הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש אפריל 2015 - כל הספרים
מוצגים 25 ספרים ב 4 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 --הבא
 הסתגלות

הסתגלות
מאת: טים הרטפורד

בספרו הסתגלות מראה טים הרפורד, מחבר רב-המכר הכלכלן הסמוי, כיצד אימוץ הגישה הניסויית-המסתגלת ועשיית טעויות יכולים לסייע לנו לפתור את הבעיות הדוחקות ביותר בחיינו, ובתוך כך מביא עשרות סיפורי מקרה מרתקים. בין השאר נפגוש בספר קולונלים מורדים שסיכנו את עתידם המקצועי ואת חייהם כדי לשנות את צורת המלחמה בעיראק; נכיר רופא שההימור הנואש שעשה במחנה שבויים צריך לשמש דוגמה לעובדי הבנק העולמי היום; נגלה מה יכולים האסונות באי ת'רי מייל ובאסדת הקידוח "דיפווטר הורייזן" לספר לנו על מניעת המשבר הפיננסי הגדול הבא

הוצאה לאור: כנרת, זמורה ביתן

סיווג: ספרי ניהול, שיווק וכלכלה

 השטן נמצא בפרטים הקטנים

השטן נמצא בפרטים הקטנים
מאת: ג'ניפר טרייג

ייסורי גיל ההתבגרות של הסופרת היהודייה-אמריקאית ג’ניפר טרייג מתוארים בהומור מטורף ובשנינות יוצאת דופן ב”השטן נמצא בפרטים הקטנים”. טרייג, שסבלה מהפרעה טורדנית-כפייתית שקיבלה גוון דתי קיצוני, בתוספת התלקחויות תקופתיות של אנורקסיה מתוודה בישירות ובאומץ על התנהגויות מטורללות במיוחד, ומתארת את תהליך ההתמודדות הארוך והמבולבל שלה - עד ההחלמה, באופן שגורם לקוראים להתפעל ממנה, להתרגש וגם לצחוק עד דמעות.

הוצאה לאור: דיונון

סיווג: ספרות מתורגמת

 לתרגם את חנה

לתרגם את חנה
מאת: רונלדו ורובל

השנה היא 1936, מקס קוטנר הוא מהגר יהודי פולני החי בריו דה ז'ניירו. בשל שליטתו ביידיש, נקרא מקס למשטרה הפוליטית כדי ולתרגם לפורטוגזית התכתבויות בין יהודים, זאת מאחר שהדיקטטורה השולטת בברזיל חושדת בדבר קיומה של מזימה קומוניסטית המושפעת מ"גורמים יהודים". אם יסרב לדרישת השלטונות, עלול מקס להיות מגורש מברזיל חזרה ליבשת אירופה בה מתפשט האיום הנאצי. אם ישתף פעולה עם השלטונות - והדבר יתגלה על ידי בני הקהילה - מקס הבודד יהיה לנצח מנודה. בעודו נסער מהמצב אליו נקלע, הוא מתאהב בחנה, אישה שמעולם לא פגש, המתכתבת עם אחותה פאני, שמתגוררת בבואנוס איירס הרחוקה. מקס מחליט למצוא את חנה...

הוצאה לאור: פן וידיעות ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

 מדינה בודדה

מדינה בודדה
מאת: יוסי אלפר

מימיה הראשונים חיפשה מדינת ישראל הצעירה קשרים עם המדינות והמיעוטים הלא-ערביים ולא-מוסלמיים במרחב. "תורת הפריפריה", העומדת במרכזו של ספר זה, היתה אסטרטגיית-על לאיגוף הליבה הערבית העוינת שהקיפה את ישראל בימי שלטונו של נאצר במצרים. היה זה מפעל מודיעיני רחב היקף שכלל בריתות עם איראן, תורכיה, אתיופיה, הכורדים בעיראק, הדרום סודנים ועוד.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 מהו אפרטוס

מהו אפרטוס
מאת: ג'ורג'יו אגמבן

אגמבן, פילוסוף איטלקי, מההוגים החשובים והמשפיעים בדורנו. ידוע בסדרת ספריו העוסקים ב-Homo Sacer ובדיוניו בתיאולוגיה פוליטית, מצב החירום וביו-פוליטיקה, דיונים המתקיימים מתוך דיאלוג מתמיד עם כתבי בנימין, טאובס, שמידט, היידגר ופוקו, לצד קריאה בכתבי הקודש היהודים והנוצריים – כל זאת מתוך חתירה רדיקלית לחשוב את האופק המשיחי של ימינו. במסתו על ה"אפרטוס" אגמבן מבקש לחשוב את יחסנו לאפרטוסים, למנגנוני ההשגחה והשליטה (בעקבות מושג ה"דיספוזיטיב" שמזכיר פוקו בריאיון משנת 1977), ואת ה(אי)-אפשרות של שחרור מהם.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 מחווה לשישה סופרים

מחווה לשישה סופרים
מאת: ג'ויס, קפקא, באבל, בורחס, פוקנר וקאמי

שש היצירות המובאות בספר של - ג'יימס ג'ויס האירי, פרנץ קפקא היהודי הצ'כי, איסאק באבל היהודי הרוסי, חורחה לואיס בורחס הארגנטיני, ויליאם פוקנר האמריקאי ואלבר קאמי הצרפתיזה כולן פנינים, וכל אחת מהן אוצרת בתוכה את גדולתו של המחבר, שמכוחה כבש לו את מקומו בספרות המאה העשרים. ובו בזמן הקובץ הוא גם מחווה צנועה לאמנות התרגום לעברית ולכמה מהעוסקים בה זה עשרות שנים, ותרגומים פרי עטם הופיעו ב"פרוזה אחרת".

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרות מתורגמת

 משוגעת על הבחור

משוגעת על הבחור
מאת: בריג'יט ג'ונס

מה את עושה כשיום ההולדת השישים של החברה שלך חל בדיוק באותו יום שבו בן זוגך חוגג שלושים? האם זה לא בסדר לשקר בנוגע לגילך באתרי היכרויות? האם זו טעות מוסרית לעשות פֵן כשלאחד מהילדים שלך יש כינים? מה עדיף – למות מהשתלת בוטוקס או מבדידות, כי את כל כך מקומטת? האם לשכב עם מישהו אחרי שני דייטים ושישה שבועות של סימוסים זה אותו דבר כמו להתחתן אחרי שתי פגישות ושישה חודשים של חלופת מכתבים בימיה של ג'יין אוסטן?

הוצאה לאור: זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 ניסויים בחיי משפחה

ניסויים בחיי משפחה
מאת: שי גולדן

בגיל 43, ערב גירושים מאשתו, מפוטר דן מעבודתו כמתכנת מחשבים – ולא מספר על זה לאף אחד. בכל בוקר הוא מתלבש יפה, נפרד מאשתו המתנכרת ומבתו המתבגרת, נכנס לרכבו ונוסע לחניון של קניון איילון, שם הוא מעביר את ימיו במחיצת בקבוק וודקה וממתין לזמן שיחלוף. במשך שבועות ארוכים משוכנע דן כי סודו הוא המחסום האחרון העומד בינו לבין פירוק משפחתו וחייו. אבל מה אם גם לאשתו ולבתו סודות משלהן? ומה אם השקרים שלהן גדולים וחמורים משלו? ומה יעלה בגורל המשפחה הזאת כשבּוּעת הסודות התופחת תתפוצץ בפניה?

הוצאה לאור: זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

ספרים שראו אור בחודש אפריל 2015
מוצגים 25 ספרים ב 4 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים