הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש אוגוסט 2012 - ספרות תרגום
מוצגים 32 ספרים ב 4 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 --הבא
 דודי נפוליאון

דודי נפוליאון
מאת: איראג' פזשכזאד

טהראן, קיץ 1941. בעלות הברית פולשות לאיראן, ונער צעיר מתאהב בבת דודו יפת העיניים. הדוד עצמו, קצין זוטר בדימוס, מנהל ביד רמה משפחה מורחבת בעלת יומרות אריסטוקרטיות. הערצתו העיוורת לקיסר הצרפתי נפוליאון לצד איבתו הלוהטת לבריטים מעבירות אותו אט-אט על דעתו, ויחד עם משרתו הנאמן הוא שוקע בעולם של קרבות מדומיינים. ובינתיים שאר בני המשפחה שוקעים, מצידם, בסבך מזימות ותככים, מסתכסכים ומתפייסים, בקומדיית מצבים נפלאה ומצחיקה עד דמעות

הוצאה לאור: חרגול

סיווג: ספרות מתורגמת

 הדרך אל ואן-טינג

הדרך אל ואן-טינג
מאת: ונדי לאו-יון

כינו אותה "המערב הפרוע של סין" – ואן-טינג, עיר משגשגת בגבול בורמה וסין בסוף שנות השמונים, מוקד משיכה לדחויים ולאופורטוניסטים. וגם לנואשים כמו נָה גָה. עבור נָה גָה העיר איננה מייצגת התחלה של חיים חדשים, אלא את סוף הדרך. ויל, מאהבה האמריקני, עזב אותה – כפי שתמיד ציפתה שיעשה – והותיר אותה עם זיכרונות כואבים, כסף בבנק וכרטיס לכיוון אחד לבורמה, מקום הולדתה. אבל בורמה כלל אינה מושכת את נה גה. היא אמנם נולדה שם, בת לשבט לו הפראי בכפר קטן בהרים, אך היא הותירה את החיים הללו הרחק מאחור. כעת, לכודה במעגל של כמיהה ובגידה, היא מוצאת את עצמה בדרך הביתה.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרות מתורגמת

 הטירה של אמי

הטירה של אמי
מאת: מרסל פניול

הטירה של אמי הוא הספר המשלים להתהילה של אבי, המתאר את קורות ילדותו של מרסל פניול, אחד מאנשי התרבות החשובים בצרפת במאה שעברה. זהו ספר מצחיק ונוגע ללב, רווי בקסם ישן ובפשטות שהיתה ואיננה עוד, ומאוכלס בדמויות אנושיות ואקסצנטריות שהסופר מתאר באהבה ובחמלה. אולם עם כל פשטותו והאור השפוך עליו, זהו אינו ספר נאיבי כלל וכלל. עבור הילד מרסל, מסע של חצי יום ועולם שלם מפרידים בין שגרת היומיום האפורה לבין חופשת הקיץ בגן העדן של גבעות פרובנס הבתוליות.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

 הנכדה של מר לין

הנכדה של מר לין
מאת: פיליפ קלודל

איש זקן עומד בירכתי ספינה. הוא אוחז בידיו מזוודה קלת משקל ותינוקת שנולדה לא מכבר, קלה אף יותר מהמזוודה. לזקן קוראים מר לין, והוא היחיד שיודע שכך קוראים לו, כיוון שכל מי שאי פעם ידע את שמו מת בהפגזה על כפרו. הספינה מתנהלת באיטיות על פני המים, ונופי מולדתו הולכים ומתרחקים ממנו; אבל, כשהוא מביט בפניה של נכדתו השלווה, צפים ועולים בקרבו נופי שדות האורז והערפילים היורדים מן ההרים לעת ערב. הנכדה הקטנה שעל כתפו, סנג־דיו שמה, צמודה אליו בכל אשר ילך.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מתורגמת

 העיניים הצהובות של התנינים

העיניים הצהובות של התנינים
מאת: קתרין פנקול

ום אחד מחליטה ז‘וזפין לא לוותר עוד: לא לבעלה המובטל שבוגד בה, לא לבתה המתנכרת, לא לקשיי הפרנסה כחוקרת של ימי הביניים. זה לא קל: מאז שהייתה ילדה ידעה ז’וזפין שהיא שווה פחות מאחותה היפה איריס, שחיה חיי רווחה ובטלה בפריז. אבל אט־אט היא מגלה שגם באמצע החיים הגורל יכול להתהפך. מתוך הבנה עמוקה של נפש האדם ובחוש נדיר לפרטים סוחפת קתרין פנקול את קוראיה לתוך חייהם של ז‘וזפין ואיריס, ילדיהן והגברים והנשים הסובבים אותן.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 חזקים וחלשים

חזקים וחלשים
מאת: אלתר קציזנה

חזקים וחלשים, שנכתב ביידיש ויצא לאור בווארשה ב-1929, הוא יצירה מודרנית מדהימה שמובאת כעת לראשונה בתרגום לעברית, לאחר שהיתה מוכרת רק לקומץ קוראי יידיש.העלילה מעמידה תמונה מרתקת של חיי היהודים החילונים בוורשה ובסביבותיה לפני מלחמת העולם הראשונה, במהלכה, ובשטף המהפכני שלאחריה. היא מגוללת את התהפוכות הנסערות בחייהן של דמויות לא-נשכחות שגורל כל אחת מהן נקבע לפי אופייה ונתוני סביבתה, ועם זאת הוא משתלב בזה של הדמויות האחרות. כל דמות היא עולם ומלואו; כל דמות והסיפור שלה; כל דמות היא חזקה וחלשה כאחת; וכולן אחוזות זו בזו לבלי התר.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

 חמישים גוונים של אפור

חמישים גוונים של אפור
מאת: א ל ג`יימס

הראשון בטרילוגית חמישים גוונים הרואה אור בעברית. נסטסיה סטיל, סטודנטית לספרות, יוצאת לראיין את היזם הצעיר והמצליח כריסטיאן גריי. במשרד רחב הידיים שבקומה העשרים היא פוגשת גבר מבריק ויפה תואר שגורם לה, פשוטו כמשמעו, לאבד את שיווי המשקל. היא מופתעת מהעוצמה שבה היא נמשכת אליו, ומופתעת עוד יותר לגלות שלמרות חוסר ניסיונה – גם הוא רוצה בה. ואז הוא מסביר לה מהם התנאים שלו, והיא מגלה מה זה להיות מופתעת באמת. הטעם המיני הייחודי של כריסטיאן גריי מעורר באנסטסיה רגשות מעורבים, ועל ספו של מימוש הקשר ביניהם היא חשה מידות שוות של משיכה ופחד. שכן למרות סממני ההצלחה הרבים - עסקים בינלאומיים משגשגים, עושר רב ומשפחה אוהבת – כריסטיאן גריי הוא גבר רדוף שדים הנשלט בידי הצורך לשלוט.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

 כוכב השטן

כוכב השטן
מאת: יו נסבו

הקיץ כבר כאן, אוסלו מעולפת מחום. גופת אישה צעירה נמצאת בדירתה כשאצבעה כרותה ויהלום אדום בצורת כוכב מחומש מוטמן מתחת לעפעפה. מכיוון שכמעט כל החוקרים ביחידה לחקירות רצח יצאו לחופשה, החקירה נמסרת בלית בררה למפקח הארי הולה, הבלש הכי טוב ביחידה, אבל גם השוטר הכי בעייתי והכי שיכור בנורווגיה שזה ארבעה שבועות נעדר מהעבודה ושקוע בשתייה. הפעם עליו לשתף פעולה עם אויבו משכבר הימים, המפקח טום וולר, שעתיד להפוך בקרוב למפקדו הישיר, ושהארי כבר מזמן חושד שהיתה לו יד ברציחתה של הקולגה הקרובה שלו, אלן ילטן.

הוצאה לאור: בבל

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש אוגוסט 2012
מוצגים 32 ספרים ב 4 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים