הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש דצמבר 2013 - כל הספרים
מוצגים 28 ספרים ב 4 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 --הבא
 מי בעניין שלנו

מי בעניין שלנו
מאת: שחר־מריו מרדכי

הספרמי בעניין שלנו אור בסיוע עיריית תל אביב-יפו בעקבות זכייתו של שחר־מריו מרדכי במקום הראשון בתחרות "שירה על הדרך" לשנת תש"ע (2010), על שירו "יעקב". שחר-מריו מרדכי (1975)משורר. יליד חיפה. גדל בקרית ביאליק. בוגר החוג לתקשורת ומדע המדינה באוניברסיטת חיפה. סיים תואר שני במסלול תזה בחוג למדע המדינה באוניברסיטת חיפה, בה שמש עוזר הוראה. שימש יועץ פוליטי לשגריר בריטניה בישראל. שיריו, תרגומיו ומאמרי ביקורת פרי עטו נדפסו בכתבי עת שונים, בהם: "דקה", "הו!", "הליקון", "מטעם", "משיב הרוח", "עיתון 77", "עמדה" ו"שבו", כמו גם במוסף לתרבות וספרות של "הארץ", במוסף "ספרים" של הארץ, בידיעות אחרונות, מעריב, ישראל היום ובאתריהם המקוונים.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 מנון, לכס, שני דיאלוגים

מנון, לכס, שני דיאלוגים
מאת: אפלטון

שני הדיאלוגים הם דוגמה מאלפת לאופן ולמבנה נכון של קיום דיאלוג והשיחה בין הדוברים זורמת: האחד אומר, השני מגיב לדבריו; האחד שואל השני עונה וכל אחד מהם מתייחס לדבריו של רעהו ולא מבקש להגיד רק את מה שחשוב לו. גם אם אין הסכמה או אם מגיעים למבוי סתום, הדיאלוגים בספר, גם הפשוטים שביניהם, ממחישים את הבסיס לחקירה הפילוסופית האמיתית. הדיאלוגים עוסקים בהגדרת המושג "אומץ" - לא רק אומץ פיזי או אומץ של גיבורים אלא אומץ בכל תחומי החיים. מהו אומץ? איך אפשר להגדיר אותו? האם יש הבדל בין אומץ של נשים לגברים או בין ילדים למבוגרים?

הוצאה לאור: ספרי עליית הגג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 מעין 9 - שירה ספרות ורעיונות

מעין 9 - שירה ספרות ורעיונות
מאת: רועי צ'יקי ארד ויהושע סימון עורכים

הגיליון התשיעי של מעין יוצא יחד עם מערבון 9 ובפעם הראשונה אנחנו מפיצים נובלה בחבילת העיתונים, "הדוקומנטריסט", ספר הביכורים של ארי ליבסקר. סך הכול כ300 עמודים עם עשרות יוצרות ויוצרים. במעין 9 שלושה מיני אסופות שירה: אסופת כיס של שירי זימה (עברית: ולאד שוסטרמן), מיני אסופה דו כותבית של יצירה משותפת בישראל (עורך: אבנר עמית), וכן את מיטב מקומון השירה של שכונת שפירא "שפירית" (עורכת: הדס גלעד). עוד במעין, פואמה גדולה של נועם פרתום על איזור התחנה המרכזית, חלקה הראשון של פואמה של רועי צ'יקי ארד על סגירת כיתן דימונה ושירים של תהל פרוש, אוהד פישוף, מיכל אגסי, עדי עסיס ושלמה חתוכה לצד כותבים רבים בפרסום ראשון. מאמרים של לו ריד, עפרי אילני, יהושע סימון ועוד וכן תרגומי שירה של אלן גינסברג, מרטיאליס ואיליה קמינסקי.

הוצאה לאור: מעין

סיווג: כתבי עת

 סיפורה של ילדה יפה

סיפורה של ילדה יפה
מאת: רייצ'ל סיימון

ליני, אישה לבנה שסובלת מליקוי התפתחותי, והוֹמֶן, גבר אפרו-אמריקאי חירש, כלואים במוסד שנקרא "בית הספר לחשוכי מרפא ולרפי שכל", שם הם נזנחו ונשכחו מכל לב. השניים מתאהבים, בורחים מהמוסד ומוצאים מקלט בבית החווה של מרתה, אלמנה ומורה בגמלאות. אבל בני הזוג אינם לבד – ליני ילדה זה עתה תינוקת. כשנציגי הרשויות עולים על עקבותיהם באותו לילה, הומן נמלט אל החשיכה וליני נתפסת. אבל לפני שהיא נגררת בחזרה למוסד, היא לוחשת למרתה שתי מילים: "תחביאי אותה".

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרות מתורגמת

 סתיו בטביליסי

סתיו בטביליסי
מאת: חדוה רוקח , איתי בחור

רומן מסע אמיתי, מצחיק, מרגש ומעורר מחשבה וחוויה על אשה וגבר, שנסעו לגאורגיה בלי מפות, בלי מדריך ובלי שפה... הספר מתאר את חיי היומיום של שני סופרים ישראלים בטביליסי, את חוויות הסתגלותם לסביבה האקזוטית ואת רגעי האינטימיות השברירית שנרקמת בינם ובין תושבי טביליסי. עם הזמן השניים נקלעים למסע בלשי בעקבות סופרים ומשוררים גאורגים, שסיפורם ועבודותיהם נשכחו מלב והם עצמם נרצחו על ידי הצאר והבולשביקים. אחד הגילויים המפתיעים הוא הדמיון בין סיפורה של התרבות הלאומית הגרוזינית ובין זו העברית.

הוצאה לאור: איתי בחור

סיווג: מדריכים וספרי מסעות

 עד שאומר שלום

עד שאומר שלום
מאת: סוזן ספנסר-ונדל עם ברט ויטר

ביוני 2011 גילתה סוזן ספנסר-ונדל שהיא חולה ב-ALS - מחלת ניוון שרירים חשוכת מרפא. בת 44, עם בעל אהוב ושלושה ילדים קטנים, נותרה לה עוד שנה אחת של חיים בריאים. סוזן החליטה לחיות את השנה הזו באושר! היא התפטרה מעבודתה כעיתונאית, בילתה עם משפחתה, בנתה בחצר ביתה בקתת אירוח אינדיאנית ונסעה לשבעה מקומות בעולם עם שבעת האנשים החשובים בחייה. בעוד מצבה הבריאותי מידרדר והולך, נסעה סוזן לראות את הזוהר הצפוני, לצפות בהמראה של מעבורת חלל, עשתה איפור קבוע, יצאה למסע בעקבות הוריה הביולוגיים, לקחה את בניה לשחות עם דולפינים, ואת בתה המתבגרת לחנות מפורסמת בניו יורק כדי לראות אותה בפעם הראשונה - והאחרונה - בשמלת כלה.

הוצאה לאור: כנרת, זמורה ביתן

סיווג: ספרות לא בדיונית

 עוד!

עוד!
מאת: דן מירון

ספרו של דן מירון, מתווה דרך אל השירה הישראלית באופן שונה מן המקובל. מה שנבדק בו איננו בעיקר תכנים, מוטיבים ותצורות פיגורטיביות ומוסיקליות (הללו נדונים בעקיפין) אלא דפוסי יסוד קוגניטיביים – תשתיות עמוקות ולא תמיד גלויות לעין של מבני חשיבה ותפישת המציאות על שלל רכיביה – בעולמותיהם של נתן אלתרמן, חיים גורי, יהודה עמיחי ונתן זך. כך, למשל, מציג עוד! דיון מרתק בדפוסי יסוד בכוכבים בחוץ לאלתרמן על פי מקומם של המילה “עוד” ונספחיה ברוב שירי הספר. אצל גורי נבדקת תבנית ההליכה, שבתחילה היא מעין המשך של הליכת המת-החי

הוצאה לאור: אפיק

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 עזאזל

עזאזל
מאת: יוסף זידאן

הסופר המצרי יוסף זידאן מחייה בעזאזל את עולמה של הכנסייה הקופטית במאה החמישית לספירה, עידן המעבר הסוער מהעולם ההלניסטי - פגאני - אל העולם הנוצרי השסוע בעצמו. בעלילה סוחפת בודק זידאן את מקור הרוע שלנו ("עזאזל" היא מילה נרדפת בערבית ל"שטן", ומלאכת השטן היא הפיתוי) ומספק טעימה מהפילוסופיה, הספרות, הדת והארוטיקה של ראשית העולם הנוצרי.

הוצאה לאור: מחברות לספרות

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש דצמבר 2013
מוצגים 28 ספרים ב 4 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים