הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש דצמבר 2013 - מקור ושירה
מוצגים 9 ספרים ב 2 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 --הבא
 אלתרמן - ביוגרפיה

אלתרמן - ביוגרפיה
מאת: דן לאור

אלתרמן מגולל את עלילת חייו של נתן אלתרמן מאז לידתו בוורשה ב־1910, עלייתו לארץ עם הוריו ב־1925, שהייתו לצורכי לימודים בצרפת בשנים 1932-1929 וחזרתו אל עירו האהובה תל אביב, ששם דרך כוכבו ושבה קנה לו מעמד של משורר לאומי. אלתרמן הותיר אחריו עם מותו ב־1970 חלל ריק, וספק אם זה התמלא עד היום. הספר מפגיש את הקורא עם שירתו הענפה, עם המחזות שכתב ועם אלה שתרגם, עם "הטור השביעי", מדור הקבע שלו בעיתון דבר וכן עם שירי הזמר והפזמונים פרי עטו, דוגמת "כלניות" או "אליפלט", שלא נס לֵחם עד עצם היום הזה.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 בחירות

בחירות
מאת: ערן צלגוב

ספר הביכורים של המשורר, העורך והמתרגם ערן צלגוב מציג שירים שנאספו במשך שנים רבות של פעילות בתחום השירה, כעורך כתב העת "דקה", כמרצה בישראל ובחו"ל וכמייסד הוצאת "רעב". השירים נעים בין הפוליטי לאישי, בין באר שבע לניו יורק, בין השירה המקומית לבינלאומית – מניפה פואטית רחבה ורבת צבעים. אלה הן "הבחירות" של ערן צלגוב.

הוצאה לאור: פרדס הוצאה לאור

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 גשרים של זכוכית

גשרים של זכוכית
מאת: טלי אסנין-בראל

הרומן גשרים של זכוכית פורש סאגה היסטורית רחבת יריעה המשתרעת על פני שלוש יבשות, ובלבה שלושה דורות של נשים בנות משפחה אחת, משפחתה של הלנה. הלנה, סופרת יהודייה-אמריקנית מצליחה, רעיה ואם, עוזבת בסערה את ביתה, את בעלה ואת ילדיה אל שמורת טבע מרוחקת בעקבות משבר משפחתי שפוקד אותה. צללים מעברהּ והצורך להתמודד עמם חושפים אט-אט זיכרונות מוחשיים עד כאב שמשוועים להיכתב. רחוקה מכולם ומנותקת היא מגוללת על הכתב את סודותיה ואת תולדות חייה וחיי משפחתה הענפה, שמלחמת העולם השנייה קרעה לגזרים, במאמץ כן לבנות גשרים, הגם שהם שבירים כזכוכית, אל עברה, אל ילדיה, אל בעלה ואל אהוביה שאינם.

הוצאה לאור: כנרת, זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

 הצד שלו, הצד שלה

הצד שלו, הצד שלה
מאת: אלדד גיל

בבית קטן ולו שתי כניסות גרים יוהן וציפורה. הוא בצד שלו, היא בצד שלה. הזמן - תקופת הצנע, המקום - עין גנים שבפתח תקוה, ומסביב נפשות תועות שהזמן והמקום קלעו יחדיו. בין השאר ארנסט לודוויג, פרופסור לפילוסופיה, שהחיים בארץ קבעו שיהיה פועל פשוט בבית-אריזה, וחנן, נהג משאית, המוביל עולים חדשים לנגב. מדי יום, בשעה ארבע בדיוק, נפגשים יוהן וציפורה - הוא ניצול שואה, היא בת למשפחת חלוצים - לטקס שבמהלכו היא מתעמרת ורודה בו, לעתים עם מעט חמלה. יוהן, אספן ספרים נדירים, שבמהלך הישרדותו במלחמה צמחו לו ענפים בעיניים וראייתו השתבשה, ועתה הוא מריח את הספרים במקום לקרוא אותם, וציפורה, שאהבה נכזבת שברה את לבה ללא תקנה, נאחזים זה בזה

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרות מקור

 חשבון רדום

חשבון רדום
מאת: נתן שחם

מנשה שחר, גרוש תל אביבי והבעלים של הוצאת ספרים מדשדשת, מחליט לפענח ולהנציח בספר את דמותו החידתית ורבת הסתירות של סבו, מחלוצי המו"לות העברית בוורשה. ואולם לאחר שהוא מגייס לצורך כך את חברו מנוער, הסופר גד נוב, מופיעה על סף דלתו של מנשה אישה מסתורית ובפיה טענה משונה, ומכאן ואילך יתפתל ויסתבך מסעם בעקבות הסב באופן שאיש מן המעורבים בו אינו מעלה על דעתו.

הוצאה לאור: זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

 מי בעניין שלנו

מי בעניין שלנו
מאת: שחר־מריו מרדכי

הספרמי בעניין שלנו אור בסיוע עיריית תל אביב-יפו בעקבות זכייתו של שחר־מריו מרדכי במקום הראשון בתחרות "שירה על הדרך" לשנת תש"ע (2010), על שירו "יעקב". שחר-מריו מרדכי (1975)משורר. יליד חיפה. גדל בקרית ביאליק. בוגר החוג לתקשורת ומדע המדינה באוניברסיטת חיפה. סיים תואר שני במסלול תזה בחוג למדע המדינה באוניברסיטת חיפה, בה שמש עוזר הוראה. שימש יועץ פוליטי לשגריר בריטניה בישראל. שיריו, תרגומיו ומאמרי ביקורת פרי עטו נדפסו בכתבי עת שונים, בהם: "דקה", "הו!", "הליקון", "מטעם", "משיב הרוח", "עיתון 77", "עמדה" ו"שבו", כמו גם במוסף לתרבות וספרות של "הארץ", במוסף "ספרים" של הארץ, בידיעות אחרונות, מעריב, ישראל היום ובאתריהם המקוונים.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 מעין 9 - שירה ספרות ורעיונות

מעין 9 - שירה ספרות ורעיונות
מאת: רועי צ'יקי ארד ויהושע סימון עורכים

הגיליון התשיעי של מעין יוצא יחד עם מערבון 9 ובפעם הראשונה אנחנו מפיצים נובלה בחבילת העיתונים, "הדוקומנטריסט", ספר הביכורים של ארי ליבסקר. סך הכול כ300 עמודים עם עשרות יוצרות ויוצרים. במעין 9 שלושה מיני אסופות שירה: אסופת כיס של שירי זימה (עברית: ולאד שוסטרמן), מיני אסופה דו כותבית של יצירה משותפת בישראל (עורך: אבנר עמית), וכן את מיטב מקומון השירה של שכונת שפירא "שפירית" (עורכת: הדס גלעד). עוד במעין, פואמה גדולה של נועם פרתום על איזור התחנה המרכזית, חלקה הראשון של פואמה של רועי צ'יקי ארד על סגירת כיתן דימונה ושירים של תהל פרוש, אוהד פישוף, מיכל אגסי, עדי עסיס ושלמה חתוכה לצד כותבים רבים בפרסום ראשון. מאמרים של לו ריד, עפרי אילני, יהושע סימון ועוד וכן תרגומי שירה של אלן גינסברג, מרטיאליס ואיליה קמינסקי.

הוצאה לאור: מעין

סיווג: כתבי עת

 עוד!

עוד!
מאת: דן מירון

ספרו של דן מירון, מתווה דרך אל השירה הישראלית באופן שונה מן המקובל. מה שנבדק בו איננו בעיקר תכנים, מוטיבים ותצורות פיגורטיביות ומוסיקליות (הללו נדונים בעקיפין) אלא דפוסי יסוד קוגניטיביים – תשתיות עמוקות ולא תמיד גלויות לעין של מבני חשיבה ותפישת המציאות על שלל רכיביה – בעולמותיהם של נתן אלתרמן, חיים גורי, יהודה עמיחי ונתן זך. כך, למשל, מציג עוד! דיון מרתק בדפוסי יסוד בכוכבים בחוץ לאלתרמן על פי מקומם של המילה “עוד” ונספחיה ברוב שירי הספר. אצל גורי נבדקת תבנית ההליכה, שבתחילה היא מעין המשך של הליכת המת-החי

הוצאה לאור: אפיק

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

ספרים שראו אור בחודש דצמבר 2013
מוצגים 9 ספרים ב 2 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים