הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש אוגוסט 2012 - מקור ושירה
מוצגים 13 ספרים ב 2 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 --הבא
 בתנועת שפה עיקשת

בתנועת שפה עיקשת
מאת: דנה אולמרט

בשנות העשרים של המאה הקודמת התחולל מפנה בזירת הספרות העברית: לראשונה החלו להתפרסם בכתבי עת ספרותיים שירים פרי עטן של נשים. המשוררות הבולטות בקבוצה זו היו רחל בלובשטיין, אסתר ראב, יוכבד בת-מרים ואלישבע ביחובסקי, ויצירתן סללה דרכים חדשות בשירה העברית החדשה ושינתה את פניה לבלי הכר. באיזו מידה היו ארבע המשוררות ערות למעמדן החלוצי בשדה השירה העברית? כיצד הן ראו את מעשה הכתיבה שלהן-עצמן ואילו משמעויות הן ייחסו לו? עד כמה זעזעה כניסתן אל עולמה של השירה העברית את תפיסת הזהות הנשית שלהן?

הוצאה לאור: אוניברסיטת חיפה וידיעות ספרים

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 גחליליות

גחליליות
מאת: גילית חומסקי

יפעת רוזנברג, צעירה מצליחה, מתבשרת שהיא מועמדת לתפקיד חשוב. וזו אינה הבשורה היחידה שהיא מקבלת. בזמן שהיא ממתינה להחלטת הוועדה, היא מגלה שעברהּ שב לשפוט אותה, ולהפתעתה – לא תמיד הוא דן אותה לכף זכות. האובדנים שידעה במהלך השנים, חברוֹת הילדוּת, הסופר האהוב עליה ואפילו העיר שבה גדלה, חוזרים ותובעים התבוננות מחודשת. הילדה שהפכה לאישה ניצבת מול תחנות ילדותה במבט בוגר אך לא נטול חמלה.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מקור

 הזכות ליתמות

הזכות ליתמות
מאת: גיל ססובר

הזכות ליתמות מאת גיל ססובר מאגד שלוש נובלות יוצאות דופן בכנותן ובישירותן. במרכזן של הנובלות הללו עומד למעשה אותו גיבור באצטלות כאלה ואחרות, גבר גדול מהחיים, נהנתן, פרוע ומלא רהב. הכול מופרז אצלו - החיים, המוות, השתייה, הסמים. הוא מפחד מקשר, אך כמה למגע, הוא זאב בודד המוקף תמיד נשים, הוא נמצא על נתיב של הרס ומשתוקק אליו, אבל גם מבקש בכל לבו אחר הגאולה.

הוצאה לאור: כנרת, זמורה-ביתן

סיווג: ספרות מקור

 זה המקום

זה המקום
מאת: אהוד בנאי

זה המקום הוא ספר על חיפוש אחר מקום בעולם, מקום משלך, המקום של אהוד בנאי. בסיפורים המקובצים בו, המשלבים זיכרונות ופרוזה, אוטוביוגרפיה ובדיון, משרטט בנאי שורה של מסעות בנפש ובגוף, מסעות העוברים בטבריה, בגליל ובגבעתיים ומגיעים עד כרתים, אמסטרדם וניו יורק. בנאי צועד תמיד בשבילים לא סלולים, בדרך אל האמת הפנימית החפה ממוסכמות ומדעות קדומות, בדרך אל המוזיקה, האמונה והאהבה.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מקור

 טעות אנוש

טעות אנוש
מאת: שולמית לפיד

רות פֶּרלמוּטֶר שירתה במוסד כל חייה והשתתפה באינספור מבצעים שהשתיקה יפה להם. עתה, לאחר פרישתה, זקוק לה המוסד פעם נוספת – היא מתבקשת לחקור את מותו של עמית לשעבר, סוכן מוסד בגמלאות, שנמצא ירוי לא הרחק מביתו. החקירה של רות תוביל אותה למכתבים היסטוריים שכתב בנימין זאב הרצל לאשתו ולאמו, לפרשיות ריגול שהסתבכו ולמעשים שנעשו במוסד ואולי לא היו צריכים להיעשות. היא תוביל אותה גם לסיפור אהבה אחד, קצר ונוגע ללב, שנדמה שנשכח אפילו ממנה.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מקור

 לאור הירח

לאור הירח
מאת: תמר פריד

כמו אמן, המצרף חפצים יומיומיים או ממוחזרים וחסרי ערך ליצירת אמנות, לוקחת תמר פריד דמויות ואירועים אפרוריים המוכרים לנו כל כך מהיומיום האורבני, ומציגה אותן באור סוריאליסטי–קומי, פרי נקודת המבט של גיבוריה. המפגשים המקריים בין דמויותיה יוצרים מציאות חדשה, בה כל נסיעה במונית הופכת למסע התגלות, נהג מאצ’ו הופך לקורבן תמים, צפייה שגרתית בתוכנית טלוויזיה לרומן אהבה וליל אהבה למעשה נקמה... שום דבר לא נותר כפי שנראה בתחילה, מעבר למראית עין, מעבר למראה הדמות - תמיד מתגלה היפוכה הגמור, הנסתר מן העין.

הוצאה לאור: פרדס

סיווג: ספרות מקור

 מחלות קטנות

מחלות קטנות
מאת: רועי סגיר

עולמו של רופא שיניים אפרורי מתהפך עליו לאחר שהזמין אסלה מיוחדת מגרמניה. נערה צעירה מאבדת את תומתה ונקלעת לטרגדיה נוראה. אב צעיר נלחם בקן צרעות שהתנחל בביתו ובחייו. שומר לילה בבית קברות נלחם ברוחות הרפאים שבראשו. אדם מחפש משמעות לחייו במעברי חציה. מחלות קטנות הוא יצירת ביכורים מפתיעה במקוריותה. באוסף של סיפורים קצרים, הכתובים בפרוזה דקת הבחנה ורוויית הומור, מציג רועי סגיר גלריה של דמויות מכמירות לב.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרות מקור

 מעין 8 - שירה ספרות ורעיונות

מעין 8 - שירה ספרות ורעיונות
מאת: רועי צ'יקי ארד ויהושע סימון עורכים

מעין בגליון שמיני, יחד עם גיליונות תפוחים של מגזין הקולנוע מערבון ועיתון האמנות החדש והרע. מדובר בממותת נייר שעירה ואדירת מימדים, מעל 360 עמודים ורודים ולבנים, עדיין במחיר הישן, 17 ש"ח. בזמן שלצערנו כתבי עת רבים לא שורדים את קשיי התחום או מתעייפים בצדי הדרכים המאובקות, מעין רק גדל. לגיליונות החדשים שותפים כבר מעל מאה יוצרות ויוצרים. תחום השירה עמוס מגדנים. תהל פרוש ונעם פרתום (בפואמת הענק שבלול המהפכה) על אהבה בימי מחאה, ערן הדס כותב שיר רע, אהרון שבתאי בשירי תשוקה, יעקב ביטון על הפרטיזן של פלורנטין, מיטל ניסים מסבירה למה לא הגיעה להפגנת המשוררים, רועי צ'יקי ארד על נוחי דנקנר והנרגילה, קלקידן מששה מספר איך ניסו....

הוצאה לאור: עמותת מעין -כתב עת לשירה

סיווג: כתבי עת

ספרים שראו אור בחודש אוגוסט 2012
מוצגים 13 ספרים ב 2 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים