הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש אוקטובר 2012 - כל הספרים
מוצגים 14 ספרים ב 2 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -
 כשזבוטינסקי וטרוצקי נפגשו

כשז'בוטינסקי וטרוצקי נפגשו
מאת: זאב צחור

פרופסור זאב צחור ביצע למעשה את "החטא הגדול" של ההיסטוריונים ושילב בין עובדות היסטוריות לבין עלילה בדיונית בספרו החדש כשז'בוטינסקי וטרוצקי נפגשו. הוא משלב את "המדיום" הספרותי עם זה ההיסטורי, מתוך תחושה כי כלי המחקר האקדמיים העומדים לרשותו אין בהם כדי לפענח עד תום את חידת אישיותם המיוחדת של שני גיבורי הסיפור ולהבין כיצד התפתחו ונעו מסלולי חייהם בכיוונים שונים ומנוגדים כל כך. הספר מפגיש את הקוראים עם דמויות היסטוריות ידועות-שם, כמו לנין, סטלין, טרומפלדור, מניה שוחט, צ'רצ'יל, וייצמן, בן-גוריון ואחרים, בצד דמויות שהן פרי רוחו של המחבר.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מקור

 משפטי ציון

משפטי ציון
מאת: אלן מ' דרשוביץ

מזרח ירושלים בעתיד הלא-רחוק. נשיא ארצות הברית, ראש ממשלת ישראל וראש הרשות הפלשתינית מגיעים להסכם שלום היסטורי ועומדים לחתום עליו בטקס פומבי לעיני התקשורת. אלא שאז מתפוצץ מטען חבלה אדיר, וכל ראשי המדינה נהרגים. פיגוע טרור מזעזע זה מביא את המזרח התיכון אל סף התפוצצות. עורכת דין יהודייה אמריקנית מצטרפת לצוות ההגנה של הפלשתינאי שנחשד במעשה. עד מהרה בא ארצה גם אביה, פרקליט ידוע בארצות הברית. הוא חייב לנצח במשפט, וָלא, יאבד את בתו לנצח, אך לשם כך עליו לבחון את ההיסטוריה המיוסרת של ארץ הקודש מכל זווית אפשרית.

הוצאה לאור: כנרת

סיווג: ספרות מתורגמת

 פליטת הפה של מירי דהן

פליטת הפה של מירי דהן
מאת: שמואל פרץ

על רקע שחיתות עסקית חמורה וקשרי שלטון מסואבים פותחים שלושה צעירים, ידידים מנוער, בתחרות מי מהם יתעשר ראשון?. מי מהם יצבור בהקדם חמישה מיליון דולר?. כל האמצעים כשרים . הפרס למנצח הוא גדול ועשוי להביא להכפלת רכושו. כל אחד מהשלושה בוחר בדרך משלו להשגת מטרותיו. אף אחת אינה חוקית וכולן משלבות שחיתות שלטונית, עסקית או ביטחונית. האחד משתלב במשרד האוצר, האחר קצין בצה"ל והשלישי הצליח להשתלב בעסקיו של טייקון בהתהוות. כולם מנסים לפלס דרכם אל הכסף הגדול בעזרת עסקאות אפלות, ובאותה נשימה פועלים נמרצות להכשיל איש את רעהו.

הוצאה לאור: ליברוס

סיווג: ספרות מקור

 רוח עצוב

רוח עצוב
מאת: מוקי צור

רוח עצוב, ספרו של מוקי צור פורש לעיני הקורא את סיפור חייו של יצחק קצנלסון; מסמכים ופרקי יצירה מימי נעוריו; התכתבותו עם י.חי. ברנר; עדויות של אלה שהכירוהו; פנקס ויטל - יומן-עדות בעברית על שואת היהודים; והקינה רבת העצמה באידיש "שיר על העם היהודי הנהרג". שתי היצירות שנכתבו בוויטל: האחת - קטעי היומן, והאחרת - שירה עזה, מזעזעת ומטלטלת ערב הירצחו, הן אנדרטת זיכרון למיליוני הנספים.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרות לא בדיונית

 שיר, עיר

שיר, עיר
מאת: לאה גולדברג

בספר מופיע צרור שירים גנוזים של לאה גולדברג שלא פורסמו עד כה ונמצאו כתובים בתוך ספר חיתוכי עץ של פרנץ מזרל. וכפי שכתב גדעון טיקוצקי באחרית דבר מקיפה ומרחיבת דעת: "הספר הגיע אליה בצעירותה והילך עליה קסם" . לצד השירים, שזה להם פרסום ראשון מאז שנות השלושים, מועד כתיבתם המשוער - מופיעים גם צילומי השירים בכתב ידה וגם חיתוכי העץ של מזרל שבהשראתם כתבה גולדברג את השירים.

הוצאה לאור: אבן חושן

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 שרלוטה איסבל הנסן

שרלוטה איסבל הנסן
מאת: תורה רנברג

יָרלֶה קְלֶפ, חוקר צעיר ומבטיח במחלקה לספרות באוניברסיטת ברגן, היושב לו במגדל השן האקדמי ומנהל במקביל חיי הוללות סטודנטיאליים, מקבל זימון מהמשטרה לבדיקת רקמות. הוא לא מבין איך זה קרה לו, אבל מתברר לו שהוא אב לילדה בת שבע – שרלוטה איסבל הנסן. עוד בטרם הספיק לעכל את הידיעה, הילדה נוחתת אצלו לביקור הילדה ומערערת את כל אורחות חייו ואת הסדרים שהוא כל כך נאחז בהם, ובמיוחד מחייבת אותו להתנתק מהתיאוריה ולנסות לחיות במציאות. בעל כורחו מתחיל ירלה להתבגר ולהפנים את השינוי העצום בחייו.

הוצאה לאור: הכורסא, ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש אוקטובר 2012
מוצגים 14 ספרים ב 2 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -סמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים