הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש נובמבר 2013 - כל הספרים
מוצגים 26 ספרים ב 4 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 --הבא
 היום המושלם שלי

היום המושלם שלי
מאת: גרייס מקלין

לג'ודית ולאביה אין הרבה בחיים. ביתם מלא שרידים ומזכרות מאֵם שג'ודית לא הכירה. אבל ג'ודית מסתכלת על העולם בעיניים הצלולות של אדם מאמין, והיכן שאחרים רואים זבל - היא רואה אפשרויות. כשבבית הספר מציקים לה, היא מוצאת נחמה ביצירת דגם של הארץ המובטחת – אנשים קטנים עשויים ממנקי מקטרות, ים עשוי מראָה – עולם של פלאות. אולי, היא חושבת, אם תגרום לשלג לרדת בעולם שלה (באמצעות קצף גילוח וצמר גפן וצלופן), הלימודים יבוטלו ביום שני...

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 המאחרים

המאחרים
מאת: אגור שיף

מה גרם לליאורה כרם, גמלאית החיה בגפה, מורה בתיכון לשעבר, לתכנן מארב לרמטכ"ל ולירות בו? האם התכוונה באמת להתנקש בחייו או רק לעורר תשומת לב? האם פעלה מתוך דחף אידאולוגי או שסיבותיה היו אישיות לחלוטין? המאחרים נע בין כמה צירי עלילה הנפרסים על פני ארבעים השנים שממלחמת ששת הימים, המלחמה שבה מיקי, בעלה של ליאורה, נפגע מכדור בראשו, ועד לשלושת השבועות של מלחמת לבנון השנייה, תקופה שבה מבשילה בליאורה ההחלטה “לעשות מעשה".

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרות מקור

 המרכיבים הסודיים של האהבה

המרכיבים הסודיים של האהבה
מאת: ניקולא בארו

אורלי ברדין היא מסעדנית פריזאית יפהפייה, שזה עתה ננטשה על ידי בן זוגה, קלוד, שמצא את האישה של חייו (וזו לא היא). בשיטוט מקרי בחנות ספרים זעירה היא מגלה ספר שהקריאה בו, כך היא משוכנעת, הצילה את חייה. עכשיו הדבר שהיא רוצה יותר מכול הוא לפגוש את הסופר - אבל המו"ל שלו מתעקש לשמור על פרטיותו של הסופר הביישן, ורק בקושי מסכים להעביר לו את מכתבה הנרגש.

הוצאה לאור: כנרת

סיווג: ספרות מתורגמת

 הפרש הפולני

הפרש הפולני
מאת: אנטוניו מוניוס מולינה

הפרש הפולני הוא רומן מורכב שבו משתלבות קורותיהן של הדמויות במאורעות בולטים בתולדות ספרד, ובמרכזם הטראומה של מלחמת האזרחים ועליית הפשיזם לשלטון. לבו הוא סיפור אהבה מלא תשוקה, ובו האירועים לובשים ופושטים צורה למול יצירת המופת המסתורית "הפרש הפולני" (רמברנדט) התלויה למראשותיהם של האוהבים. אנטוניו מוניוס מולינה, אחד מגדולי הסופרים החיים כיום, הוא חתן פרס ירושלים לשנת 2013.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרות מתורגמת

 וואלה בסדר

וואלה בסדר
מאת: עבד אלרחמן מרעי

בישראל נולדה שפה חדשה, ערבית מעורבת, כלומר ערבית המשלבת בתוכה מילים, ביטויים ומונחים עבריים. השפה הזאת, הפורצת אל השיח הפרטי והציבורי, מספרת את הסיפור המורכב של הערבים אזרחי מדינת ישראל, וכן את הסיפור המרתק של היחסים בין הערבית לעברית –השפות האחיות ששבות ונפגשות במעגלים זה מאות רבות של שנים. וואלה בסדר: דיוקן לשוני של הערבים בישראל – שחסרונו על מדף הספרים מורגש היטב – מציג סקירה מעמיקה של התופעה הלשונית המאלפת הזאת במגוון רחב של היבטים, ומביא דוגמאות לרוב משפת הערבים במוסדות ציבור ובחיי היומיום

הוצאה לאור: כתר ספרים

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 חזיונות שווא

חזיונות שווא
מאת: ברנלף

מארטן קלֶיין בן השבעים ואחת, הגיבור־המספר בחזיונות שווא, חולה בשיטיון. אחיזתו במציאות מתרופפת והולכת. הוא אינו מבחין עוד בין הווה לעבר. לפני שנים פרש לגמלאות, אך לפתע הוא מרגיש שעליו לצאת לעבודה. הצלילות מתחלפת בייאוש ובבלבול, ונוצרים מצבים של פחד ובדידות, שיש בהם גם מן הקומי. חזיונות שווא, הידוע בספריו של ברנלף, זכה בפרסים רבים ותורגם ללשונות רבות.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרות מתורגמת

 חזקה מפלדה

חזקה מפלדה
מאת: סילביה אבלונה

חזקה פלדה עוסק בשוליים נשכחים בחברה האיטלקית: בנאים ופועלים, איטלקים מדורי דורות, שבניגוד למהגרים החדשים, כמעט שאינם זוכים לייצוג בקולנוע ובספרות. סילביה אבלונה עושה זאת על-ידי סיפור חניכה של שתי נערות, הגדלות בעולם לא פשוט ומגלות בו אמיתות על החיים. הן היו תמיד שתיים: אנה החכמה ופרנצ'סקה היפהפיה, חברות בלב ובנפש בשיכונים של עיירת פועלים טיפוסית. עכשיו הן על הסף: על סף התיכון, רגע לפני הבגרות, מרחק קצר ממימוש השאיפות. והן יודעות שיש להן שתי ברירות: להתחבא ולהישאר בשוליים, או להשליך את יופין בפרצופם של האחרים, ולהשתמש בו לצרכיהן.

הוצאה לאור: כנרת, זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 כל סיפור הוא חתול פתאום

כל סיפור הוא חתול פתאום
מאת: גבריאלה אביגור-רותם

שבע שנים לאחר הרומן שלה אדום עתיק, שהטביע רושם עז על קוראים רבים, מגישה גבריאלה אביגור-רותם את כל סיפור הוא חתול פתאום – רומן חכם הבוחן מזוויות ראייה לא צפויות, רציניות ומפוכחות אך גם מצחיקות עד דמעות, את היחסים בין גברים ונשים, חיים ומתים. הסיפור מתרחש בישראל ובמרכז אמריקה.

הוצאה לאור: כנרת, זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

ספרים שראו אור בחודש נובמבר 2013
מוצגים 26 ספרים ב 4 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים