הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש אוגוסט 2012 - עיון והגות, חברה ובקורת
מוצגים 22 ספרים ב 3 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 --הבא
 אינדיאני בהרווארד

אינדיאני בהרווארד
מאת: ג´רלדין ברוקס

השנה היא 1660. בתיה מייפילד בת החמש־עשרה, בת למיסיונר אנגלי פוריטני באי גרייט הרבור, חומקת לעיתים תכופות ממלאכות יומה הרבות ויוצאת על סוסתה לשוטט בחופיו היפהפיים של האי. באחת משוטטויותיה פוגשת בתיה בכָּלֵב, בנו המרשים של ראש שבט הוואמפנואג ואחיינו של הרופא־אליל של השבט, ובין השניים נרקמת ידידות גנובה ומהוססת, שהופכת אט־אט ליחסי חברות עמוקים. לאחר שאביו של כלב ובני שבטו נספים במגיפת האבעבועות השחורות, ממיר כָּלֵב את דתו לנצרות ולומד קרוא וכתוב אצל אביה של בתיה. הוא מתגלה כתלמיד מבריק, ונשלח לעיירה קיימברידג´...

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות לא בדיונית

 את האח שלי

את האח שלי
מאת: מרינה צווטאייבה

אַת האח שלי, ספרה של מרינה צווטאייבה – מגדולי משוררי רוסיה במאה ה-20 וסופרת בחסד – הוא מכתב אישי-תרבותי-ספרותי מרתק. בטקסט שלפנינו דנה צווטאייבה בסוגיה נפיצה שנדמה שהפכה רלוונטית יותר מאי-פעם – יכולת ההולדה ביחסי זוגיות בין נשים. צווטאייבה עצמה חוותה יחסי אהבה וזוגיות לסביים, לצד נישואיה ולידת ילדיה. דומה שהסוגיה המיוחדת הזו, אשר נבחנת בידי אשת ספרות כה כבירה, מעמידה מראות לא פשוטות בפני בנות ובני זוג חד-מיניים, ובה בעת עוסקת באהבה בכלל ובקשרים שבין אהבה, נצח וגוף.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 בומרנג - מסעות בעולם השלישי החדש

בומרנג - מסעות בעולם השלישי החדש
מאת: מייקל לואיס

צונאמי של אשראי זול ששטף את העולם בשנים 2007-2002 אפשר לחברות אנושיות שונות לחשוף היבטים סמויים מאופיין. למדינות שלמות נאמר, "האורות כבו, אתן יכולות לעשות כרצונכן בכסף שלוויתן, ואיש לא ידע על כך לעולם". היוונים ביקשו להפוך את ממשלתם לפרה חולבת שתנוצל בידי אזרחים רבים ככל האפשר. האמריקאים רצו לרכוש בתים הרבה יותר גדולים מכפי שיכלו להרשות לעצמם, ולהניח לחזקים לעשוק את החלשים. האיסלנדים רצו להפסיק לדוג ולהפוך לבנקאי השקעות. הגרמנים רצו להיות עוד יותר גרמנים; האירים רצו להפסיק להיות אירים. החברות הללו חוו אירוע זהה, אבל כל אחת מהן הגיבה בדרכה המוזרה.

הוצאה לאור: בבל

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 גבריאל גרסיה מארקס - חיים

גבריאל גרסיה מארקס - חיים
מאת: ג`רלד מרטין

הספר מגולל את פרשת חייו של הסופר המהולל מימיו כעיתונאי דל ועני מן הפרובינציה ועד למעמדו כאחד הסופרים הנודעים והעשירים ביותר בתבל. סיפור העלייה המטאורית חושף את המתחים בחייו של גבריאל גרסיה מארקס בין תהילת עולם לאיכות ספרותית, בין משיכתה של הפוליטיקה למחויבויות הכתיבה, בין העוצמה והכוח הנצמדים לתהילה לרצון לבדידות, להינתקות ולאהבה. תיאור האירועים ההיסטוריים ותהפוכות הפוליטיקה במדינות דרום אמריקה מוסיף ממד של עניין לפרשת החיים הנפתלת.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 הסוף

הסוף
מאת: איאן קרשו

מדוע הוסיפו הגרמנים להילחם בשעה שכל הסימנים העידו על תבוסתם וחורבנם שאינם נמנעים? בכל מלחמה גדולה, פוסק איאן קרשו, מגיע שלב שהצד הנדון לתבוסה מכיר בחורבנו הקרב ומבקש מן האויב המנצח תנאים של כניעה, שימנעו את ההרס המיותר או למצער יצילו את עורם של המנהיגים המובסים. היטלר, גבלס, גרינג, הימלר וראשי השלטון האחרים בחרו להטביע את ארצם בנהרות של דם וחורבן. בחודשי "הסוף" הנהיגו ראשי הרייך השלישי מדיניות של טרור ואימה, שעד אז היו מנת חלקם של עמי אירופה הכבושים בלבד. הגרמנים נדרשו לעצור בגופם, עד הסוף המר, את הכוחות השועטים של בעלות הברית.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 העולם בשנת 2050

העולם בשנת 2050
מאת: לורנס ס. סמית

בספר העולם בשנת 2050 עורך המדען והגיאוגרף המוערך לורנס סמית ניסוי מחשבתי סוחף: אם תקבלו את חשיבותם המיוחדת של ארבעה כוחות – מגמות דמוגרפיות, הביקוש למשאבים טבעיים, שינויי אקלים וגלובליזציה – ואת הפרשנות המקובלת לנתונים שיש בידינו על העולם, ותיתנו למערכת להתקדם ארבעה עשורים, מה תהיה התוצאה? טענתו המרכזית של סמית היא שארבעת הכוחות העולמיים הללו יחוללו תמורה עמוקה ברבע הצפוני של כדור הארץ, והוא יהפוך לאזור עם יותר פעילות אנושית, ערך אסטרטגי גדול יותר וחשיבות כלכלית רבה יותר. לעומת זאת, חלקים אחרים של כדור הארץ יושפעו בדרכים שונות לגמרי.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 הפרדס של עקיבא

הפרדס של עקיבא
מאת: יוכי ברנדס

בספרה השאפתני ביותר, ומבחינות רבות גם האקטואלי ביותר, משרטטת יוכי ברנדס את סיפור חייו של רבי עקיבא מזווית ראות חדשה. היא מפענחת באורח סיפורי מבריק וסוחף את הכרעותיו הדרמטיות של הרועה הבּוּר, שבגיל מבוגר הפך למנהיג כריזמאטי, ומעניקה לנו הזדמנות נדירה לפגוש את חז"ל לא כמושג ערטילאי, אלא כבני אדם. בני אדם משכמם ומעלה, אך גם יצריים מאוד, חרדים למעמדם, פוגעים ונפגעים.

הוצאה לאור: כנרת, זמורה-ביתן

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 הקריה בשנות כינונה 1955-1948

הקריה בשנות כינונה 1955-1948
מאת: ניר מן

בספר מתוארת התפתחות הקריה בשנים 1955-1948 ומנותחים התהליכים ההיסטוריים שהשפיעו על תולדותיה - הכרזת העצמאות וכינון הרשויות הממלכתיות של מדינת ישראל, גידול האוכלוסין והמקרקעין בתל-אביב-יפו, פינוי מחנות צה"ל מהמרחב העירוני והצבת מחנה המטכ"ל בפברואר 1955 בקריה. כרך זה הוא המשכו של הכרך שרונה בשנות המאבק 1948-1939, שנבחר לספר שנת המאה של תל-אביב.

הוצאה לאור: כרמל והמרכז לחקר כוח המגן

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

ספרים שראו אור בחודש אוגוסט 2012
מוצגים 22 ספרים ב 3 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים