הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש אוקטובר 2012 - ספרות תרגום
מוצגים 5 ספרים
 1Q84  חלק שלישי

1Q84 חלק שלישי
מאת: הרוקי מורקמי

טנגו הוא סופר אלמוני. אָאוֹמָמֶה היא רוצחת שכירה. דרכיהם נפרדו כשהיו ילדים, ורק במציאות הבלתי אפשרית לכאורה של שנת 1Q84 הם עשויים למצוא זה את זה. אוּשיקַוָוה הוא עורך דין שסרח, וכעת מוטלת עליו משימת בילוש מורכבת מאין כמוה. האם יצליחו השלושה להגשים את ייעודם? ובאיזה מחיר? כרך זה כולל את הספר השלישי של 1Q84 ומשלים את הוצאתה לאור של היצירה בעברית. שני הספרים הראשונים קובצו בכרך אחד.

הוצאה לאור: כנרת וכתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 בית העלמין של פראג

בית העלמין של פראג
מאת: אומברטו אקו

בית העלמין של פראג לוקח את תיאוריית הקונספירציה ממיטב ספרי המתח והופך אותה בפרובוקטיביות ליצירה מזהירה. המאה ה-19 גדושה תככים וקנוניות מזימתיות, אבל מה אם מאחורי כל אלה מסתתר אדם אחד בלבד, תוהה אקו. עם צאתו לאור באיטליה הפך הספר לרב-מכר מיידי ועורר פולמוס נרחב. "רציתי להתמודד באופן גלוי עם הקלישאות האנטישמיות כדי לקעקע אותן," אמר הסופר. אלא שהמבקרים החריפים מהעולם היהודי והקתולי חוששים כי הפרוטוקולים של אקו עלולים לסייע לחיזוק הדעות הקדומות השקריות שאותן הם מתכוונים לקעקע.

הוצאה לאור: כנרת, זמורה-ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 טיסת לילה, אדמת אנוש

טיסת לילה, אדמת אנוש
מאת: אנטואן דה סנט אקזופרי

שניים מספריו הנודעים של מחבר הנסיך הנסיך הקטן, הסופר והטייס הצרפתי אַנטוּאָן דֶה סַנט-אֶקזוּפֶּרי: טיסת לילה ואדמת אנוש. טיסת לילה (1931) הוא רומן בדיוני שעלילתו מתרחשת באחת מחברות דואר האוויר הראשונות, בסוף שנות העשרים. במרכזו טיסת לילה שגרתית בדרום אמריקה, ההופכת לטיסה שבה תלוי עתיד טיסות הדואר בכלל. שתי דרמות מתחוללות בלילה ההוא: האחת בתא הטייס, והאחרת על הקרקע, במשרדו של מנהל קווי דואר האוויר, הנוהג בקשיחות עם אנשיו דווקא מתוך חיבתו אליהם...

הוצאה לאור: ספרית פועלים

סיווג: ספרות מתורגמת

 משפטי ציון

משפטי ציון
מאת: אלן מ' דרשוביץ

מזרח ירושלים בעתיד הלא-רחוק. נשיא ארצות הברית, ראש ממשלת ישראל וראש הרשות הפלשתינית מגיעים להסכם שלום היסטורי ועומדים לחתום עליו בטקס פומבי לעיני התקשורת. אלא שאז מתפוצץ מטען חבלה אדיר, וכל ראשי המדינה נהרגים. פיגוע טרור מזעזע זה מביא את המזרח התיכון אל סף התפוצצות. עורכת דין יהודייה אמריקנית מצטרפת לצוות ההגנה של הפלשתינאי שנחשד במעשה. עד מהרה בא ארצה גם אביה, פרקליט ידוע בארצות הברית. הוא חייב לנצח במשפט, וָלא, יאבד את בתו לנצח, אך לשם כך עליו לבחון את ההיסטוריה המיוסרת של ארץ הקודש מכל זווית אפשרית.

הוצאה לאור: כנרת

סיווג: ספרות מתורגמת

 שרלוטה איסבל הנסן

שרלוטה איסבל הנסן
מאת: תורה רנברג

יָרלֶה קְלֶפ, חוקר צעיר ומבטיח במחלקה לספרות באוניברסיטת ברגן, היושב לו במגדל השן האקדמי ומנהל במקביל חיי הוללות סטודנטיאליים, מקבל זימון מהמשטרה לבדיקת רקמות. הוא לא מבין איך זה קרה לו, אבל מתברר לו שהוא אב לילדה בת שבע – שרלוטה איסבל הנסן. עוד בטרם הספיק לעכל את הידיעה, הילדה נוחתת אצלו לביקור הילדה ומערערת את כל אורחות חייו ואת הסדרים שהוא כל כך נאחז בהם, ובמיוחד מחייבת אותו להתנתק מהתיאוריה ולנסות לחיות במציאות. בעל כורחו מתחיל ירלה להתבגר ולהפנים את השינוי העצום בחייו.

הוצאה לאור: הכורסא, ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

  מוצגים 5 ספרים
סמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים