הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש ספטמבר 2014 - כל הספרים
מוצגים 37 ספרים ב 5 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 --הבא
 חטיפה בגיאורגיה

חטיפה בגיאורגיה
מאת: רוני פוקס

חטיפה בגיאורגיה מתבסס על היומן שניהל פוקס בתקופת מאסרו. הוא הוחזק בתנאי בידוד, עבר התעללות קשה מצד רעולי פנים, התיידד עם המוות וניסה לשמור על שפיותו. המשפחה והחברים לא ויתרו; הם הציפו את סיפור החטיפה בארץ ובעולם, גייסו אישים רבי השפעה, והלחץ הפוליטי הבינלאומי אכן הוביל לבסוף לשחרורו. זהו מסמך מרתק על הישרדות וכוח רצון, קנוניות אפלות וכסף גדול, ועל נאמנות ואהבה שניצחו את הרוע.

הוצאה לאור: אקס ליבריס וידיעות ספרים

סיווג: ספרות לא בדיונית

 יומני הסודי ביותר 11

יומני הסודי ביותר 11
מאת: ג'ים בנטון

יומני הסודי ביותר, היום בארוחת הצהריים הסתכלתי על אִיזָבֶּלָה מסתכלת על גֵ'ייק. ואחר־כך הבחנתי שהָדְסוֹן מסתכל עלי מסתכלת עליה, ושאַנגֶ'לִינָה מסתכלת עליו מסתכל עלי, ושאֶמִילִי מסתכלת על התירס שבצלחת שלה. כוחות־העל שלי אמרו לי שהָדְסוֹן מטורף על אַנגֶ'לִינָה, ושאִיזָבֶּלָה מטורפת על גֵ'ייק, ושאֶמִילִי מטורפת. כוחות־העל שלי באמת מתחזקים, ואני בטוחה שבקרוב אבין למה זכרים אוהבים כל־כך לראות ספורט.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרי ילדים נוער

 יומני זהרה

יומני זהרה
מאת: טובה גמליאל

זהו סיפור אודות זהרה, אנתרופולוגית ישראלית בעלת שם ממוצא מרוקני, בשנות השמונים של המאה הקודמת, שהלכה לעולמה והותירה אחריה יומנים המתעדים את קורות חייה האישיים והמקצועיים. יומנים אלה המונחים בארכיון תל-אביבי (שתמונת הרחוב שלו מופיעה על כריכת הספר), נגאלים על ידי ורדה, דוקטורנטית צעירה ומבריקה לאנתרופולוגיה, ממוצא אשכנזי. ורדה, הדמות המספרת, נשלחת להתחקות אחרי חייה, דמותה ושיטת החשיבה של זהרה, על-ידי דניאל - מו"ל בהוצאת ספרים פרטית. דניאל היה תלמידה של זהרה ומאוהב בה במשך כל שנות לימודיו המאוחרות, אהבה שהלכה והתעצמה לאחר מותה.

הוצאה לאור: פרדס

סיווג: ספרות לא בדיונית

 יורים ושופטים

יורים ושופטים
מאת: עמיחי כהן וסטיוארט כהן

פתגם רומי עתיק קובע כי "בעת מלחמה המשפט מחריש", אולם ניסיון החיים במדינת ישראל עומד בסתירה לפתגם זה. הביטחון הלאומי עבר בישראל תהליך מואץ של "משפטיזציה", שהפך את בית המשפט העליון לבורר בסוגיות רבות הקשורות לביטחון לאומי, החורגות מתפקידו המסורתי כמגן זכויות הפרט. זאת החל מהסדרת גיוסם של חלקי אוכלוסייה שונים לשירות צבאי, עבור התאמתו של מועמד זה או אחר לתפקיד הרמטכ"ל וכלה בקביעת המותר והאסור בנושאים מבצעיים, ובפרט ביחס למאבקה של ישראל נגד הטרור. איך נוצר המצב הזה ומהן השלכותיו...

הוצאה לאור: הקריה האקדמית אונו וידיעות ספרים

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 יצר המוות

יצר המוות
מאת: ג'ד רובנפלד

ניו יורק, 1920. מלחמת העולם הראשונה הסתיימה, אבל שנות העשרים העליזות של המאה העשרים טרם החלו. מפעלים נסגרים, משפחות מאבדות את בתיהן ומחוסרי העבודה הרבים אינם יכולים להטביע את יגונם בטיפה המרה בגלל חוק היובש. רחובות מנהטן נשטפים זעם ותסכול. פיצוץ עז מחריב את "וול סטריט" במתקפת הטרור ההרסנית ביותר שהתרחשה עד אז בשטחה של ארצות הברית. בין הלכודים הרבים באזור הפיצוץ נמצאים החייל המשוחרר סטראתֶם יאנגר, הבלש המשטרתי ג'ימי ליטלמור וקולט רוסו היפה והמסתורית. סדרה של ראיות מתעתעות, התקפות תמוהות על קולט וסוד אשר קבור עמוק בעברה, מובילים את השלושה למסע חובק יבשות מפריז לפראג

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרות מתורגמת

 כי בתחבולות

כי בתחבולות
מאת: עידו ועינב

מעבר להיותה אחת מיחידות העילית של צה"ל, אופפת את יחידת "דובדבן" הילת מסתורין בזכות לוחמים מיומנים, המבצעים משימות בלב האוכלוסייה האזרחית בַּשטחים כשהם מחופשים לאנשי המקום, ומוכרים לציבור הישראלי בכינוי "מסתערבים". הידיעות על פעולות נועזות בעומק השטח והשמועות על אמצעי לחימה מתקדמים ומסווגים, מסעירים את דמיונם של רבים מזה שנים. כי בתחבולות מעניק הצצה נדירה אל קרביה של יחידת "דובדבן" דרך עיניהם של לוחמים צעירים: החל בימים הראשונים במדים, עבור באימונים וכלה במעצרים ובחיסולים בעומק השטח רווי הסכנות, כמו גם בהפוגות בין הקרבות, בתוך הווי החיים השוקק בבסיס.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 כיפת ברזל

כיפת ברזל
מאת: אילן כפיר ודני דור

האמריקאים אמרו שאין סיכוי שהיא תצליח ליירט רקטות, המתנגדים הסבירו בלהט שאין סיכוי שהיא תגן על שדרות ואשקלון, הצבא התנגד לממן אותה מתקציב משרד הביטחון, חיל האוויר ניסה לעכב את ההחלטה, מבקר המדינה פרסם דוח קשה על ההתנהלות בדרך לפיתוח שלה. ומול כל אלה, בגיבוים המלא של שני שרי ביטחון: עמיר פרץ שקיבל את ההחלטה ואהוד ברק שדאג לממש ולשמר אותה, המשיכו מאות מהנדסים, תכנתים ושרטטים "ברפאל", ב"אלתא" וב"אמפרסט", לצד קומץ אנשים במשרד הביטחון, להאמין שמה שנראה בתחילה כפתרון הזוי, דבר שאיש בעולם עדיין לא הצליח לפתח כמותו, הוא זה שיגן על ערי ישראל מפני עשרות אלפי הרקטות מדרום ומצפון.

הוצאה לאור: כנרת, זמורה ביתן

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 כמו בובות בחלון ראווה

כמו בובות בחלון ראווה
מאת: רחל שרעבי ואביבה קפלן

רבות נכתב על עולי אתיופיה, אולם טרם נכתב על מנהיגיה של קהילה זו שעברה טלטלה בין חייה בעבר – כחברה חקלאית מסורתית באתיופיה, לחייה בהווה – עם הצורך להתמודד על מקומה במארג החברתי העכשווי בישראל, ובעיקר להסתגל אליו. מנהיגים אלו (הקייסים) הובילו תהליך קשה של הגירה שהיה בו משום מהפכה ו"קפיצת דרך" מעולם פטריארכאלי, עם סדר וארגון ברורים, אל חברה פוסט-מודרנית כאוטית ומבלבלת. ספרן של רחל שרעבי ואביבה קפלן עומד על כמה היבטים של נושא זה: הוא מנתח את המתח ...השורר בין הממסד הדתי בארץ לבין המנהיגים הרוחניים של העדה; הוא עוסק בזהות הקיימת

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

ספרים שראו אור בחודש ספטמבר 2014
מוצגים 37 ספרים ב 5 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים