הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש מאי 2014 - מקור ושירה
מוצגים 11 ספרים ב 2 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 --הבא
 אודיסאה 23, כתב עת

אודיסאה 23, כתב עת
מאת: אבנר אברהמי, עורך

גיליון "אודיסאה" החדש מעלה לדיון את סוגיית הרפואה המותאמת אישית. ד"ר אהרון שורץ טוען שבניגוד להייפ התקשורתי, החזון המדובר אינו בר-מימוש, בעוד ד"ר נועם שומרון סבור שזהו מהלך בלתי נמנע. עוד בענייני רפואה, פרופ' ריימונד קמפפר מתאר את האיום הביולוגי האולטימטיבי על האנושות – נגיף השפעת – ופרופ' ערן סגל בוחן את ההבטחה הרפואית הגדולה הטמונה בחיידקים שבגופנו, שמספרם גדול פי עשרה ממספר התאים האנושיים. נושאים אחרים בגיליון: פרופ' חוה יבלונקה מתערבת בפולמוס המתחדש על אודות הקרע שבין מדעי הרוח והמדעים המדויקים ומצביעה על אפשרות לנאורות חדשה; פרופ' עירד מלכין שופך אור על אחת התעלומות הגדולות של הציוויליזציה היוונית...

הוצאה לאור: אודיסאה

סיווג: כתבי עת

 ארבע ארצות

ארבע ארצות
מאת: מתן חרמוני

סופר כושל שנקלע למשבר גירושין לאחר שאשתו בגדה בו עם העורך שלו; אשת זוהר לשעבר, שראתה לפני שנים רבות (מאוד) ימים יפים יותר; סופר יידיש מתחיל, שהתאבד בנהר בפולין בשל אהבה נכזבת ועכשיו חוזר אלינו כשד בעל יצרים אנושיים מאוד; ושוליית סופרים שמתעד את מעלליה של החבורה הצבעונית הזאת. אלה הדמויות המרכזיות המאכלסות את ארבע ארצות, הרומן החדש של מתן חרמוני, שהוא, כמו קודמו, היברו פבלישיניג קומפני - שזכה לשבחי הביקורת והיה לרב-מכר - עתיר דמיון, משעשע וסקסי.

הוצאה לאור: כנרת, זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

 בת המקום

בת המקום
מאת: לאה איני

ג'ניפר, המכונה סמוקי, היא גיבורת בת המקום, הנובלה הפותחת את ספרה החדש והממגנט של לאה איני. סמוקי היא אמריקנית, נוצרייה, מוגבלת שכלית, הסועדת את רייצ'ל סולומון, קשישה יהודייה, שהעניקה לה חסות ובית, בעיירה אחת בפלורידה. לאה, גיבורת ספרא, הנובלה השנייה בספר, שחומריה ביוגראפיים, היא לאה נערה ישראלית מבת-ים, שאביה ניצול שואה אלים, ואימה נוכחת-נפקדת. פרטים אלו מהדהדים את הרומן המונומנטאלי ועטור השבחים של איני, ורד הלבנון. אך הציר הביוגראפי החדש מתמקד ב"ספרא", בית-ספר תיכון פרטי בצפון תל-אביב, שבו, ב-1976, לומדת הגיבורה.

הוצאה לאור: כנרת, זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

 גדר חיה

גדר חיה
מאת: דורית רביניאן

מה שמתחיל בניו יורק, בערב קר בראשית החורף, ייגמר בכניסה ליפו בשיאו המסמא של הקיץ. הם נפגשים במקרה, ליאת וחילמי, ולמשך חורף קפוא אחד, במרחב הזר של העיר הענקית, תוחמים להם טריטוריה אינטימית, קצרת מועד, ייקום בשניים. כוחות מנוגדים מפעילים אותם: מכאן כמיהה להתמזג גוף ונפש, ומכאן החרדה להיבלע בזולת ולהיטמע עד בלי הכר. הרחק מהבית, ברחובות המושלגים, אכולי געגועים אל אותה שמש - שנעשית היא עצמה כעין מולדת - הם משרטטים בתוואי צעדיהם מפה של יחסים.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרות מקור

 המיזנתרופ

המיזנתרופ
מאת: יונתן יבין

המיזנתרופ, ספרו החדש של יונתן יבין, הוא רומן קיצוני ומלוטש להפליא על תיאטרון החיים והמוות. במרכזו ניצב דורון אריכא, מחזאי תל אביבי בלתי נסבל, שבכל זאת מתמכרים אליו ואפילו מתאהבים בו. כמעט בעל כורחנו אנו מתלווים אל הגיבור היורד שאולה במדרון מרתק של הצלחה מסחררת וטירוף, ספק מרצונו החופשי, ספק כמי שמתומרן על ידי כוחות ערמומיים וגדולים ממנו. דורון אריכא הוא שחצן, בוטה ומתנשא. חייו נגועים בשחיתות מוסרית ואמנותית, והוא פוגע בזולת בלי לדפוק חשבון, פשוט כי הזולת שם. המחזות שלו נכתבים בדיוק לטעם הקהל ולכן ממלאים אולמות...

הוצאה לאור: זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

 כיכר מילאנו

כיכר מילאנו
מאת: חיים לפיד

"עשרה ימים לאחר מות בעלה שכבה אילנה עם מחמיד" - כך נפתח כיכר מילאנו, הרומן החדש מאת חיים לפיד. אישה שזה עתה התאלמנה נקלעת לרומן סוער עם האח הערבי שטיפל בבעלה בחודשי חייו האחרונים. במחמיד, הצעיר ממנה בשנים רבות, אילנה מוצאת את כל מה שכבר לא מצאה באיש שחייתה אתו: נפש של משורר, רוך ואמפתיה, ומשיכה פיזית עזה. למרות התנגדותם החריפה של שני בניה, אילנה נחושה בדעתה לקיים את הקשר הבלתי אפשרי. אך בכל פעם שנדמה לה שהנה סוף סוף האהבה מנצחת, צץ עניין חדש ומזכיר לבני הזוג כמה עמוק הפער שביניהם.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מקור

 מותו של עץ החרוב

מותו של עץ החרוב
מאת: דן-בניה סרי

בחופשתה באילת מתמודדת ריקי עם זיכרונות ודמיונות. המציאות מתגלה לה כסוערת ומתוחה יותר מכל תסריט שיכולה הייתה לרקום בעצמה. ומאותם חיים קרועים שמהם ברחה נתפרות גם אפשרויות ההשלמה, ההחלמה וההכרה העצמית. ביד אמן מספר הסופר האהוב דן בניה סרי את העלילה המרתקת ורבת הפנים של רומן זה, הנעה בין שחוק ודמע. הגיבורה מהלכת כבתוך סערה, והסיפור מיטלטל בין אמת ובדיה. לא פעם על הקוראים לקבוע מול מה הם ניצבים, דמיון עשיר או עלילת פשע. ואלה אכן שבים ונושקים זה לזה באופנים מפתיעים.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מקור

 ניסויים בחשמל

ניסויים בחשמל
מאת: מי-טל נדלר

ניסויים בחשמל, ספרה הראשון והיפה של מי-טל נדלר, הוא ספר שירה שמחבר בין שירי אהבה, בדידות ותשוקה עם קריאת מחאה חברתית, פוליטית ותרבותית נוקבת. כתב היד לספר הזה זכה בפרס לייב-גולדברג ליצירה ספרותית. שירים ותרגומים פרי עטה של נדלר פורסמו בכתבי-העת ובמוספי הספרות בארץ והיא זכתה בפרסים רבים, ביניהם פרס שר התרבות למשוררים בתחילת דרכם לשנת 2008. היא היתה מבין חמשת הזוכים בתחרות "שירה על הדרך" ושירה "שוּב" הוצג ברחבי תל-אביב. בינתיים התעוררה ציפייה גדולה בקרב אוהבי השירה העברית לספר ביכורים זה.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

ספרים שראו אור בחודש מאי 2014
מוצגים 11 ספרים ב 2 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים