הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש אוגוסט 2012 - כל הספרים
מוצגים 74 ספרים ב 10 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 -10 --הבא
 אני גרסה 2.0

אני גרסה 2.0
מאת: דן שובל

אני, גרסה 2.0 יספק לכם את כל הכלים הדרושים לבנייה, תחזוק ומינוף של הנכס הזה לטובת קריירת החלומות שלכם. אם אתם מחפשים עבודה, שוקלים להחליף קריירה או שואפים להתקדם בעבודה קיימת – מומחה המיתוג האישי דן שובּל ינחה אתכם במבוך של כלי המדיה החברתית. החל באתרי הרשתות כמו לינקדאין ופייסבוק, ועד לאמצעי מיתוג אישי כמו בלוגים וקורות חיים בווידיאו. אני, גרסה 2.0 הוא כלי הכרחי ומעודכן לשליטה במותג שלכם ולהגשמת חלומותיכם.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרי מודעות ורוחניות

 אקבדורה

אקבדורה
מאת: מיקלה מוג´דה

סרדיניה, שנות החמישים. בואה של מריה לביתה של בונריה אוראי היה בגדר תעלומה. בכל פעם שהזקנה והילדה צעדו יחד ברחובות הכפר, השתרך אחריהן שובל של דברי לעז. אך האמת פשוטה: בונריה החליטה לקחת אליה את מריה ולעשות ממנה יורשתה החוקית בתמורה לנוכחותה בבית ולסעד שתעניק לה ביום שתזדקק לו. אבל משהו בזקנה לבושת השחורים עורר בעתה בקרב מי שנתקל בה. שכן התופרת שהביאה ניחומים והתמצאה ברזי הקסמים והכישופים, היתה מוכנה להיכנס בעת הצורך לבתי הבריות כדי להביא בהם מוות של חסד. מחוות אהבה סופית של האֵם האחרונה, האָקָבָּדוֹרָה, שבעגה הסרדית פירושה "מי שמביאה את הקץ".

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 אשמת הכוכבים

אשמת הכוכבים
מאת: ג'ון גרין

אשמת הכוכבים הוא סיפור של אהבה בלתי-אפשרית, בתנאים בלתי-אפשריים, שלא ישאיר עין יבשה גם בקרב הציניים שבקוראים. זהו סיפור אהבתם הלא צפויה של הייזל ואוגאסטוס, שניהם מתבגרים חולי סרטן, שיוצאים למסע משותף בעקבות ספר עלום. אבל הסיכום היבש הזה לא עושה צדק לספר המצחיק-מורבידי, החכם, הפילוסופי-אך-לא מתפלסף, השנון והמרגש הזה ולגיבוריו, שנעים בין הקומי לטרגי ובין החיים למוות ובדרך מעוררים שאלות נוקבות על המשמעות של שניהם.

הוצאה לאור: הכורסא וידיעות ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

 את האח שלי

את האח שלי
מאת: מרינה צווטאייבה

אַת האח שלי, ספרה של מרינה צווטאייבה – מגדולי משוררי רוסיה במאה ה-20 וסופרת בחסד – הוא מכתב אישי-תרבותי-ספרותי מרתק. בטקסט שלפנינו דנה צווטאייבה בסוגיה נפיצה שנדמה שהפכה רלוונטית יותר מאי-פעם – יכולת ההולדה ביחסי זוגיות בין נשים. צווטאייבה עצמה חוותה יחסי אהבה וזוגיות לסביים, לצד נישואיה ולידת ילדיה. דומה שהסוגיה המיוחדת הזו, אשר נבחנת בידי אשת ספרות כה כבירה, מעמידה מראות לא פשוטות בפני בנות ובני זוג חד-מיניים, ובה בעת עוסקת באהבה בכלל ובקשרים שבין אהבה, נצח וגוף.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 בומרנג

בומרנג
מאת: טטיאנה דה רוניי

בומרנג הוא מותחן פסיכולוגי וסיפור אהבה המשרטטים את כוחם של סודות משפחתיים, וכיצד הם משפיעים על הבחירות שאנו עושים בחיינו. אנטואן ריי, ארכיטקט פריזאי, ואחותו מלאני חוגגים את יום הולדתה ה־40 באי שבו נהגו לבלות את חופשות הקיץ שלהם עם אמם. בדרכם חזרה עולה במאלני זיכרון ילדות מודחק, וכשהיא עומדת לחשוף אותו באוזני אנטואן, היא מאבדת שליטה על המכונית. מלאני פצועה קשה. אנטואן מחכה לה בחרדה, לבדו, מחוץ לחדר הניתוח, ובתוך כך מסכם את חייו: אשתו עזבה אותו, הוא אינו מבין את ילדיו המתבגרים, עבודתו משעממת, ואביו הקשיש רודה בו.

הוצאה לאור: כנרת, זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 בומרנג - מסעות בעולם השלישי החדש

בומרנג - מסעות בעולם השלישי החדש
מאת: מייקל לואיס

צונאמי של אשראי זול ששטף את העולם בשנים 2007-2002 אפשר לחברות אנושיות שונות לחשוף היבטים סמויים מאופיין. למדינות שלמות נאמר, "האורות כבו, אתן יכולות לעשות כרצונכן בכסף שלוויתן, ואיש לא ידע על כך לעולם". היוונים ביקשו להפוך את ממשלתם לפרה חולבת שתנוצל בידי אזרחים רבים ככל האפשר. האמריקאים רצו לרכוש בתים הרבה יותר גדולים מכפי שיכלו להרשות לעצמם, ולהניח לחזקים לעשוק את החלשים. האיסלנדים רצו להפסיק לדוג ולהפוך לבנקאי השקעות. הגרמנים רצו להיות עוד יותר גרמנים; האירים רצו להפסיק להיות אירים. החברות הללו חוו אירוע זהה, אבל כל אחת מהן הגיבה בדרכה המוזרה.

הוצאה לאור: בבל

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 בתנועת שפה עיקשת

בתנועת שפה עיקשת
מאת: דנה אולמרט

בשנות העשרים של המאה הקודמת התחולל מפנה בזירת הספרות העברית: לראשונה החלו להתפרסם בכתבי עת ספרותיים שירים פרי עטן של נשים. המשוררות הבולטות בקבוצה זו היו רחל בלובשטיין, אסתר ראב, יוכבד בת-מרים ואלישבע ביחובסקי, ויצירתן סללה דרכים חדשות בשירה העברית החדשה ושינתה את פניה לבלי הכר. באיזו מידה היו ארבע המשוררות ערות למעמדן החלוצי בשדה השירה העברית? כיצד הן ראו את מעשה הכתיבה שלהן-עצמן ואילו משמעויות הן ייחסו לו? עד כמה זעזעה כניסתן אל עולמה של השירה העברית את תפיסת הזהות הנשית שלהן?

הוצאה לאור: אוניברסיטת חיפה וידיעות ספרים

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 גבריאל גרסיה מארקס - חיים

גבריאל גרסיה מארקס - חיים
מאת: ג`רלד מרטין

הספר מגולל את פרשת חייו של הסופר המהולל מימיו כעיתונאי דל ועני מן הפרובינציה ועד למעמדו כאחד הסופרים הנודעים והעשירים ביותר בתבל. סיפור העלייה המטאורית חושף את המתחים בחייו של גבריאל גרסיה מארקס בין תהילת עולם לאיכות ספרותית, בין משיכתה של הפוליטיקה למחויבויות הכתיבה, בין העוצמה והכוח הנצמדים לתהילה לרצון לבדידות, להינתקות ולאהבה. תיאור האירועים ההיסטוריים ותהפוכות הפוליטיקה במדינות דרום אמריקה מוסיף ממד של עניין לפרשת החיים הנפתלת.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

ספרים שראו אור בחודש אוגוסט 2012
מוצגים 74 ספרים ב 10 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 -10 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים