הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש אוקטובר 2012 - מקור ושירה
מוצגים 5 ספרים
 אחות שמש

אחות שמש
מאת: דרור בורשטיין

ביום שישי חורפי וגשום מגיע אורי אולמן לבית שבו מתגורר אביו בירושלים כדי לברר עם אביו מדוע התאבדה אחותו האהובה דורית. אבל האם תיתכן בכלל תשובה על שאלה כזאת? יותר משהוא ניסיון להבין את המוות, אחות שמש, הרומן החמישי של דרור בורשטיין, הוא רומן שמחפש שפה לתיאור כאב החיים ויופיים, וחוקר את הקשרים הגלויים והסמויים שמחברים בינינו לבין האנשים שאמורים להיות הקרובים לנו ביותר.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מקור

 ישנני

ישנני
מאת: אילנה סטרלין

בקיבוץ אשר בעמק, מדי יום בשעה ארבע אחרי הצהריים, יוצאות האחיות נילי ושלומית מבתי הילדים אל חדרי ההורים. דרכיהן נפרדות בקצה השביל. שלומית הולכת לחדר של יצחק, אביהן, בעוד שנילי הולכת לבלות את שעות אחר הצהריים בחדר של דודיה, צפירה ויואל. היא אינה מבינה מדוע, אבל הכניסה לחדר של אביה אסורה עליה. קשר השתיקה סביב הדרמה שהביאה אותן למציאות הזו נפרם באיחור של ארבעים שנה.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מקור

 כשזבוטינסקי וטרוצקי נפגשו

כשז'בוטינסקי וטרוצקי נפגשו
מאת: זאב צחור

פרופסור זאב צחור ביצע למעשה את "החטא הגדול" של ההיסטוריונים ושילב בין עובדות היסטוריות לבין עלילה בדיונית בספרו החדש כשז'בוטינסקי וטרוצקי נפגשו. הוא משלב את "המדיום" הספרותי עם זה ההיסטורי, מתוך תחושה כי כלי המחקר האקדמיים העומדים לרשותו אין בהם כדי לפענח עד תום את חידת אישיותם המיוחדת של שני גיבורי הסיפור ולהבין כיצד התפתחו ונעו מסלולי חייהם בכיוונים שונים ומנוגדים כל כך. הספר מפגיש את הקוראים עם דמויות היסטוריות ידועות-שם, כמו לנין, סטלין, טרומפלדור, מניה שוחט, צ'רצ'יל, וייצמן, בן-גוריון ואחרים, בצד דמויות שהן פרי רוחו של המחבר.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מקור

 פליטת הפה של מירי דהן

פליטת הפה של מירי דהן
מאת: שמואל פרץ

על רקע שחיתות עסקית חמורה וקשרי שלטון מסואבים פותחים שלושה צעירים, ידידים מנוער, בתחרות מי מהם יתעשר ראשון?. מי מהם יצבור בהקדם חמישה מיליון דולר?. כל האמצעים כשרים . הפרס למנצח הוא גדול ועשוי להביא להכפלת רכושו. כל אחד מהשלושה בוחר בדרך משלו להשגת מטרותיו. אף אחת אינה חוקית וכולן משלבות שחיתות שלטונית, עסקית או ביטחונית. האחד משתלב במשרד האוצר, האחר קצין בצה"ל והשלישי הצליח להשתלב בעסקיו של טייקון בהתהוות. כולם מנסים לפלס דרכם אל הכסף הגדול בעזרת עסקאות אפלות, ובאותה נשימה פועלים נמרצות להכשיל איש את רעהו.

הוצאה לאור: ליברוס

סיווג: ספרות מקור

 שיר, עיר

שיר, עיר
מאת: לאה גולדברג

בספר מופיע צרור שירים גנוזים של לאה גולדברג שלא פורסמו עד כה ונמצאו כתובים בתוך ספר חיתוכי עץ של פרנץ מזרל. וכפי שכתב גדעון טיקוצקי באחרית דבר מקיפה ומרחיבת דעת: "הספר הגיע אליה בצעירותה והילך עליה קסם" . לצד השירים, שזה להם פרסום ראשון מאז שנות השלושים, מועד כתיבתם המשוער - מופיעים גם צילומי השירים בכתב ידה וגם חיתוכי העץ של מזרל שבהשראתם כתבה גולדברג את השירים.

הוצאה לאור: אבן חושן

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

  מוצגים 5 ספרים
סמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים