הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש יולי 2012 - כל הספרים
מוצגים 43 ספרים ב 6 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 --הבא
 משא המשוגע

משא המשוגע
מאת: אמיר אור

"משא המשוגע" הוא ספר עם אני מאמין. ספר ששיריו חברתיים וקיומיים כאחד, הקורא למחאה והתעוררות. אמיר אור אינו נרתע מלחרוג ממעגל הקסמים של האני ולגעת בפצעי הכלל – החברה, המדינה, והאדם באשר הוא אדם. זוהי שירה של חזות קשה הכואבת את התנהלותנו הפוליטית, החברתית והרוחנית. בכל הרמות האלה המחאה ששירתו מבטאת היא קודם כל ערכית. עדשת הספר מתכווננת על צעירים ומפוטרים, ובוחנת את מלחמת הקיום האורבנית, אך גם את הרעב למשמעות, את יחסי האדם והטבע ואת היהדות והישראליות.

הוצאה לאור: קשב לשירה

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 משחקים פרטיים

משחקים פרטיים
מאת: ג´יימס פטרסון

לונדון. קיץ 2012. האם זו תהיה האולימפיאדה האחרונה? יום לפני טקס הפתיחה של האולימפיאדה, נמצא חבר בכיר בוועדה המארגנת שלה בגינת ביתו אחרי שנרצח באכזריות. דקות ספורות לאחר מכן מקבלת כתבת הספורט של עיתון הסאן מכתב מאדם המכנה עצמו קרונוּס, אשר נשבע להשיב את האולימפיאדה לגדולתה המקורית ולהרוס אחת ולתמיד את המשחקים המודרניים. העיתון שוכר את שירותיה של חברת החקירות רייבט, האחראית למערך האבטחה של האולימפיאדה, כדי לפענח את הרצח.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מתורגמת

 סוף, והמשך

סוף, והמשך
מאת: אסתר אורנר

סוף, והמשך – סופם של חיים והמשך השיחה, המצאה של שיחה, שיחת-תודעה של בת לא צעירה עם אמה המתה, שיחה בדויה שנדמית מציאותית לגמרי. ספרה המרגש של אסתר אורנר מגולל בפנינו ריטואל אבל פרטי, חילוני, הכרוך בעבותות במסורת, אשר הופך אט אט שייך גם לנו. אסתר אורנר (1937) מגוללת בספר זה את מערכת היחסים המפורקת, הקרובה-רחוקה בין אם לבת, על רקע עברן כניצולות שואה – האם הייתה במחנה ריכוז ואילו הבת הוחבאה בכפר. קורות האב, אשר כפי הנראה מת בצעדת מוות, אינם ידועים. כשנה לאחר מות האם בשנת 1998 מחליטה הבת לכתוב מעין מכתב לאמה במשך כל שנת האבל השנייה.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרות מתורגמת

 סיפור אהבות

סיפור אהבות
מאת: כנרת רוזנבלום

לפני יותר מעשר שנים נסעו גליה וכרמי, אז זוג צעיר ואופטימי, לעיירה האיטלקית אורבייטו, כדי להינשא בה בנישואים אזרחיים. עכשיו, כשהם בסוף שנות השלושים לחייהם והורים לשלושה ילדים, הם יוצאים שוב לאורבייטו, אבל הפעם המטרה הפוכה – הם נוסעים כדי להתגרש. מה אירע בעצם לזוג המושלם למראית-עין, שאמור היה להביס את כל סטטיסטיקות הגירושים? במהלך המסע באיטליה עורכים גליה וכרמי חשבון נפש ופותחים את הפצעים שעד אז שניהם ביקשו להסתיר: את שמחת היחד שנשחקה בחיי היומיום, את היצרים שנבלמו ואת התעוררות התשוקה של גליה לגבר אחר...

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מקור

 עיר החלומות

עיר החלומות
מאת: חואן חוסה ארננדס

בפרובינציה נידחת בארגנטינה, אפופה בחום מתיש, בשמרנות דתית וברכילות נבזית, מטילדֶה חולמת על חיי זוהר בעיר החלומות, בואנוס איירס. היא מצליחה להשיג עבודה בירחון היוקרתי "אליטה", עוברת להתגורר בעיר הבירה ומגלה שהמציאות שונה מהחלומות. דמותה של מטילדה מלוּוה בשורה של טיפוסים ססגוניים: הסבתא השמרנית והיפה; המשורר טוב הלב שמעריץ את התרבות הצרפתית; חברתה הקרובה לילה, ששברה את כל המוסכמות; וחורחה פאס, הדון ז'ואן.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 קאפזיוס, הרוקח מאושוויץ

קאפזיוס, הרוקח מאושוויץ
מאת: דיטר שלזאק

אדם, שנודע בתור "היהודי האחרון בשסבורג", מספר בבהירות עוכרת שלווה על שהותו באושוויץ. באמצעות סיפורו הבדוי וציטוטים מעדויות אותנטיות ממשפטי אושוויץ (1965-1963) אנו מתוודעים לסיפורו האמיתי של ד"ר ויקטור קאפזיוס, שעל אף קשריו הידידותיים עם יהודים לפני המלחמה מיהר ליטול חלק בהמטת הטרגדיה על ראשם ובהפקת תועלת ממנה. הרומן, שמשובצים בו מחקר היסטורי וראיונות שערך המחבר עם הניצולים, עוקב אחר קאפזיוס מהימים שבהם מילא את תפקידו כ"ממיין" את הבאים בשעריו של המחנה - מי ילך היישר לתאי הגזים ומי יישלח לעבודת פרך - דרך חיי העושר הנהנתניים שניהל לאחר המלחמה, מעצרו והמשפט שבעקבותיו נידון לתשע שנות מאסר בלבד.

הוצאה לאור: כנרת, זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 קולנוע כאחר (פסיכו)אנליטי

קולנוע כאחר (פסיכו)אנליטי
מאת: אורנה קסטל

דווקא באמצעות חשכת אולם הקולנוע ניתן לומר משהו על חשכת המפגש הפסיכואנליטי. הקסם נגלה מתוך ההבדל – בין אורו של המסך לחושך שבו נתונים הצופים. כך גם באנליזה: הלא-מודע מופיע כאלומת-פנס, סודק בחשיכה, עבור מי שמוכן לצפות. תשוקת הבמאי, כמו זו של האנליטיקאי, מניעה משולש של ארוטיקה (צופה-במאי-סרט), שבו הקולנוע משמש כאחר אנליטי, ספיח דיפלומטי בן-זמננו. בעוד שנהוג לחשוב שבקולנוע "הכול אפשרי", מעניין לגלות כיצד אטימות המסך הלבן דווקא עוצרת את ה"אין-גבול" של המבט הספקולרי – המשלב הדמיוני של לאקאן.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 רב הנסתר

רב הנסתר
מאת: חנוך דאום

רב הנסתר הוא רומן שנכתב על רקע פרשת מוטי אלון. זהו הרומן הראשון של חנוך דאום, שהוציא עד כה שני ספרי עיון שנהפכו לרבי-מכר ועוררו שיח ודיון ציבורי. כמותם, גם רב הנסתר, באמצעות דמותו של גיבור הספר, הרב נריה גרוס, מציב לפני הציונות הדתית אתגר חשוב בכל הנוגע ליחסה ללסביות ולהומואים דתיים. הציונות הדתית שלאחר ההתנתקות מצטיירת בספר כקהילה שסועה, הנמצאת על פרשת דרכים.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מקור

ספרים שראו אור בחודש יולי 2012
מוצגים 43 ספרים ב 6 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים