הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש דצמבר 2013 - ספרות תרגום
מוצגים 8 ספרים
 את לא מתה

את לא מתה
מאת: קתרין שמידט

אשה מתעוררת מתרדמת בבית-חולים, ללא יכולת תנועה ודיבור. היא אינה מזהה את הדמויות סביבה ואף לא יודעת מי היא עצמה. חייה של הגיבורה מתחילים כמעט מאפס. לאט-לאט היא מצליחה לשחזר את חייה כפי שהיו לפני האשפוז. בעלה עזב אותה לטובת אשה אחרת, היא ניהלה פרשת אהבים עם אשה אחרת, גבר מזרח גרמני ששינה את מינו. רק בסוף הספר המרגש והמרתק הזה מתבהרות הנסיבות והסיבות למכה שניחתה עליה. רומן מרתק על זהות אנושית, על שפה ותודעה, נאמנות, מגדר, ועל מאבק להחלמה בתנאי פתיחה הרסניים. הספר זכה בפרס הספרות הגרמנית והזניק את המחברת, קתרין שמידט אל צמרת העשייה הספרותית הגרמנית המודרנית.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרות מתורגמת

 דברי מתיקה

דברי מתיקה
מאת: איאן מקיואן

סרינה היא יפהפייה בלונדינית, בת טובים שאוהבת לקרוא אבל מצטיינת דווקא במתמטיקה. כך, היא מתחילה ללמוד באוניברסיטת קיימברידג', שם היא תפגוש את האיש שלזכותו - או לחובתו - תיזקף הקריירה הקצרה שלה בשירות החשאי הבריטי, בשולי המלחמה הקרה. לאוהדיו הרבים של איאן מקיואן צפוי בין דפים אלה עונג מיוחד: ביד בטוחה ושובבה הוא טווה סיפור אהבה מתוחכם ומפתיע, שתחילתו כמעט שגרתית ואחריתו מי ישורנה.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרות מתורגמת

 האזור

האזור
מאת: מתיאס אנאר

בלילה מכריע אחד עולה גבר עם מזוודה עמוסת סודות לרכבת ממילאנו לרומא. פראנסיס סרוואן מירקוביץ, סוכן מודיעין צרפתי, אסף ומיין בכפייתיות כל פרט על פעילי צללים רבים ב"אזור" שלו ומעלליהם: טרוריסטים וסוחרי נשק, תליינים וקורבנות, גולים וטבוחים, שכירי חרב ועדי ראייה, ציירים וסופרים, נביאים וקדושים מעונים. הרכבת יוצאת לדרך, והנוסע הלילי יוצא למסע תזזיתי בנבכי זיכרונו ובאירועים היסטוריים מהעבר הקרוב והרחוק של אגן הים התיכון.

הוצאה לאור: חרגול

סיווג: ספרות מתורגמת

 היורשת מדלהי

היורשת מדלהי
מאת: ויקאס סווארופ

מה הייתם עושים אם יום אחד היה ניגש אליכם גבר מרשים ומסתורי, ומציע לכם הצעה מדהימה: שליטה על תאגיד ענק השווה מליארדים. למשרת החלומות יש תנאי אחד בלבד - לעמוד בשבעה מבחנים שהחיים יזמנו לכם, מבלי לדעת מתי ואיך. זאת ההצעה המפתיעה שמקבלת צעירה הודית פשוטה – גיבורת הרומן החדש של ויקאס סווארופ, מחבר רבי- המכר "נער החידות ממומביי" ו"תעלומה בשישה קולות". סאפְּנָה סינהָה היא צעירה שעובדת כמוכרת בחנות למוצרי חשמל בדלהי. משכורתה הצנועה מספיקה בקושי לקיום משפחתה הענייה. כשהיא פוגשת בסיום תפילה במקדש מיליארדר שמציע לה לָרֶשת את כס המנכ"ל של קבוצת אֵיי-בּי-סי – אם רק תעמוד בשבעה מבחנֵי חיים – היא משוכנעת שהוא מתבדח.

הוצאה לאור: אחוזת בית

סיווג: ספרות מתורגמת

 המכונה לייצור ספרדים

המכונה לייצור ספרדים
מאת: ולטר הוגו מאי

זמן קצר לאחר מותה של אשתו-אהובתו נאלץ אנטוניו סילבה בן ה-84 להיפרד מביתו משכבר הימים ולהשתכן בבית האבות "הגיל השמח". הזעם שמאפיין את ימיו הראשונים שם מתחלף אט-אט בהשלמה. הוא רוכש לעצמו ידידים, מעין משפחה אלטרנטיבית, ברית של גלמודים שממתינים למותם על אי בודד. בתוך המלנכוליה המורבידית השורה על אותה תחנה אחרונה שלפני המוות, במעון הקשישים בעל השם האירוני, מבצבצים רגעים של הומור ושובבות ילדותית-כמעט ומתעצב מארג של דמויות רבות-קסם וחיוניות...

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

 סיפורה של ילדה יפה

סיפורה של ילדה יפה
מאת: רייצ'ל סיימון

ליני, אישה לבנה שסובלת מליקוי התפתחותי, והוֹמֶן, גבר אפרו-אמריקאי חירש, כלואים במוסד שנקרא "בית הספר לחשוכי מרפא ולרפי שכל", שם הם נזנחו ונשכחו מכל לב. השניים מתאהבים, בורחים מהמוסד ומוצאים מקלט בבית החווה של מרתה, אלמנה ומורה בגמלאות. אבל בני הזוג אינם לבד – ליני ילדה זה עתה תינוקת. כשנציגי הרשויות עולים על עקבותיהם באותו לילה, הומן נמלט אל החשיכה וליני נתפסת. אבל לפני שהיא נגררת בחזרה למוסד, היא לוחשת למרתה שתי מילים: "תחביאי אותה".

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרות מתורגמת

 עזאזל

עזאזל
מאת: יוסף זידאן

הסופר המצרי יוסף זידאן מחייה בעזאזל את עולמה של הכנסייה הקופטית במאה החמישית לספירה, עידן המעבר הסוער מהעולם ההלניסטי - פגאני - אל העולם הנוצרי השסוע בעצמו. בעלילה סוחפת בודק זידאן את מקור הרוע שלנו ("עזאזל" היא מילה נרדפת בערבית ל"שטן", ומלאכת השטן היא הפיתוי) ומספק טעימה מהפילוסופיה, הספרות, הדת והארוטיקה של ראשית העולם הנוצרי.

הוצאה לאור: מחברות לספרות

סיווג: ספרות מתורגמת

 שרלוק הולמס - כל הסיפורים כרך ה

שרלוק הולמס - כל הסיפורים כרך ה
מאת: ארתור קונן דויל

את הרומנים בכרך ה' של סדרת שרלוק הולמס (האחרון) תרגמו רותי שמעוני (כלבם של בני בסקרביל) ומיכאל הנדלזלץ (עמק הפחד) את אחרית דבר כתבה שולמית לפיד. סיפורי שרלוק הולמס ראו אור בעברית בהוצאת זמורה ביתן באמצע שנות ה-80, אך מאז אזלו מזמן בדפוס. כך קרה שדור שלם התוודע לבלש הבריטי מרחוב בייקר דרך דמותו בתרבות הפופולרית (המקטרת, הגלימה והכובע המשובץ), אך רק מעטים קראו את סיפוריו ממש.

הוצאה לאור: מחברות לספרות

סיווג: ספרות מתורגמת

  מוצגים 8 ספרים
סמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים