הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש ינואר 2014 - מקור ושירה
מוצגים 16 ספרים ב 2 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 --הבא
 אהבה ודעות קדומות

אהבה ודעות קדומות
מאת: אורלי קראוס-ויינר

נעמה מילר, רופאת ילדים בת עשרים ותשע, כמעט חדלה להאמין באהבה עד שערב אחד היא פוגשת ברופא מקסים ממוצא אתיופי. נעמה נסחפת אתו לרומן סוער, ובמקביל שוקעת בפרשיית רצח מסתורית. מה מוביל רופאה מבטיחה למעורבות בפרשייה כזו? מי מאיים על אחיה וגורם לו חבלות קשות? איזו אמת מסתיר ילד אחוז פחדים, בן למשפחה חרדית, ואיך כל אלה מאיימים לחבל באהבה הגדולה הנרקמת בין נעמה לאהובה החדש?

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מקור

 אודיסאה 22, כתב עת

אודיסאה 22, כתב עת
מאת: אבנר אברהמי, עורך

בגיליון "אודיסאה" החדש - פרויקט נרחב המוקדש למצב "הקידמה": פרופ' ירון אזרחי מראה כיצד האכזבה שנוחלת האנושות מהמהפכה הדמוקרטית ומהמהפכה המדעית הובילה לריאליזם חדש; פרופ ג'ון גריי טוען כי רעיון הקידמה הינו ערבוב מופרך של מיתוס התבונה הסוקרטי עם מיתוס הגאולה הנוצרי, ופרופ' דני גוטוויין מגיב לו במתקפה על "היד הנאו-ליברלית הנעלמה" של ביקורת הקידמה; ד"ר כרמל וייסמן סבורה כי התנועה הטרנס-הומניסטית, המשליכה את יהבה על מהפכה טכנולוגית שתשנה סדרי עולם, מבוססת על תיאולוגיה חדשה; פרופ' משה צוקרמן גורס כי בעידן הנוכחי, גם רוח השלילה הופכת למידה טובה; רותי דירקטור בוחנת את האמנות בת זמננו בראי מושג הקידמה...

הוצאה לאור: אודיסאה

סיווג: כתבי עת

 אור יום, מבחר שירים

אור יום, מבחר שירים
מאת: צ'סלב מילוש

כרך זה מכנס את שירתו של צ’סלב מילוֹש בתרגומו של דוד וינפלד. כלולים בו הקבצים הבאים: וזרח השמש ובא השמש (1981), כוכב הלענה (1989), על גדת הנהר (1999), זה (2008). כמו כן נוספו כאן שירים שלא כונסו עד כה בְּספר. צ’סלב מילוֹש (2004-1911) נולד בליטא, התגורר בפולין למן מלחמת העולם השנייה, ובעת שירותו במשרד החוץ הפולני ‘ערק’ בשנת 1951 למערב. במשך כשלושה עשורים נאסרו יצירותיו לפרסום בפולין. הוא חי בפריז ואחר כך בברקלי, קליפורניה. בשנת 1980 זכה מילוש בפרס נובּל לספרות.

הוצאה לאור: אבן חושן

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 אקלים

אקלים
מאת: ערן שגיא

מיקה ואביתר עוברים לגור בדירה ישנה בתל אביב. בבית שממול מתגוררים אורי ועמית, הם קצת פחות צעירים והם יותר אמידים. מרפסת מול מרפסת. גבר ואישה מול גבר ואישה. הסיפור הזה, שמתחיל בקיץ תל אביבי רגיל לגמרי מסתיים כעבור שנה וחצי, בקיפאון צפוני קיצוני. ובתווך, בין החום לקור, חיים שלמים של ארבעה אנשים, משחק של זוג מול זוג ושל כל אחד מהזוגות, בינו ובין עצמו.

הוצאה לאור: זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

 בלש זמני

בלש זמני
מאת: שאול בצר

בלש זמני הוא סיפור מתח בלשי ישראלי. גיבור הספר, מיכאל קריגר, רוצה להתפרנס מכתיבה. יש לו משרד קטן בבניין ישן ליד כיכר דיזינגוף, עם שכנה עורכת דין מתמחה שקופצת לבקר מדי פעם, בת זוג שהוא אוהב וחיים לא רעים בכלל. אבל גנים קרביים שהוא ירש מאמא אלופת קראטה ודוד עם היסטוריה עשירה בצה"ל מתעוררים בו כשמתקשרים אליו מהבנק, והוא מוצא עצמו משלים הכנסה כחוקר פרטי. הוא מתבקש להתחקות אחר עקבותיו של אדם שנעלם לפני יותר משלושים שנה ונשאב לתוך תעלומה מפתיעה, שמובילה אותו למקומות רחוקים ומסוכנים ומעלה מן האוב פרשייה ביטחונית משונה.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מקור

 הדברים עצמם

הדברים עצמם
מאת: יאיר אסולין

הרומן השני של אסולין, שספרו "נסיעה" זכה בפרס שרת התרבות ובפרס ספיר לספר ביכורים ל-2012. עיר קטנה, נערה ושני נערים מחפשים את דרכם בין דת לחילוניות, אמונה למרד. הם מסתבכים במערכות יחסים רומנטיות ממשיות ומפונטזות, נעים בין תשוקה ופחד לבין הכמיהה להיגאל ולהזדכך. סיפורם מציג את מקומה המיוחד של הציונות הדתית כנקודת גבול חשופה בין חילוניים לחרדים בחברה הישראלית.

הוצאה לאור: חרגול

סיווג: ספרות מקור

 היידה להגשמה

היידה להגשמה
מאת: יפתח אשכנזי

בסתיו 1964, כשבני גרעין ה"ל – היידה להגשמה – עלו לקיבוץ חירם שבגבול הצפון, הייתה להם אמונה עזה בכוחם להגשים יחד את ערכי השיתוף והשוויון של תנועת השומר הצעיר. לא רק את חייהם הם השתוקקו לתקן ברוח הסוציאליזם השלם והטהור, אלא גם את העם והעולם כולו. חירם וגבול הצפון ננטשו די מהר, וגם מרבית הערכים האחרים נזנחו עם הזמן, אבל תקווה אחת הוגשמה – נרקמה ביניהם ידידות אמיצה, רצופה באהבות גדולות ושנאות קטנות, שליוותה אותם דרך כל התפניות הדרמטיות של חייהם. סיפורם אינו רק סיפורו של גרעין אחד אלא של שכבה חברתית שלמה...

הוצאה לאור: חרגול

סיווג: ספרות מקור

 המדריך לימים הקרובים

המדריך לימים הקרובים
מאת: יואב בלום

"המדריך לימים הקרובים", מספר את סיפורו של עיתונאי זוטר במשרה חלקית. בוקר אחד הוא מתבשר העיתונאי על ירושה מוזרה שקיבל – בקבוק ויסקי ישן ומסתורי. בעודו עושה דרכו בחזרה הביתה ממשרד עורכי הדין, הוא נכנס לחנות ספרים ונתקל בספר שעל כריכתו האחורית מופיע שמו. הוא רוכש את הספר ומאותו רגע משתנים חייו.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מקור

ספרים שראו אור בחודש ינואר 2014
מוצגים 16 ספרים ב 2 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים