הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש יוני 2012 - כל הספרים
מוצגים 44 ספרים ב 6 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 --הבא
 הו! 8 כתב עת

הו! 8 כתב עת
מאת: דורי מנור - עורך

כתב העת "הו!" חוזר לאחר היעדרות ארוכה. בגיליון מספר 8 מתפרסמים תרגומי שירה חדשים ומסה של שני חתני פרס ישראל: המתרגמת נילי מירסקי ופרופ' דן מירון. כמו כן מתפרסמים שירים חדשים של המשוררים אנה הרמן, סיון בסקין, אלמוג בהר, אפרת מישורי, ננו שבתאי, שמעון בוזגלו, שחר מריו מרדכי, יערה שחורי ואחרים, לצד שירים של משוררים המפרסמים לראשונה ב"הו!", ובהם שמעון אדף ויעקב ביטון, וכן ארבעה משוררים חדשים ומפתיעים שעדיין לא מלאו להם שמונה-עשרה!

הוצאה לאור: אחוזת בית

סיווג: כתבי עת

 החיים, מועדון הכחדה

החיים, מועדון הכחדה
מאת: ג'פרי מור

דם נשפך ביערות של קוויבק והשאיר כתם שהולך ומתפשט. אריה ההרים, הראם האדום והעיט הקירח כבר נמחו, כמעט או לגמרי, והציידים מפנים את תשומת לבם לשוק הרווחי והלא-חוקי של דובים שחורים. לתמונה נכנס נייל נייטינגייל, איש מעורער שנמלט אל מפלט כפרי, מקום שאינו מצוי על המפה, ושבו החיים שקטים ואיטיים יותר. הוא מגיע לכנסייה כפרית חרבה, אך פתאום נתקל במשהו בבית הקברות שלה, משהו שלא אמור להיות שם: שק יוטה מדמם, קשור בחבל אדום של חג המולד. בתוך השק נמצא גופה המוכה והשסוע של סלסט ז'ונקר בת הארבע-עשרה, שעדותה הכניסה אל מאחורי הסורגים את ראש רשת הציידים הלא-חוקיים.

הוצאה לאור: זמורה-ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 החצי השני של הלילה

החצי השני של הלילה
מאת: שפרה קורנפלד

ביום חופתה עומדת נערה בת-חמש עשרה בשמלה שאולה, הגדולה עליה בכמה מידות, ומחכה. את השמלה הטלואה הזו כבר לבשו לפניה עשרות נשים בישיבה הקטנה שעל ההר: כולן נישאו בהכנעה, ילדו בעצב, עבדו את אלוהיהן ברצון ואת בעליהן בצייתנות. אך לה - שצמחה פרא, טיפסה בברכיים שרוטות על גגות, ירדה לחקר סודות ההר והעירה רוחות רפאים מרבצן - נועד גורל שונה. הגיבורה בלתי נשכחת של החצי השני של הלילה נכנסת אל הפרדס, מציצה ונפגעת, קרועה בין ספרים של קודש ושל חול. המילים האסורות נושאות אותה על פני ימים רחוקים אך גם מנפצות את תמימותה ותקוותיה על שרטון המציאות.

הוצאה לאור: זמורה-ביתן

סיווג: ספרות מקור

 היעלמות

היעלמות
מאת: דברה ויליס

היעלמות הוא קובץ סיפורים הבוחן היעדרויות בגוף ובנפש, כיצד אנשים עוזבים ונעזבים, והאם אפשר אי פעם להמשיך הלאה. סופר נעלם ומותיר אחריו עבודה בלתי גמורה ושאלות בלתי פתורות; בחורה שאינה מצליחה לשכוח זכר טראומה ישנה, נאלצת להתמודד עם העובדה שאמהּ הולכת ומאבדת את זיכרונה; נערה עירונית מפתה בּוֹקר מזדקן שאשתו עזבה אותו; חוקר מתאבל מתחיל להמר. בסיפורים שלפניכם על שלל דמויותיהן - בהן מורה לצרפתית שאוספת ארוסים, ומגדת עתידות שאינה מצליחה לנבא את שברון-הלב של בתה - סודות נשמרים ונחשפים בה בעת, ומי שמעצב את החיים הם מאהבים, הורים וילדים נעדרים.

הוצאה לאור: כנרת, זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 היקום האלגנטי

היקום האלגנטי
מאת: בראיין גרין

גרסה מעודכנת עם הקדמה חדשה, בתרגום חדש של עמנואל לוטם. בכישרונו הנדיר למזג תובנה מדעית עם סגנון כתיבה נאה, אלגנטי ממש כמו התיאוריות שהוא מסביר, בראיין גרין – אחד מגדולי המומחים בעולם לתורת המיתרים, ומחבר רב-המכר מארג היקום - מסיר בזה אחר זה את צעיפי התעלומה האופפים את תורת המיתרים. בסופו של דבר הוא חושף לפנינו יקום בעל אחד-עשר ממדים, שבו מארג המרחב עצמו נקרע ומאחה את עצמו שוב ושוב, וכל החומר, החל בקוורקים הפעוטים וכלה בגלקסיות האדירות, נוצר על-ידי הרטט של לולאות זערוריות של אנרגיה.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרי מדעי אדם וטבע

 הפסקה

הפסקה
מאת: מעין לוי בן סטון

“הפסקה”, ספר שיריה הראשון של מעין לוי בן סֶטון, מוסיף למדף השירה הישראלית הצעירה קול רענן המתייחד בישירותו, בכנותו ובהומור עצמי שלו. זהו קול שמסוגל עדיין להביע שמחה אמיתית, אך אינו משתתק גם בתחנות היותר קשות של החיים, ובפרט באלו של הלב. הכנות הכמעט אכזרית של “הפסקה” מיתרגמת לא פעם לדיבור חשוף, ‘מביך’, אבל דיבור שטמון בו אומץ מיוחד. “ מַה לֹּא בָּרוּר?” היא שואלת, “אֲנִי מְדַבֶּרֶת כְּמוֹ מְטֹרֶפֶת, / אֲבָל חַיָּה כְּמוֹ שְׁפוּיָה”.

הוצאה לאור: פרדס

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 התאונה

התאונה
מאת: לינווד ברקלי

מילפורד קונטיקט היא מקום שקט ונעים לחיות בו, מקום טוב לגדל בו ילדים. ואולם התושבים מתחילים לחוש על בשרם את ציפורני המשבר הכלכלי. בניסיון נואש לשרוד, אפילו אנשים נורמטיביים שומרי חוק מתחילים לחפש דרכים "יצירתיות". עבור עסקי הבנייה של גלן ברבר המיתון הוא הרסני עוד יותר, במיוחד לאחר שדליקה מסתורית הורסת את אחד הבניינים שבנה. אך צרותיו של גלן מחמירות עוד יותר. לשילה, אשתו, יש תוכנית משלה לחלץ אותם...

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מתורגמת

 ולו שתי נשים

ולו שתי נשים
מאת: חוה עציוני-הלוי

ולוֹ שתי נשים מגולל את סיפורן רווי התהפוכות והיצרים של פנינה וחנה, שתי נשותיו של בעל אחד, אלקנה: פנינה, אף שהייתה אשתו הראשונה ואם לבנים ולבנות רבים, נותרה דחויה ומושפלת בשל העדפתו הברורה את צרתה חנה. וחנה, שגם אהבתו העזה של אלקנה לא יכלה להפיג את צערה על שלא היו לה ילדים, ראתה את עקרותה כעונש על כך שחשקה דווקא בבעלה של חברתה. אך לא נשים כחנה ופנינה ייכנעו לגורלן.

הוצאה לאור: אריה ניר

סיווג: ספרות מקור

ספרים שראו אור בחודש יוני 2012
מוצגים 44 ספרים ב 6 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים