הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש יוני 2012 - כל הספרים
מוצגים 44 ספרים ב 6 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 --הבא
 כמעיין המתגבר

כמעיין המתגבר
מאת: איין ראנד

עלילת הספר מתרחשת בניו יורק של שנות ה-20 ושנות ה-30 של המאה ה-20, על רקע תקופת הזוהר של גורדי השחקים. אדריכלים שונים נאבקים מאבק קשה על הזכות לעצב את קו הרקיע של העיר. הווארד רוארק, גיבור הספר, הוא אחד מהבודדים שתומך באדריכלות המודרנית ומנהל מאבק קשה נגד "אנשי החיים המשומשים", כפי שהוא מכנה את כל בני האדם החיים על חשבון תבונתם של אחרים. הספר מאדיר ומעריץ את האדם היוצר המעומת עם האדם הטפיל וחסר היצירתיות, ומהווה הקדמה לאידאולוגיה של איין ראנד המוצגת בספרה "מרד הנפילים" - האובייקטיביזם. רבים טוענים כי דמות זו מבוססת ברובה על האדריכל האמריקאי פרנק לויד רייט, על אף שראנד עצמה שללה טענה זו.

הוצאה לאור: כנרת, זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 כף רגלו של הסוס

כף רגלו של הסוס
מאת: אלמה וייך חושן

עלילת כף רגלו של הסוס מתרחשת במהלך שבוע סוער וקיצוני במיוחד, או אולי עוד שבוע רגיל בבית ספר תיכון במרכז הארץ. התנגשות בין מורָה לתלמידה מידרדרת למקומות לא צפויים, תלמידת אמנות לומדת דבר או שניים שהמנהלת שלה היתה מעדיפה שלא לדעת, בחדר המורים נרקמים יחסים סבוכים בין שתי מורות, ומחוץ לכיתה מסתובב נער אחד עם לב שבור.

הוצאה לאור: כנרת זמורה-ביתן

סיווג: ספרות מקור

 כשאלוהים היה ארנב

כשאלוהים היה ארנב
מאת: שרה וינמן

אלי מוד מעולם לא הרגישה שלמה בלי אחיה הגדול, ג´ו. ג´ו הוא שהבין מה קרה בין אחותו בת החמש לבין השכן הזקן שלהם שהיה מספר לה סיפורים עצובים על השואה, ולכן ג´ו הוא שהביא לה במתנה ´חבר ראוי´, ארנב גדול שהם קוראים לו "אלוהים". מעתה והלאה "אלוהים" הוא הכתובת שלה בעתות מצוקה. זהו סיפורם של אח ואחות, סיפור הסודות והתקוות שלהם. זהו סיפור על ילדוּת והתבגרות, על חברויות ומשפחות, על ניצחונות וטרגדיות, ועל כל מה שביניהם. יותר מכול, זהו סיפור על אהבה בכל מופעיה.

הוצאה לאור: כנרת, זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 מאושרת בדרכה

מאושרת בדרכה
מאת: אורלי קראוס-ויינר

החלטה של רגע גורמת לנוגה, פרסומאית צעירה הנמצאת בדרכה לניו יורק כדי להחלים מבגידה רומנטית ועסקית, לשנות את יעדה ולטוס בכיוון ההפוך, למוסקבה. בבירת רוסיה, בין תאי כלא צרים, כינוסים של ארגוני פשיעה, מטוסים פרטיים וארמונות פאר, היא חווה את הרפתקת חייה, שמעורבים בה גם דודתה התוססת אסנת, קציני השירות החשאי הרוסי, מתמטיקאית בוכרית, אוליגרך רב-קסם, ואוצר משפחתי יקר ערך. במהלך שהותה הסוערת במוסקבה נחשפת נוגה לסיפור המרתק של משפחת אִמה, שבשנות העשרים של המאה שעברה נדדה עשר שנים במדבר בדרכה מבוכרה לארץ ישראל.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מקור

 מה זה להיות אותנטי

מה זה להיות אותנטי
מאת: יוחאי אופנהיימר

ספרו של יוחאי אופנהיימר מתאר את השירה שנכתבה בעברית על ידי יוצרים ויוצרות מזרחים בארבעים השנים האחרונות. שירה זו היא בעלת מטענים חווייתיים ועמדות אידיאיות ותרבותיות, אשר על אף השוני והניגודים שעולים מהם הם יוצרים מרחב כתיבה משותף. תודעת המזרחיות אשר משותפת לבני עדות שונות מחלחלת למכלול של תחומים שבהם עוסקת כתיבתם: היא קשורה בתפיסת הזהות העצמית והקולקטיבית שלהם, באותה מידה שבה היא נוגעת ליחסם למסורת הספרותית העברית ואל הלשון העברית שבה הם כותבים...

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 מחול העקרבים

מחול העקרבים
מאת: שפרה הורן

מחול העקרבים, המסופר מפיו של אוריון הרמן, הוא סיפורו של ילד שהתייתם מאביו במלחמת ששת הימים, עוד בטרם נולד, ושל שתי הנשים שגידלו אותו בנסיבות יוצאות דופן. אוריון, שחי בערבוביית חושים המתבטאת ביכולת "לטעום" ו"להריח" קולות, מגולל בישירות כובשת את נסיבות חייו כבן לאמא שהיא עצמה ילדה אבודה, כנצר לאב שהוא רוח רפאים וכנכד לסבתא שאיננה סבתא, ומתאר בפנינו את השתלשלותה של פרשת אהבים שהיא בלתי אפשרית ובלתי נמנעת גם יחד.

הוצאה לאור: כנרת זמורה-ביתן

סיווג: ספרות מקור

 מחיצות

מחיצות
מאת: אמיט מג'מודר

מחיצות, ספר הביכורים הייחודי של אמיט מג'מודר, הוא רומן לירי ועדין אך עם זאת חזק ועוצמתי, המגולל את ימיה הקשים של חלוקת הודו לשתי מדינות עצמאיות, הודו ופקיסטן, ב-1947. ביום אחד איבדו אז מיליוני אנשים את כל אשר להם רק בגלל שמצאו את עצמם מן הצד האחר של הגבול. גורלם המעורפל של מיליוני הפליטים, ששירכו דרכם בשיירות וברכבות לקראת יעד בלתי-ידוע, לובש כאן צורה באמצעות סיפוריהן של ארבע דמויות שהמציאות מעמתת אותן עם הנורא מכול.

הוצאה לאור: הכורסא וידיעות ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

 מלחמותיה החדשות של ישראל

מלחמותיה החדשות של ישראל
מאת: אורי בן־אליעזר

בתוך שנים מועטות התהפך הגלגל: מהסכם שלום עם ירדן ועם הפלסטינאים, מלחיצת יד היסטורית בין רבין לערפאת על מדשאות הבית הלבן וטקס מרגש של הענקת פרס נובל לשלום שהוענק לאדריכלי ההסכם, למלחמה. למלחמה מסוג מיוחד וחדש. האם אך מקרה הוא שברבים ממאפייניה החדשים דמתה המלחמה החדשה הזו למלחמות אחרות שהתרחשו באותה עת בעולם? האם אך מקרה הוא כי אינתיפאדת אל-אקצה הייתה חוליה בשרשרת של עימותים מזוינים בין ישראל לסביבתה שבאו לאחר חתימת הסכמי אוסלו, ושנמשכים למעשה עד היום?

הוצאה לאור: ההוצאה לאור אוניברסיטת ת"א

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

ספרים שראו אור בחודש יוני 2012
מוצגים 44 ספרים ב 6 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים