הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש אוגוסט 2012 - כל הספרים
מוצגים 74 ספרים ב 10 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 -10 --הבא
 סוכן התרמית

סוכן התרמית
מאת: כריס מורגן ג´ונס

העיתונאי בן ובסטר ערך תחקיר על עסקים רוסיים מושחתים בקזחסטן, תחקיר שנגמר בטרגדיה נוראה. כעת, עשר שנים לאחר מכן, התעניינותו של ובסטר, המועסק עכשיו בסוכנות מודיעין לונדונית פרטית, מתעוררת כאשר לקוח מבקש ממנו לחשוף את התנהלותו של אוליגרך רוסי אפלולי. עד מהרה מוצא ובסטר את עצמו מרותק לדמותו של האוליגרך ושל איש־הקש שלו, ריצ´רד לוֹק. בעולם עסקים אכזרי, שבו אין כל ערך לחיים, עד כמה יהיה ובסטר מוכן לסכן את שלומו של לוק, אך בעיקר את שלומה של משפחתו?

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מתורגמת

 סימנים של גבר זר

סימנים של גבר זר
מאת: מיכל זמיר

סימנים של גבר זר הוא רומן מצחיק וכואב המסופר בידי גיבורה שלא יודעת להתאפק, לא בחיים ולא במחשבה. היא מציבה רגל באזורים שמחוץ לתקינות הפוליטית, שולחת יד אל לב הפצע, ומבררת באומץ איך בדיוק את נעשית אישה. מיכל זמיר כותבת בלשון ייחודית ומזהירה המשלבת את הגבוה והנמוך, את הפיוטי והגס. היא מתבוננת בנשים, בגברים ובכוחות המשיכה והדחייה הפועלים ביניהם במבט מעורר השתאות, שהוא מפוכח ואכזרי ועם זאת מלא רגש וחמלה.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מקור

 ספרות במרחב מרובה תרבויות

ספרות במרחב מרובה תרבויות
מאת: יעל זרמי-פויס

ספרה של יעל זרמי-פּוֹיָס, ספרות במרחב מרובה תרבויות, מספר את סיפורם של מפגשי קריאה ולימוד שבהם השתתפו מורים יהודים וערבים במסגרת לימודיהם המשותפים. השיח המרתק בין עולמן של היצירות לעולמו של כל אחד מהקוראים והקוראות ולעולמה של מנחת המפגשים (מחברת הספר) חשף לא רק זיקות בין פרשנות ותרבות אלא גם מתחים בחברה הישראלית. הספר בוחן את גבולותיו של השיח בהקשרים אקדמיים ואת יכולתו לקדם למידה משמעותית באמצעות העיון ביצירת ספרות. בד בבד בוחן הספר את התהליך האישי שעברה המחברת תוך כדי המפגשים עם תלמידיה והכתיבה עליהם.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 על רקע רומנטי

על רקע רומנטי
מאת: מרים קוץ

מימי יודעת לפענח את מערכות היחסים של כל מי שסביבה, אך סבוכה בעצמה בקשר אהבה בן חמש-עשרה שנים עם מיקי, גבר-פרא מקסים, מסקרן ובלתי-ניתן לביות. במהלך השנים, גם לצד גברים אחרים, מתחולל תמיד הקשר עם מיקי כמו קריאה שאין לה מענה. למה מיקי ממשיך להיות חלק מחייה? מדוע לבה של מימי נוהה אחריו? עד כמה כואבת תהיה ההתפכחות מהאהבה הבלתי-אפשרית הזאת, ועד כמה אופטימית תהיה ההתקדמות לקראת ניצחון של אהבה חדשה, אחרת, טובה יותר?

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מקור

 עמדה 26 - ביטאון לספרות

עמדה 26 - ביטאון לספרות
מאת: אריק א, עמוס אדלהייט, יובל גלעד, רן יגיל, חן קלינמן - עורכים

בגליון עמדה 26 פרק הפתיחה של "יומן לילה 4" מאת יותם ראובני, עודד פלד בח"י פרקי פסטורלה, שלושה שירים של וואלס סטיבנס בתרגומו של עמוס אדלהייט, חמישה שירים מאת ניקולא אורבך, "קומביין" סיפור מאת שירה כרמי, סמדר צמח - "רישום פרופיל, ע. ל. קולינר בקטע מתוך הנובלה "סונטת אפל", אריק א' - לפי מפת התחושות, רן יגיל - הכל שפיט (פרקים מנובלה), עמוס אדלהייט - 4 מזמורי לילה, יובל גלעד - שני שירים....

הוצאה לאור: עמדה, עמותת מונטן

סיווג: כתבי עת

 פילוסופיה יהודית כמדריך לחיים

פילוסופיה יהודית כמדריך לחיים
מאת: הילרי פטנאם

בספרו פילוסופיה יהודית כמדריך לחיים בוחן הפילוסוף הנודע הילרי פטנאם את הגותם של שלושה פילוסופים יהודים מרכזיים במאה העשרים – פרנץ רוזנצווייג, מרטין בובר ועמנואל לוינס – בבואו ליישב בין הצד הפילוסופי והצד הדתי של חייו. נוכח בספר גם לודוויג ויטגנשטיין, ופטנאם מעמת את חשיבתו עם עמדותיהם של השלושה. הוא מסביר את הרעיונות המרכזיים של כל אחד מן ההוגים הדגולים האלה וחושף את תרומתו האינטלקטואלית והרוחנית המכרעת של כל אחד מהם. הדת היא היהדות, אך בזכות העמקות והמקוריות של הפילוסופים הללו, בפרשנותו המעמיקה, הגותם היא אכן מדריך לחיים.

הוצאה לאור: מאגנס

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 פנטזיה של מדינה

פנטזיה של מדינה
מאת: חוה ברונפלד-שטיין

ספר זה הוא הראשון שעוסק בתרומתם של תצלומי חיילות להתפרשותו של ה"מיליטריזם האזרחי" בישראל. הספר בוחן פרקטיקות גופניות ומרחביות אשר דרכן החוק מגולם. הדיון בתצלומים חושף תיאטרון של פעולות – תרגילי סדר, מדים ותסרוקות – אשר דרכו הלוגוס של החברה המיליטריסטית בישראל קורם עור וגידים, אוחז בגופים והופכם ללוחות החוק. חוה ברונפלד-שטיין מצביעה על תצלומי חיילות כאחד ממאפייניו התרבותיים של ה"מיליטריזם האזרחי", ומאירה על זיקות שבין גיוס נשים ותצלומי חיילות להִקסמות חברתית מצבאיות.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 פרחים תלושים משיח

פרחים תלושים משיח
מאת: נירה טסלר

ספרה של נירה טסלר עוסק במוטיב הפרח באמנות של נשים שהשתייכו לזרם המודרניסטי החל מהמאה ה-19 ועד ימינו. בתחילה מובא דיון במשמעותו הסמלית של הפרח בטקסטים קנוניים דוגמת "שיר השירים", אשר בו משולה האהובה ל"שושנה בין החוחים" ול"גן נעול". דימויים אלגוריים אלה חלחלו במרוצת הדורות לאיקונוגרפיה הנוצרית, עטפו את דמותה של מריה במטפורות מרהיבות וזכו לביטויים בשדה האמנות הפלסטית במהלך המאות ה-12 עד ה-19.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

ספרים שראו אור בחודש אוגוסט 2012
מוצגים 74 ספרים ב 10 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 -10 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים