הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש אוגוסט 2012 - ספרות תרגום
מוצגים 32 ספרים ב 4 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -
 נערה מברלין

נערה מברלין
מאת: ג`ייק ווליס סימונס

רומן עוצמתי המבוסס על תחקיר מדויק – סיפור חייה של הנערה היהודייה רוזה קליין, בין ברלין 1933 ללונדון 1947. חייהם של בני משפחת קליין עוברים טלטלה עם עליית הנאצים לשלטון והם מאבדים בהדרגה את כל היקר להם. האב, אוטו קליין, מנתח בכיר וגיבור מלחמת העולם הראשונה, מאמין תחילה שהנאציזם הוא אפיזודה קצרה וחולפת, ומסרב להגר מברלין גם כשהוא מפוטר מבית החולים ומצבם הכלכלי והחברתי מידרדר. אך ליל הבדולח מהווה נקודת מפנה, לאחר שהוא נעצר עם בנו ונשלח למחנה. אלא שעכשיו דלתות המילוט מגרמניה כבר נסגרו בפניהם. רק את רוזה, בתם בת השש-עשרה, הם מצליחים להבריח מברלין ברכבת הקינדרטרנספורט ללונדון, כשעל כתפיה הצרות מוטלת המשימה להביא בעקבותיה גם את משפחתה.

הוצאה לאור: סימנים וידיעות ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

 נשים נשואות לא מדברות על אהבה

נשים נשואות לא מדברות על אהבה
מאת: מלאני גידיאון

אולי אלה חמשת הקילוגרמים שהיא לא מצליחה להיפטר מהם, אולי זה מפני שהיא מתקרבת לגיל שבו מתה אמה, ואולי מפני שאחרי עשרים שנות נישואים נדמה שלה ולבעלה כבר אין מה לומר זה לזה. אולי בגלל כל אלה, כשנוחתת בתיבת הדואר האלקטרוני שלה הצעה להשתתף במחקר על "נישואים במאה ה-21", אליס באקל מחליטה להיענות לאתגר. עד עתה סבבו חייה של אליס – אמם של זואי בת ה-15 ופיטר בן ה-12, מורה לדרמה וחובבת פייסבוק – סביב הילדים, העבודה והחברוֹת. עכשיו היא מכוּנה "נשואה 22" ועונה לשאלות ששולח לה "חוקר 101".

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 סוכן התרמית

סוכן התרמית
מאת: כריס מורגן ג´ונס

העיתונאי בן ובסטר ערך תחקיר על עסקים רוסיים מושחתים בקזחסטן, תחקיר שנגמר בטרגדיה נוראה. כעת, עשר שנים לאחר מכן, התעניינותו של ובסטר, המועסק עכשיו בסוכנות מודיעין לונדונית פרטית, מתעוררת כאשר לקוח מבקש ממנו לחשוף את התנהלותו של אוליגרך רוסי אפלולי. עד מהרה מוצא ובסטר את עצמו מרותק לדמותו של האוליגרך ושל איש־הקש שלו, ריצ´רד לוֹק. בעולם עסקים אכזרי, שבו אין כל ערך לחיים, עד כמה יהיה ובסטר מוכן לסכן את שלומו של לוק, אך בעיקר את שלומה של משפחתו?

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מתורגמת

 צדק למראית עין

צדק למראית עין
מאת: מייקל באדן ולינדה קני באדן

העיר ניו-יורק רועשת וגועשת. רוצח סדרתי שמכונה "הערפד" מטיל אימה על התושבים. בתחילה הוא פורץ לבתים כדי לשאוב מקורבנותיו דגימות דם, אחר-כך הוא עובר לעינויים ולרצח. דוקטור ג'ייק רוזן, פתולוג בעל מוניטין, ומאני מנפרדה, עורכת-דין יפיפייה וחסרת פחד, עם חיבה עזה למותגי יוקרה, מוצאים את עצמם בלבה של חקירה סבוכה ורבת סימני שאלה. על ג'ייק מוטל לחקור את הצד הפתולוגי של הפשע. מאני בכלל נשכרה כדי להגן על תלמיד בתיכון יוקרתי, שנחשד במעשה טרור על רקע אסלאמי.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרות מתורגמת

 קאליקו ג´ו

קאליקו ג´ו
מאת: ג´ון גרישם

פול טרייסי בן האחת־עשרה ישב בקהל העצום והנרגש שמילא את אצטדיון הבייסבול הענק עד אפס מקום. על המגרש, ברגע אחד דומם שנמשך נצח, עמד אביו, וורן טרייסי, שחקן ותיק ושנוי במחלוקת במדי המֶטס, מול מושא הערצתו של פול וגיבורם של מיליוני אוהדי בייסבול, הכוכב העולה של קבוצת הקאבס, ג´ו קאסל, שכונה קאליקו ג´ו על שם העיירה שכוחת האל שממנה הגיע. מבית המשפט אל המגרש, ועל רקע הספורט האהוב ביותר באמריקה, מביא ג´ון גרישם לקוראים דרמה מותחת ונוגעת ללב על אבות ובנים, על עוונות ומחילה, על הבטחות ואכזבות, על שיקום ועל תקווה.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מתורגמת

 קארמה דפוקה

קארמה דפוקה
מאת: דוד ספיר

בעולם הבא מגלה קים שהיא אספה בחיים יותר מדי קארמה שלילית. הגמול על כך מגיע במהרה. היא מוצאת את עצמה בתוך בור, עם שש רגליים, מחושים וישבן אדיר ממדים: היא נמלה! אבל לקים אין חשק להמשיך לסחוב פירורי עוגות. חוץ מזה, היא לא יכולה להרשות שבעלה ימצא ניחומים בזרועות אישה אחרת. מה עושים? אוספים קארמה טובה כדי להתחיל לטפס בסולם הגלגולים!

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 קיץ בלתי מנוצח

קיץ בלתי מנוצח
מאת: רותה ספטיס

ב-14 ביוני 1941 פורצים שלושה קציני נ-ק-וו-ד לבית משפחת וילקאס בקובנה שבליטא. יחד עם עוד מאות חפים מפשע, שהוגדרו על ידי הכובשים הסובייטים כמתנגדי המשטר, מושלכים בני המשפחה לקרון רכבת ונלקחים אל עבר יעד לא ידוע. את מסעם, שמסתיים כעבור תריסר שנים בגולאג שעל חוף האוקיינוס הארקטי – מרחק שנות אור מן הילדות המאושרת בבית המשפחה המוגן – מתארת לינה וילקאס, נערה בת שש-עשרה, ציירת מחוננת ובעלת כושר התבוננות כובש, גיבורה שדמותה וסיפורה נחרתים בלב הקוראים כמו הדיוקנות שהיא מציירת במקל על שכבת השלג הנצחית של חוג הקוטב הצפוני.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

 שקיעת הקולונל

שקיעת הקולונל
מאת: מחמוד דולת-אבאדי

הימים ימי מלחמת איראן-עיראק. בלילה עגום וגשום מתדפקים שני שוטרים על שער ביתו של איש זקן. עד עלות השחר עליו לקבור את בתו הצעירה שהוצאה להורג. המהפכה האסלאמית באיראן, טורפת את ילדיה. הלילה קצר. תודעתו המעורפלת של הזקן מדלגת בין עבר להווה ומקשה עליו את ביצוע המשימות המוטלות עליו. הוא מהרהר בימי זוהרו כקולונל בצבא השאה, ברגעי השפל שלו, בגיבורים לאומיים איראנים שנרצחו ובבני משפחתו. ילדיו השתתפו במהפכה; שלושה מהם כבר מתו, ושני הנותרים – מתים-חיים.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש אוגוסט 2012
מוצגים 32 ספרים ב 4 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -סמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים