הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש אוגוסט 2012 - כל הספרים
מוצגים 74 ספרים ב 10 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 -10 --הבא
 כללי הנימוס

כללי הנימוס
מאת: אמור טאוולס

קייטי קונטנט בת ה-25, מזכירה זוטרה בוול–סטריט, וחברתה איב, מנסות לשרוד את סוף תקופת השפל הכלכלי בארצות-הברית. בלילה האחרון של שנת 1937 הן יושבות בבר ג´אז נידח בגריניץ´ וילג´, שבו מנגן בני גודמן עם להקה מעורבת של שחורים ולבנים. טינקר גריי, בנקאי נאה ועשיר (מאוד), מתיישב אל השולחן הסמוך. טינקר אמנם פותח עבור קייטי דלתות, אך כדי להגשים את שאיפתה לעתיד טוב, קייטי צריכה לטפס בעצמה בסולם הגבוה והתלול של החברה הניו-יורקית. במשימה זו, דבר אינו יכול לסייע לה פרט לאינטליגנציה שלה, לשנינותה ולחוצפתה.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מתורגמת

 לאור הירח

לאור הירח
מאת: תמר פריד

כמו אמן, המצרף חפצים יומיומיים או ממוחזרים וחסרי ערך ליצירת אמנות, לוקחת תמר פריד דמויות ואירועים אפרוריים המוכרים לנו כל כך מהיומיום האורבני, ומציגה אותן באור סוריאליסטי–קומי, פרי נקודת המבט של גיבוריה. המפגשים המקריים בין דמויותיה יוצרים מציאות חדשה, בה כל נסיעה במונית הופכת למסע התגלות, נהג מאצ’ו הופך לקורבן תמים, צפייה שגרתית בתוכנית טלוויזיה לרומן אהבה וליל אהבה למעשה נקמה... שום דבר לא נותר כפי שנראה בתחילה, מעבר למראית עין, מעבר למראה הדמות - תמיד מתגלה היפוכה הגמור, הנסתר מן העין.

הוצאה לאור: פרדס

סיווג: ספרות מקור

 ליל כל המכשפות

ליל כל המכשפות
מאת: דבורה הרקנס

ליל כל המכשפות הוא רומן אפי שוקק חיים שיש בו היסטוריה ומאגיה, רומנטיקה ומתח, והוא עובר בין רחובות אוקספורד לטירות הרריות בצרפת ולעיירה אמריקנית. דבורה הרקנס טווה במיומנות של חוקרת ובכישרון של מספרת-אגדות סיפור של תשוקה ואובססיה, התנגשות של אלכימיה, מאגיה ומדע, וסודות שמורים היטב של עולם מכושף. דיאנה בישופ, חוקרת מאוניברסיטת ייל, באה לאוקספורד לסיים עבודת מחקר בתחום האלכימיה. בספרייה היא מזמינה כתב יד עתיק שנקרא "אשמול 782". דיאנה, נצר לשושלת של מכשפים, חשה מיד שכתב היד מכושף...

הוצאה לאור: כנרת, זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 מגדל הזכוכית

מגדל הזכוכית
מאת: רוברט סילברברג

בראשית המאה העשרים ושלוש מתקבל שדר מן הכוכבים. איש אינו יודע לפענח את מקורו או משמעותו, אך איש אינו חולק על כך שנשלח על ידי תרבות תבונית. שמעון קרוג, מיליארדר ובעל חזון, מקדיש את חייו ליצירת קשר עם הכוכבים ומקים מגדל תקשורת ענק, מגדל זכוכית שמטרתו ליצור ערוץ תקשורת מהיר עם התרבות הנוכרית. אך מי הם אלו ששלחו את המסר, מה מטרתו והאם נשלח אלינו? בעולם שבו מטשטשים הקווים בין אדם לרובוט ובין אנדרואידים לאקטוג'נים דמויי אנוש, יצר רוברט סילברברג, מגדולי כותבי המדע הבדיוני בכל הזמנים, משל תיאולוגי פילוסופי המעלה שאלות של זהות וגורל, תקווה דת, ותוהה על עתיד המין האנושי.

הוצאה לאור: מובי דיק

סיווג: ספרות מתורגמת

 מורשת סטונהנג´

מורשת סטונהנג´
מאת: סם כרייסטר

שמונה ימים לפני היפוך העונות הקיצי נטבח אדם בקורבן פולחני מקפיא דם בסטונהנג´ בפני קבוצת מאמינים עטויי גלימות. כעבור שעות ספורות אחד מציידי העתיקות והאוצרות ההיסטוריים המפורסמים בעולם מתאבד בירייה באחוזתו. לבנו הארכיאולוג גדעון, שהקשר עמו נותק, הוא משאיר מכתב מקודד. בעזרת קצינת משטרה פיקחית ועשויה ללא חת גדעון חושף אגודה סודית — מסדר עתיק ובינלאומי בן אלפי שנים המאמין בקדושתן של אבני האתר העתיק סטונהנג´ — שהחברים בה מעלים קורבנות אדם בניסיון מבעית לגלות את הסודות הצפונים באבנים.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 מחלות קטנות

מחלות קטנות
מאת: רועי סגיר

עולמו של רופא שיניים אפרורי מתהפך עליו לאחר שהזמין אסלה מיוחדת מגרמניה. נערה צעירה מאבדת את תומתה ונקלעת לטרגדיה נוראה. אב צעיר נלחם בקן צרעות שהתנחל בביתו ובחייו. שומר לילה בבית קברות נלחם ברוחות הרפאים שבראשו. אדם מחפש משמעות לחייו במעברי חציה. מחלות קטנות הוא יצירת ביכורים מפתיעה במקוריותה. באוסף של סיפורים קצרים, הכתובים בפרוזה דקת הבחנה ורוויית הומור, מציג רועי סגיר גלריה של דמויות מכמירות לב.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרות מקור

 מילון בן יהודה שטראסה

מילון בן יהודה שטראסה
מאת: נורית כרמל

מילון בן יהודה שטראסה הינו תוצר של פרויקט קהילתי ייחודי שיזם ארגון יוצאי מרכז אירופה – ארגון צאצאי הייקים בישראל. בפרויקט נאספו מעל 1000 מילים וביטויים והשתתפו בו רבים מבני קהילת הייקים. האוסף הלשוני נערך כאלבום מעוצב והוא מלווה בפרסומות נוסטלגיות שיצרו טובי המעצבים של שנות ה- 30 ושפורסמו אז בידיעון התאחדות עולי מרכז אירופה שברבות הימים הפך לארגון הצאצאים. המילון יצא לאור בהוצאת ארגון יוצאי מרכז אירופה, המוזיאון ליהדות דוברת גרמנית – מרכז מורשת הייקים בתפן, ידיעות ספרים, ובתמיכת משפחת המבורגר.

הוצאה לאור: ארגון יוצאי מרכז אירופה וידיעות ספרים

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 מעין 8 - שירה ספרות ורעיונות

מעין 8 - שירה ספרות ורעיונות
מאת: רועי צ'יקי ארד ויהושע סימון עורכים

מעין בגליון שמיני, יחד עם גיליונות תפוחים של מגזין הקולנוע מערבון ועיתון האמנות החדש והרע. מדובר בממותת נייר שעירה ואדירת מימדים, מעל 360 עמודים ורודים ולבנים, עדיין במחיר הישן, 17 ש"ח. בזמן שלצערנו כתבי עת רבים לא שורדים את קשיי התחום או מתעייפים בצדי הדרכים המאובקות, מעין רק גדל. לגיליונות החדשים שותפים כבר מעל מאה יוצרות ויוצרים. תחום השירה עמוס מגדנים. תהל פרוש ונעם פרתום (בפואמת הענק שבלול המהפכה) על אהבה בימי מחאה, ערן הדס כותב שיר רע, אהרון שבתאי בשירי תשוקה, יעקב ביטון על הפרטיזן של פלורנטין, מיטל ניסים מסבירה למה לא הגיעה להפגנת המשוררים, רועי צ'יקי ארד על נוחי דנקנר והנרגילה, קלקידן מששה מספר איך ניסו....

הוצאה לאור: עמותת מעין -כתב עת לשירה

סיווג: כתבי עת

ספרים שראו אור בחודש אוגוסט 2012
מוצגים 74 ספרים ב 10 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 -10 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים