הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש נובמבר 2013 - כל הספרים
מוצגים 26 ספרים ב 4 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 --הבא
 מופע הצללים

מופע הצללים
מאת: סאם וולר ומורט קאסל

עשרים ושישה מטובי הסופרים של העת החדשה התאחדו לפרויקט מרגש ומלהיב מאין כמוהו: מחווה אוהבת לריי ברדבורי, מענקי הספרות של המאה העשרים. עשרים ושישה סיפורים חדשים שנכתבו בהשראתו של האיש שהביא לעולם יצירות קלאסיות בלתי נשכחות כפרנהייט 451, רשימות מן המאדים, יין שן הארי ועוד. ניל גיימן (אלים אמריקאים, סנדמן), מרגרט אטווד (מעשה השפחה, עין החתול),

הוצאה לאור: גרף ואוקיינוס

סיווג: ספרות מתורגמת

 מזבח העצמות

מזבח העצמות
מאת: פיליפ קרטר

חסרת בית נדקרת למוות בסן פרנסיסקו. זקן על ערש דווי מוסר וידוי מצמרר בגלווסטון. מיליארדר מבקש לרכוש ממתנקשת חסרת מצפון במסצ'וסטס סרט צילום מפליל. לכל אחד מאלה יש קשר לאישה שבאמתחתה ידע עתיק יומין שאנשים מוכנים למכור את נשמתם כדי להשיגו. בסבך הסכנה הזה נלכדים ריי או'מאלי, אדם המנסה נואשות לחמוק מגורל קטלני, וזואי דמיטרוף, עורכת דין מסן פרנסיסקו. אי-אפשר לסמוך על אף אחד במשחק החתול-ועכבר ההולך ומסתבך שבו לוקחים חלק כוכבת הוליוודית שגורלה נחרץ, אנשי קג"ב רצחניים ונושא המשרה הרמה ביותר בארצות הברית... ספר מתח שכובש את הקוראים בקצב מסחרר, תגליות מפתיעות ועלילה מסמרת שיער.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרות מתורגמת

 מילון הסמלים

מילון הסמלים
מאת: חואן אדוארדו סירלוט

מאז ימי קדם, שעה שניצב לראשונה על רגליו ונשא את ראשו לרקיע, סירב האדם להסכין עם היותו בן-מוות ובר-חלוף, ושאף לנשגב ולנצחי. אחת הדרכים שהוא פיתח כדי לנסות ולממש את השאיפה הזאת, היא ההסמלה: תפיסת הרכיבים של העולם המקיף אותו הן כפרטים פיזיים, מוחשיים, שאפשר לבחון ולמדוד והן כמסמנים איכויות מטא-פיזיות. כך, למשל, ב"שפת הנצח" של האדם, במילון הסמלים שלו, היונה היא ציפור מוכרת, לפעמים מטרידה, בעיקר משום שהיא מלשלשת בכל פינה, אך בה בעת היא מסמלת, כמו כל בעלי החיים המכונפים, רוחניות ויכולת סובלימציה. בנוסף היונה היא סמל לשלום, וכן לנשמות – באמנות הוויזיגותית והרומאנית, ובנצרות היא מסמלת את רוח הקודש.

הוצאה לאור: דביר ומכון הקשרים

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 מכתבים מסקאי

מכתבים מסקאי
מאת: ג'סיקה ברוקמול

אלספת דאן היא משוררת צעירה שמעולם לא עזבה את ביתה באי סקאי שבסקוטלנד. באחד הימים מפתיע אותה מכתב ממעריץ אמריקני בשם דייבי, ובין השניים נרקמת מסכת התכתבויות שהופכת במהרה למרכז חייהם. משפורצת המלחמה הגדולה מחליט דייבי התזזיתי להתגייס למאמץ המלחמתי באירופה ואלספת ממתינה בסקוטלנד הרחוקה ומתגעגעת לפניו של בחור שטרם ראתה. שנים רבות אחר כך, כשפורצת המלחמה הגדולה השנייה באירופה, מתגייסת גם בתה של אלספת - מרגרט – למאמץ המלחמתי.

הוצאה לאור: הכורסא וידיעות ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

 מסילת המוות

מסילת המוות
מאת: טים ויבר

מגאן קארבר בת השבע-עשרה היא תלמידה מצטיינת מבית טוב, שמשקיעה בלימודים ונשמרה מצרות. לכאורה לא היתה שום סיבה לברוח מהבית. ועם זאת, שישה חודשים חלפו מאז היעלמה עדיין אין לה זכר. כשהוריה של מגאן מבקשים מדייוויד רייקר, מומחה לאיתור נעדרים, לגלות מה קרה לה, הוא קשוב לכאבם אבל יודע היטב שסודות אפלים קבורים לעתים בעומק האדמה. החקירה מובילה אותו אל "מסילת המוות" – חלקת יער בשולי העיר שהיתה פעם שדה הציד של רוצח סדרתי אכזרי ומעוות. ספר מתח מסמר שיער מאת מחבר רב המכר "המרדף אחר המת".

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרות מתורגמת

 משוחרר

משוחרר
מאת: יונתן פיין

בכישרון סיפורי ובלשון עשירה ומדויקת, המתכתבת עם יצירות מרכזיות בספרות העברית, נוגעים סיפורי הקובץ בכמה מתחנות חייהם העיקריות של צעירים וצעירות בישראל: בשנות ההתבגרות הכואבות לעתים בבית הספר, בשירות הצבאי ובחודשי השחרור שאחריו, המלאים תקווה אבל גם פחד, בתקופת הלימודים באוניברסיטה, ובזמן שמסמן אולי את קץ ההתבגרות, זמן הקמת המשפחה והבית, שבשנים האחרונות הולך ונדחה מטעמים כלכליים ונפשיים.

הוצאה לאור: כתר ספרים

סיווג: ספרות מקור

 נמר מעופף

נמר מעופף
מאת: יעל טבת קלגסבלד

למיקי מילוא היו החיים "הכי רגילים בעולם": שני ילדים מוצלחים, בעל שווה שהיה איש צבא ועכשיו הוא איש עסקים, ועבודה נחמדה, עד היום שבו מגיעה שיחת הטלפון וקוטעת באבחה את השגרה המבורכת שלה. משפחתה נתונה במצור, התקשורת לא מרפה, השכנים במושב הקטן נרעשים, החברים מפנים עורף והסדקים והמחלוקות בחייה נפערים ומאיימים לבלוע אותה ואת כל מה שעמלה עליו במשך שנים. לראשונה היא נאלצת להישיר מבט אל האמִתות והשקרים בחייה.

הוצאה לאור: כנרת, זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

 סוחר הספרים המקוללים

סוחר הספרים המקוללים
מאת: סימוני מרצ'לו

שנת 1205. ליל רוחות מקפיאות. נזיר המתחבא זה כמה שנים במנזר סן מיקלה העתיק, נאלץ לברוח לאחר שאותר בידי רודפיו. ברשותו כתב יד יקר ערך שאותו איננו מוכן בשום אופן למסור להם, אלא שהם אינם בוחלים באמצעים. וכך, בעודו נמלט מאיש מסתורי בעל מסכה אדומה, הוא צונח לתהום. שלוש-עשרה שנה אחר כך מתבקש סוחר בחפצי קודש לצאת בעקבות הספר הנעלם. בתחנה הראשונה שלו — קברו של הנזיר — הוא מגלה על הצלב חידה מסתורית שעליו לפתור כדי לאתר את ארבעת החלקים של הספר שהנזיר החביא במקומות שונים כדי שלא ייפלו לידיים הלא נכונות. אט אט הופך המסע למצוד מפרך המותיר שובל של מעשי רצח.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש נובמבר 2013
מוצגים 26 ספרים ב 4 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים