הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש אפריל 2015 - עיון והגות, חברה ובקורת
מוצגים 5 ספרים
 ביקורת ומראית-עין

ביקורת ומראית-עין
מאת: ולטר בנימין

בספר זה נאספו כתבים לשאלת הספרות פרי עטו של ההוגה היהודי-גרמני ולטר בנימין. מדובר בדרך כלל ב"כתבים קטנים": רשימות, הרצאות ומאמרי ביקורת. בכתבים אלה ניכרת דחיפות רבה והם גזורים כגזירות התקופה (שנות רפובליקת ויימאר ותקופת הנציונל-סוציאליזם). כתביו של בנימין כתובים במידת הזמן הקצר, הקטוע. בחיבוריו טבוע ניסיון ביוגרפי עז וניכרת בהם עמדה מובהקת של "משבר וביקורת": מתוך עובדת העקירה וניסיון הגלות מתגבשת בכתביו של בנימין גם עמדה עקרונית של ביקורת: הם מעידים על שליחותו של בנימין כמבקר, קורא המשוטט בשביליה של הספרות הגרמנית.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 מדינה בודדה

מדינה בודדה
מאת: יוסי אלפר

מימיה הראשונים חיפשה מדינת ישראל הצעירה קשרים עם המדינות והמיעוטים הלא-ערביים ולא-מוסלמיים במרחב. "תורת הפריפריה", העומדת במרכזו של ספר זה, היתה אסטרטגיית-על לאיגוף הליבה הערבית העוינת שהקיפה את ישראל בימי שלטונו של נאצר במצרים. היה זה מפעל מודיעיני רחב היקף שכלל בריתות עם איראן, תורכיה, אתיופיה, הכורדים בעיראק, הדרום סודנים ועוד.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 מהו אפרטוס

מהו אפרטוס
מאת: ג'ורג'יו אגמבן

אגמבן, פילוסוף איטלקי, מההוגים החשובים והמשפיעים בדורנו. ידוע בסדרת ספריו העוסקים ב-Homo Sacer ובדיוניו בתיאולוגיה פוליטית, מצב החירום וביו-פוליטיקה, דיונים המתקיימים מתוך דיאלוג מתמיד עם כתבי בנימין, טאובס, שמידט, היידגר ופוקו, לצד קריאה בכתבי הקודש היהודים והנוצריים – כל זאת מתוך חתירה רדיקלית לחשוב את האופק המשיחי של ימינו. במסתו על ה"אפרטוס" אגמבן מבקש לחשוב את יחסנו לאפרטוסים, למנגנוני ההשגחה והשליטה (בעקבות מושג ה"דיספוזיטיב" שמזכיר פוקו בריאיון משנת 1977), ואת ה(אי)-אפשרות של שחרור מהם.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 סדקים בחומה

סדקים בחומה
מאת: יוסי יונה

המחאה החברתית של קיץ 2011 היא אירוע מכונן בחייה של החברה הישראלית. בשיאה היא זכתה לתמיכתו של הציבור כולו, על קבוצותיו השונות. ספר זה הוא הספר הראשון שמציג ניתוח מעמיק של המחאה הזאת מנקודת ראותו של אינטלקטואל מעורב – מי שאינו רק מוסמך להציג על אודותיה ידע תיאורטי, אלא אף לקח בה חלק פעיל. סדקים בחומה, מציע דיון במחאה החברתית כמופע מקומי של תופעה גלובלית והיסטורית רחבת היקף. המחבר מבקש לעמוד על אופייה של המחאה ודפוסי פעולתה, על האתגרים השונים שניצבו בדרכה ועל מיקומה בציר ההיסטורי...

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 עדים אילמים

עדים אילמים
מאת: נייג'ל מקרירי

זירת פשע. רצח. תעלומה. האדם הכי חשוב בשטח הוא מומחה הזיהוי הפלילי. מדע הזיהוי הפלילי מוכר לרובנו מספרים ומיצירות קולנוע וטלוויזיה, ובכל זאת איננו יודעים עליו רבות. "עדים אילמים" בוחן את תולדות הזיהוי הפלילי במאתיים השנים האחרונות, שבמהלכן התפתח המדע המרתק הזה בזכות שילוב בין אינטואיציה מופלאה, חקירה דקדקנית ופריצות דרך מדעיות...

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרי מדעי אדם וטבע

  מוצגים 5 ספרים
סמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים