הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש מרץ 2013 - מקור ושירה
מוצגים 18 ספרים ב 3 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 --הבא
 אבי ואמי

אבי ואמי
מאת: אהרן אפלפלד

הרומן החדש של אחד הסופרים הנחשבים והמוערכים ביותר בעולם, לוקח אותנו אל המחוז הקסום של ילדותו – אל הנהר פרוט ואל הרי הקרפטים, שם הוא נופש עם הוריו על סף פריצתה של מלחמת העולם השנייה, חודש תמים שייחרת בלבו לעד. ההורים הם אנשים משכילים, רגישים, אך שונים באופיים. האב קנאי לחשיבה הרציונאלית, האם כולה אינטואיציה ורגש רליגיוזי. האב סולד מן היהדות, האם, לעומתו, מתרפקת על המראות והנגינות שנגלו לה בבית אביה. אבי ואמי, הוא רומן רב-רבדים הכתוב במסורת הרומנים האירופיים הגדולים, מחובר אל זמנו ומקומו, אך בה בעת שואף אל מעבר לזמן ולמקום.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

 אייכה

אייכה
מאת: משה שרון

באישון לילה עוזב אריאל את ביתו בחיפה ויוצא אל שדה התעופה, מותיר אחריו פתק קטן על הכר. בדומה לצעירים ישראלים רבים, הוא טס להודו, אלא שהוא אינו יוצא לטיול הגדול של חייו – הוא נמלט. שלושה שבועות לפני יום חתונתו הוא קובע את ביתו הזמני בכפר קטן למרגלות ההימלאיה, מוקסם מהנוף, אך מנותק ואדיש לכל מה שטיילים סביבו משתוקקים אליו: מסעות פיזיים ורוחניים, מסיבות וסמים. אריאל אינו יוצא לתור ולבקש את הודו, ובכל זאת, היא מחלחלת בעוצמה אל חייו; בריחות ובצבעים, במפגשים עם דמויות מטלטלות , עם גורואים ועם עצמו.

הוצאה לאור: רימונים

סיווג: ספרות מקור

 גני תל אביב התלויים

גני תל אביב התלויים
מאת: אלי הירש

גני תל אביב התלויים, נכתב בעקבות מותו של הסינולוג, המתרגם והמו"ל דן דאור. הירש ודאור היו חברים קרובים במשך כעשרים ושתים שנה, מאז שהכירו בשלהי שנות השמונים ועד למותו של דאור בדצמבר 2009. דאור מילא תפקיד משמעותי בחייו של הירש, לא רק כחבר אלא גם כמורה-דרך ספרותי. הם הכירו בחוג לפילוסופיה באוניברסיטת תל אביב, שיתפו פעולה כעורך וכותב בעיתון "העיר" של שנות השמונים, תרגמו יחד ספרים להוצאת עם עובד (בין השאר את "מנהטן טרנספר" של ג'ון דוס פסוס), ועבדו יחד בהוצאת "חרגול". לאחר מותו של דאור ערך הירש את כינוס תרגומי-השירה של דאור משתה לאדם בודד, ובעקבות חתימת הכינוס התחילו שירי הספר להיכתב.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 הנסיך

הנסיך
מאת: אורלי קראוס ויינר

הנסיך הוא רומן מרתק הבוחן את החברות והאהבה דווקא בזירה ההפכפכה והבוגדנית ביותר – הפוליטיקה. אורלי קראוס-ויינר רוקמת כדרכה עלילה ריאליסטית סוחפת, גדושה ביצרים וברגשות עזים, שמציבה מראה אכזרית מול חיינו. גופתו של מדינאי בכיר שנמצאת צפה בבריכה שלמרגלות מגדל מגוריו מביאה לחקירה החושפת את פניה האמיתיות של הפוליטיקה הישראלית – נערות פיתוי, עבריינים מכל הסוגים ופוליטיקאים ציניים וקרי רוח. עיתונאי אידיאליסט אחד מנסה לפתור את הפרשה ואליו חוברים שני זוגות אוהבים, העובדים כעוזרים פרלמנטריים של חברי כנסת יריבים.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מקור

 הפוגה בין אסונות

הפוגה בין אסונות
מאת: שי גולדן

סיפורי הפוגה בין אסונות משולים לאוסף סודות מעוררי השתאות שהמספר מסתיר לא רק מעיני אחרים אלא גם מעיניו שלו, ובאותו זמן הם מעניקים מבט מפתיע על ההוויה הישראלית ועל התוואי עמוס טביעות הרגליים של כולנו. סיפוריו של גולדן נועדו למי שמבקשים להתעורר אל העולם ביתר שאת, שכן גם אם יש בסיפורים קטיפה, היא מרפדת את ראשי הפטישים. הפוגה בין אסונות הוא ספרו החמישי של שי גולדן, סופר, עיתונאי ואיש טלוויזיה.

הוצאה לאור: זמורה-ביתן

סיווג: ספרות מקור

 השירים הכי יפים בעברית

השירים הכי יפים בעברית
מאת: מנחם בן ודורון קורן - עורכים

השירה העברית החדשה, ובייחוד השירה הישראלית שנכתבה כאן במאה השנים האחרונות, היא לא רק מאוצרות הרוח הגדולים שלנו, אלא משיאי הספרות העולמית בכלל. אוסף זה מאגד את השירים הכי יפים בעברית מראשית הציונות ועד ימינו – החל משירו של אד"ם הכהן הכואב את נידחותה של השפה העברית באמצע המאה התשע-עשרה בגולה ועד לשיריה של משוררת תל-אביבית צעירה, ואן נויין, בת למשפחת פליטים וייטנאמיים שהתאזרחה בארץ; החל מביאליק של "ביום קיץ, יום חום" ועד "רוב הזמן את אשתי" של שלמה ארצי. בין לבין חוצה המבחר את תולדות השירה העברית החדשה, מימי הגעגוע לציון, דרך ימי החלוצים הראשונים בארץ ישראל ועד לשירה האישית בעיקרה של הדורות האחרונים.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 ימים בסערה

ימים בסערה
מאת: מיכל שלו

בליל סופה נקלעים שלושה גברים וארבע נשים שלכאורה אין ביניהם כל קשר, לבקתות אירוח מבודדות ברמת הגולן. שלג כבד יורד, הדרכים נסגרות, אין יוצא ואין בא. כל דמות אוצרת בתוכה סוד והחוטים הדקיקים הנסתרים הקושרים ביניהן מתגלים לראשונה בעקבות המפגש, וחושפים את הסערות הנפשיות והמוסריות אשר טלטלו את חייהן מחוץ לישוב גועשות הרוחות בעקבות פעולותיה של קבוצה משיחית המבעירה את הארץ והאירועים משתרגים זה בזה עד לקרשנדו מפתיע בו הכל מתבהר ומצטלל.

הוצאה לאור: זמורה-ביתן

סיווג: ספרות מקור

 יש נקודה מעל הראש שלך

יש נקודה מעל הראש שלך
מאת: גיא פרל

רבים משירי יש נקודה מעל לראש שלך, ספר שירים ראשון של גיא פרל, עוסקים במסע נפשי בתוך המרחב הנפער בעת שהמשורר מתבונן במרווחים הדקים המתקיימים כל העת בינו ובין הטבע, בינו ובין האחרים ובינו ובין עברו וזיכרונותיו – בכולם משתקפות נקודות מגע וניתוק עם פנימיותו, ועם מרחב מיתי קדום המתקיים בתוכו. גם מעל ראשו הוא מזהה מרווח דק שכזה, שרק ההתבוננות בו מחדשת שוב ושוב את תנועת החיים.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

ספרים שראו אור בחודש מרץ 2013
מוצגים 18 ספרים ב 3 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים