה, ככלות הכול, הטבחית האישית של הימלר) — לא גרמו לה לאבד משמחת החיים שלה או מאומץ לבה. לכן כשלילה אחד מנסה בחור צעיר לשדוד את הקשישה החביבה, הוא לא יכול לדמיין איזו חמת זעם הצית, ולאיזה מסע נקם תצא אחת הגיבורות הספרותיות הססגוניות ביותר בתולדות הספרות.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 הימים שאחרי

הימים שאחרי
מאת: רידיאן ברוק

המבורג, 1946. באזור הכיבוש הבריטי נותרו אלפי עקורים. קולונל לואיס מורגן, הממונה על שיקום העיר החרבה הזאת ועל הליך הדה-נאציפיקציה של תושביה המובסים, הפקיע בית יפה על גדות האלבה, לו ולאשתו המתאבלת, רייצ'ל, ולבנם היחיד כעת, אדמונד. אך במקום להכריח את בעלי הבית - אלמן גרמני ובתו שבורת הלב - לעזוב את ביתם, לואיס מתעקש ששתי המשפחות יחיו יחד. באווירה הטעונה והקלאוסטרופובית הזאת על כל אחד מהם להתעמת עם זהותו האמיתית, בעוד הטינה והיגון מפַנים את מקומם לתשוקה ולבגידה.

הוצאה לאור: מחברות לספרות

סיווג: ספרות מתורגמת

 הלילה אין לנו חברים

הלילה אין לנו חברים
מאת: סופיה ניקולאידו

הלילה אין לנו חברים הוא רומן יוצא דופן על שלושה דורות של יוונים שמנסים לחיות את חייהם בעת שההיסטוריה חושפת שיניים. הורים וילדים, תלמידים ומורים, סטודנטים, חנוונים ופרחחי רחוב, סבתות ופרופסורים, פעילים פוליטיים ומשקיפים מן הצד, לומדים כולם אחת ולתמיד שלפני הכול אדם מסתכל איפה נשפך הדם שלו, ורק אחר כך הוא בוחר באיזה צד לתמוך.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 הממלכה

הממלכה
מאת: אמיר אור

הממלכה היא סיפור חייו של דויד בשר ודם – דויד השאפתן, פורע החוק, האסטרטג, המאהב, הפוליטיקאי, המשורר, העריץ והאב. בו בזמן הממלכה אינה רק רומן היסטורי אלא גם סאטירה על חיינו העכשוויים שמשתמשת בדרכי ביטוי עכשוויות ומציגה באור ביקורתי ואירוני את סיפורנו הלאומי; הממלכה מכוונת עוקץ חריף כלפי הממלכתיות הישראלית החדשה המעצבת את חיינו כאן כיום, ומזמינה אותנו לממד האתי והרוחני של הווייתנו.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרות מקור

 הקרקס הנסתר

הקרקס הנסתר
מאת: ג'ניפר איגן

השנה היא 1978, אבל פיבי או׳קונור בת השמונה עשרה חיה את שנות השישים. במקום להתענג על נעוריה, במקום לתכנן את עתידה, היא חיה בעבר, מקדשת את זכרו של אביה, צייר חובב שמת מסרטן, ובעיקר מחקה את אחותה הגדולה פיית׳, ילדת פרחים סוערת וכובשת שמתה מוות טרגי בטיול באירופה. בהחלטה פזיזה פיבי מחליטה לשחזר את טיולה של אחותה. המקומות שאחותה שלחה מהם גלויות יהיו התחנות בדרך. האם תלך פיבי עד הסוף כמו אחותה? האם רק כך תוכל להבין את אחותה? ואולי תשכיל לצאת לדרך משלה לפני שיהיה מאוחר מדי?

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרות מתורגמת

 חיים יקרים אתם דפוקים

חיים יקרים אתם דפוקים
מאת: סקוט בלאגדן

אין ספק שהחיים של קריקט צ'רפין דפוקים. הוא תקוע בבית אומנה שמנוהל על ידי נזירות באמצע-שום-מקום במדינת מיין. העבר שלו מכוער, העתיד שלו עגום ויש לו פחות משנה לפני שימלאו לו שמונה-עשרה. אז כדאי שהוא יתחיל להתארגן על עצמו. ומהר. מאחר שהאפשרויות שלו נעות בין אגרוף מקצועני לסחר בסמים, קריקט מתחיל לחשוב שהכיוון הטוב ביותר בשבילו הוא קפיצה מקצה הצוק אל הלא-נודע.

הוצאה לאור: הכורסא

סיווג: ספרות מתורגמת

 חיים כפולים

חיים כפולים
מאת: ס.ג. ווטסון

ג'וליה, צלמת לונדונית מגדלת עם בעלה את בן אחותה הצעירה, קייט. בכל פעם שקייט משתכרת היא מתקשרת מביתה בפריז ודורשת שבנה בן ה 14 יוחזר אליה. יום אחד גופתה של קייט נמצאת בסמטה ליד הדירה שלה. ג'וליה מתפרקת. חקירת הרצח לא מעלה דבר וג'וליה מחליטה לחקור בעצמה. היא מגלה שקייט נהגה לפגוש גברים שפגשה באתרי הכרויות וחושדת שאולי אחד מהם הרג אותה. ג'וליה נקשרת לאחד מהגברים של קייט ומנהלת איתו רומן סוער, אלים ומלא תהפוכות ומוצאת את עצמה כלואה בין שקרים של הגברים הסובבים אותה.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש אוקטובר 2015
מוצגים 34 ספרים ב 5 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים