הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש מאי 2014 - כל הספרים
מוצגים 39 ספרים ב 5 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 --הבא
 מסך הברזל

מסך הברזל
מאת: אן אפלבאום

כשהסתיימה מלחמת העולם השנייה ניגשו סטלין והמשטרה החשאית שלו במרץ ובאכזריות לא תתואר להשליט משטר חדש ותובעני – קומוניזם – בשטחים העצומים שנפלו לידיהם במזרח אירופה. מדינות שנבדלו זו מזו בכל מובן ועניין, נאלצו להכפיף את עצמן לסד המאחד של מוסקבה. אן אפלבאום מתארת בפירוט נוקב ומקפיא כיצד נוצקו המשטרים החדשים במזרח אירופה וכיצד נראו חיי היום־יום בהם. המפלגות הפוליטיות המסורתיות, הכנסייה, אמצעי התקשורת, ארגוני הנוער ומוסדות החברה האזרחית – כל אלה הוכפפו לצוויו ולרצונותיו של העריץ האדום.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 משחק

משחק
מאת: אנדרס דה לה מוטה

משחק הוא מותחן פשע מבריק, מסחרר, שלא תוכלו להניח מהיד. "רוצה לשחק משחק?" זוהי הודעת הסמס המהבהבת על מסך הטלפון הנייד שהנריק פטרסון מוצא ברכבת. פטרסון, פושע קטן עם אגו גדול, משיב "כן". כללי המשחק פשוטים: פטרסון מקבל סדרת משימות שעליו לבצע. בהתחלה, המשימות פשוטות יחסית (למשל, לגנוב מטרייה), אבל ככל שפטרסון עולה בדירוג השחקנים, הוא נדרש לבצע משימות נועזות יותר, מסוכנות יותר, איומות יותר.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 ניסויים בחשמל

ניסויים בחשמל
מאת: מי-טל נדלר

ניסויים בחשמל, ספרה הראשון והיפה של מי-טל נדלר, הוא ספר שירה שמחבר בין שירי אהבה, בדידות ותשוקה עם קריאת מחאה חברתית, פוליטית ותרבותית נוקבת. כתב היד לספר הזה זכה בפרס לייב-גולדברג ליצירה ספרותית. שירים ותרגומים פרי עטה של נדלר פורסמו בכתבי-העת ובמוספי הספרות בארץ והיא זכתה בפרסים רבים, ביניהם פרס שר התרבות למשוררים בתחילת דרכם לשנת 2008. היא היתה מבין חמשת הזוכים בתחרות "שירה על הדרך" ושירה "שוּב" הוצג ברחבי תל-אביב. בינתיים התעוררה ציפייה גדולה בקרב אוהבי השירה העברית לספר ביכורים זה.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 סברה - ייצוגי הנכבה

סברה - ייצוגי הנכבה
מאת: טל בן צבי

טל בן-צבי בוחנת מהו מקומה של הנכבה במבעים האמנותיים של אמניות ואמנים פלסטינים אזרחי מדינת ישראל בני שלושה דורות – מ-1948 עד ימינו. נציג הדור הראשון הוא האמן עבד עאבדי אשר למד במזרח גרמניה בשנות ה-60; חמשת היוצרים בני הדור השני שהחלו את פעילותם האמנותית בשנות ה-70 וה-80 הם וליד אבו שקרה, אוסמה סעיד, אסד עזי, אבראהים נובאני ועאסם אבו שקרה; ואילו חנא פרח, כפר בירעים, סאמי בוכארי, אחלאם שיבלי, ראידה אדון, סכנדר קובטי, רביע בוכארי, אניסה אשקר, ראפת חטאב ודוראר בכרי הם האמנים אשר מייצגים את בני הדור השלישי.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי אומנות ועיצוב

 סיפורה של אגנס

סיפורה של אגנס
מאת: האנה קנט

זהו סיפורה של אגנס, אישה שבשנת 1828 מואשמת ברצח האכזרי של אדונהּ ונשלחת לחכות לגזר דינה בחווה מבודדת. בני המשפחה שחיה בחווה מזועזעים עד עמקי נשמתם מהרעיון לארח אצלם רוצחת מורשעת ובתחילה מנסים להתעלם מאגנס ככל האפשר. רק טוטי, הכומר שאגנס בחרה באופן בלתי מוסבר כמלווה הרוחני שלה, חותר להבין אותה ואת סיפור חייה. ככל שמתקרב מועד מתן גזר הדין, אשת האיכר ובנותיו מגלות היבטים נוספים ומורכבים יותר בסיפור הסנסציוני ששמעו על אודות אגנס.

הוצאה לאור: הכורסא וידיעות ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

 על גופתם המתה

על גופתם המתה
מאת: מאירה וייס

על גופתם המתה הוא הספר הראשון בעברית אשר דן בהיבטים החברתיים והתרבותיים של השיח והפרקטיקה במרכז הלאומי לרפואה משפטית בישראל, באבו כביר. הציבור הישראלי נחשף לרפואה המשפטית בעיקר דרך סדרות טלוויזיה זרות, כשבתוך כ-45 דקות מגלים הרופאים המשפטיים בוודאות את סיבת המוות או את זהות הגופות האלמוניות. הציבור הישראלי למד על המכון גם דרך העיתונות הישראלית שהתייחסה למכון מחד גיסא כגיבור-על בתקופות של פיגועים, ומאידך גיסא כשודד האיברים הגדול. בכל אלה נדון המכון כישות מבודדת מהחברה שבתוכה הוא ממוקם. לעמת זאת, ספרה של מאירה וייס דן בפעילותו של המכון כפועל יוצא של היותו חלק מהחברה הישראלית. כל אחד מפרקי הספר דן בפרשיה חברתית אחרת ובתפקידו של המכון ביחס אליה...

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 פחדן

פחדן
מאת: מארק בילינגהם

טום ת'ורן חוזר והפעם הוא מתמודד לא עם רוצח אחד, אלא עם שניים... זה היה רצח אכזרי ומחושב. הרוצח בחר את קורבנו, עקב אחריה לביתה וחנק אותה למוות לעיני בנה הצעיר. באותו זמן מתגלה גופת אישה נוספת שנרצחה באותו אופן, וצירוף המקרים הזוועתי מזכיר לחוקרים זירות קודמות. מציאת הגופה היתה תמיד החלק הקשה בשגרת עבודתו של הבלש תום ת'ורן, אבל לא עוד. עם כל גופה שמתגלה, יודע ת'ורן כי איפשהו נמצא קורבן נוסף שנרצח באותו אופן.

הוצאה לאור: כנרת, זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 פרוטוקול אמסטרדם

פרוטוקול אמסטרדם
מאת: ח' בת שבע

לכאורה זה היה סיפור פשוט ורגיל: בשנות ה־90 יצאה ח' בת שבע (שם בדוי), צעירה ישראלית מלאת חיים, למסע-נעורים באירופה; מהרי איטליה המשיכה לאמסטרדם, שנראתה לה אז "רכה ומתוקה כמו עיר צעצועים". שם היא גם נאנסה. מקץ שנים, עם הולדת בנה והאמהות החדשה, היא מבינה בהדרגה שצללי אותה תקיפה ישנה עודם חיים בה, עודם משבשים את יחסיה עם העולם, ומתוך החתירה העיקשת לנורמליות משפחתית, היא מבינה גם שחוויותיה אינן מיוחדות לה־לבדה אלא מייצגות את מצב האישה באשר היא.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרות מקור

ספרים שראו אור בחודש מאי 2014
מוצגים 39 ספרים ב 5 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים