הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש נובמבר 2013 - מקור ושירה
מוצגים 5 ספרים
 אודיסאה 21, כתב עת

אודיסאה 21, כתב עת
מאת: אבנר אברהמי, עורך

בגיליון החדש של "אודיסאה" – עשרה אנשי מדע ורוח מובילים עונים על השאלה, איזה ספר הם מצטערים שלא קראו מוקדם יותר בחייהם; פרופ' ז'וזה ברונר בוחן את התוקף המדעי של הפרדיגמה הפסיכיאטרית העכשווית, עם צאת המהדורה החדשה של מדריך ה-DSM המגדיר את ההפרעות הנפשיות; פרופ' בני מוריס פוגש את אורי אבנרי לעימות על שורשי הסכסוך הישראלי-פלסטיני; ד"ר עידו עמית מספר על פענוח הדנ"א "האפל" ומתאר את תפקיד המתגים שנמצאים בו, השולטים על הפעלת הגנים המקודדים ועל כיבוים; ד"ר זוהר קומרגודסקי בוחן את תעלומת הקשר המופלא בין הפיזיקה למתמטיקה....

הוצאה לאור: אודיסאה

סיווג: כתבי עת

 המאחרים

המאחרים
מאת: אגור שיף

מה גרם לליאורה כרם, גמלאית החיה בגפה, מורה בתיכון לשעבר, לתכנן מארב לרמטכ"ל ולירות בו? האם התכוונה באמת להתנקש בחייו או רק לעורר תשומת לב? האם פעלה מתוך דחף אידאולוגי או שסיבותיה היו אישיות לחלוטין? המאחרים נע בין כמה צירי עלילה הנפרסים על פני ארבעים השנים שממלחמת ששת הימים, המלחמה שבה מיקי, בעלה של ליאורה, נפגע מכדור בראשו, ועד לשלושת השבועות של מלחמת לבנון השנייה, תקופה שבה מבשילה בליאורה ההחלטה “לעשות מעשה".

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרות מקור

 כל סיפור הוא חתול פתאום

כל סיפור הוא חתול פתאום
מאת: גבריאלה אביגור-רותם

שבע שנים לאחר הרומן שלה אדום עתיק, שהטביע רושם עז על קוראים רבים, מגישה גבריאלה אביגור-רותם את כל סיפור הוא חתול פתאום – רומן חכם הבוחן מזוויות ראייה לא צפויות, רציניות ומפוכחות אך גם מצחיקות עד דמעות, את היחסים בין גברים ונשים, חיים ומתים. הסיפור מתרחש בישראל ובמרכז אמריקה.

הוצאה לאור: כנרת, זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

 משוחרר

משוחרר
מאת: יונתן פיין

בכישרון סיפורי ובלשון עשירה ומדויקת, המתכתבת עם יצירות מרכזיות בספרות העברית, נוגעים סיפורי הקובץ בכמה מתחנות חייהם העיקריות של צעירים וצעירות בישראל: בשנות ההתבגרות הכואבות לעתים בבית הספר, בשירות הצבאי ובחודשי השחרור שאחריו, המלאים תקווה אבל גם פחד, בתקופת הלימודים באוניברסיטה, ובזמן שמסמן אולי את קץ ההתבגרות, זמן הקמת המשפחה והבית, שבשנים האחרונות הולך ונדחה מטעמים כלכליים ונפשיים.

הוצאה לאור: כתר ספרים

סיווג: ספרות מקור

 נמר מעופף

נמר מעופף
מאת: יעל טבת קלגסבלד

למיקי מילוא היו החיים "הכי רגילים בעולם": שני ילדים מוצלחים, בעל שווה שהיה איש צבא ועכשיו הוא איש עסקים, ועבודה נחמדה, עד היום שבו מגיעה שיחת הטלפון וקוטעת באבחה את השגרה המבורכת שלה. משפחתה נתונה במצור, התקשורת לא מרפה, השכנים במושב הקטן נרעשים, החברים מפנים עורף והסדקים והמחלוקות בחייה נפערים ומאיימים לבלוע אותה ואת כל מה שעמלה עליו במשך שנים. לראשונה היא נאלצת להישיר מבט אל האמִתות והשקרים בחייה.

הוצאה לאור: כנרת, זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

  מוצגים 5 ספרים
סמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים