הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש יוני 2012 - כל הספרים
מוצגים 44 ספרים ב 6 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 --הבא
 מלחמת יום הכיפורים

מלחמת יום הכיפורים
מאת: בועז וונטיק וזכי שלום

מלחמת יום הכיפורים מהווה קו פרשת מים בחברה הישראלית וטראומה לאומית שפצעיה טרם הגלידו גם כעבור ארבעה עשורים. מאז שלהי שנות ה-70 של המאה ה-20 החלו להתפרסם, בהדרגה, חיבורים אקדמיים וספרי זיכרונות של מדינאים אמריקאים, סובייטיים, ישראליים ומצריים אשר סוקרים את מדיניות ארצות הברית במזרח התיכון בשנים שקדמו לפריצתה של מלחמת יום הכיפורים. עם זאת, למרות חשיבותו של הנושא טרם נכתב מחקר מקיף בתחום זה המבוסס על מקורות ארכיוניים ומקורות ראשוניים אחרים. חלק ניכר מהחומרים הקשורים לנושא נפתחו לעיון החוקרים רק לאחרונה והם מאפשרים בחינה לעומק, על בסיס מחקר אקדמי, של אחת התקופות המכריעות והמרתקות ביותר בתולדות יחסי ישראל-מצרים, ובמידה רבה גם של המדיניות האמריקאית במזרח התיכון.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 מרד הנפילים

מרד הנפילים
מאת: איין ראנד

מרד הנפילים הוא רומן פילוסופי. הרעיונות המובעים בו הם חלק מתורה פילוסופית שראנד פיתחה, המכונה אובייקטיביזם. התורה מבוססת על הכרה בלתי מתפשרת של המציאות, הרואה את היצירתיות האישית של הפרט כעמוד תווך של החברה. היא קוראת לאנשים לחיות למען עצמם, כאשר התכלית המוסרית של חייהם היא השגת אושרם האישי, תוך דחיית כל צורה של קולקטיביזם ואלטרואיזם. הספר ממחיש כיצד כוחה של החברה ושגשוגה נובעים בזכות פרטים בעלי יכולת וכוח יצירתי, וכי חברה שאותו מיעוט זה ינטוש אותה תחלש, תשקע ואף תתמוטט לחלוטין. ראנד דוחה את הרעיון כי ניתן להציב את הכלל לפני הפרט כבלתי מוסרי ובלתי מעשי.

הוצאה לאור: כנרת, זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 נו ואני

נו ואני
מאת: דלפין דה ויגאן

לוּ ברטיניאק, נערה מחוננת, חולמת על אהבה, מתבוננת באנשים, אוספת מילים, שוקדת על ניסויים ביתיים ועל תיאוריות בדיוניות. עד היום שבו היא פוגשת את נוֹ, בחורה המבוגרת ממנה רק בכמה שנים. נוֹ עם הבגדים המלוכלכים והפנים העייפות. נוֹ שבדידותה והנדודים שלה מטילים ספק בעולם. כדי להציל אותה, לוּ ניגשת לניסוי רחב ממדים שמתנהל נגד הגורל.

הוצאה לאור: כנרת, זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 נקודה

נקודה
מאת: אדם זרטל

ארבעה סיפורי אהבה מגיעים לשיאם בקיץ 1938, על רקע האלימות הגוברת בין יהודים לערבים ותוכניות החלוקה של ארץ-ישראל. ורה, שחקנית התיאטרון, מתמסרת לאהבתה האסורה לווינר הלוחם, בעודה נאבקת למלט את הוריה הזקנים מברלין הנאצית; רומן נעורים סוער בין דוד הרועה וסוניה, בת המושבה, מתפתח תחת אימי המצור; קונפליקט חריף מתגלע בין סלע, מנהיג התנועה, לדוד בן-גוריון - היש להוריד יישוב עברי ממקומו כדי לזכות ביתרונות פוליטיים מהשלטון הבריטי? במצור קשה ותחת התקפות בלתי פוסקות עומדים האנשים הצעירים בספר במבחן מכריע ודרמטי

הוצאה לאור: כנרת זמורה-ביתן

סיווג: ספרות מקור

 סוף העולם

סוף העולם
מאת: ג'ו דנתורן

אלברט וקייט, אח ואחות, עדיין לא שני השורדים האחרונים שנותרו בכדור הארץ, אך אלברט מחזיק אצבעות. החווה הקהילתית המבודדת בה גדלו מתחילה להתפרק לאחר עשרים שנה, ואיתה גם נישואי הוריהם . שניהם מנסים לברוח: קייט בת השבע-עשרה, אל שכונת פרברים אותה היא מכירה רק מספרי קריאה, ואלברט בן האחת-עשרה, אל קלחת ההכנות לקראת סוף העולם - שיגיע ממש בקרוב, אין לו ספק.

הוצאה לאור: כנרת, זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 סיפור שמתחיל בסוף

סיפור שמתחיל בסוף
מאת: תמי ארד

יום אחד מתהפכים חייה של דניאלה. גונן, בן זוגה הטייס, צלל עם מטוסו למדבר והיא מוצאת את עצמה לבדה עם בנה הקטן. היא שוקעת באבלה וכאבה ומתקשה להסתגל למציאות החדשה. גונן נוכח דרך קבע בדמיונה והיא משוחחת אתו ונאחזת באהבתו. אלא שהחיים חזקים יותר. בתהליך כאוב ומתיש דניאלה נחלצת מתהומות הייאוש ושם ממתינים לה שני גברים אוהבים. האחד בלתי צפוי ומיוחד, והאחר – שקול, עקבי ומצליח. במי מהם תבחר? מה תעדיף בחייה החדשים – את ההרפתקה או את הקבוע והמוכר?

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מקור

 עלילת הנישואים

עלילת הנישואים
מאת: ג´פרי יוג´נידיס

שנות השמונים המוקדמות. ארצות הברית שרויה במיתון, ולסטודנטים באוניברסיטת בראון לא בוער שהחיים כבר יתחילו. מדלן, סטודנטית נלהבת לספרות אנגלית, משתתפת בסמינר בשם "עלילות הנישואים" העוסק ברומנים נבחרים מהמאה ה-19. לדידו של המרצה הקשיש והיבשושי המעביר את הסמינר, ז´אנר הרומן מת. הוא הגיע לשיאו בימים שבהם ההצלחה בחיים הייתה תלויה בנישואים, והנישואים היו תלויים בכסף. השוויון בין המינים אולי הועיל לאישה, אבל הזיק לרומן, ואילו הגירושין סתמו עליו את הגולל באופן סופי, שכן מה זה משנה עם מי הגיבורה מתחתנת אם היא יכולה לפרק את התא המשפחתי בכל עת?

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מתורגמת

 צד אפל

צד אפל
מאת: לינדה באואר

שום דבר לא הכין את ג'ונַס הוֹלי, שוטר כפרי פשוט, למה שהתרחש בשיפּקוֹט, הכפר שבו נולד. תחילה התגלתה באחד הבתים בכפר גופת קשישה שנרצחה במיטתה. אחר כך נמצאה בנהר גופת אישה מעורערת בנפשה. לבסוף החלו להגיע המכתבים, שהאשימו את הולי כי יכול היה למנוע את מקרי הרצח והבטיחו לו שאם לא ימצא במהירות את הרוצח, הרציחות יימשכו.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש יוני 2012
מוצגים 44 ספרים ב 6 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים