הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש אפריל 2012 - עוד ספרים
מוצגים 6 ספרים
 בינינו, הלבנטינים

בינינו, הלבנטינים
מאת: בני ציפר

בספר בינינו, הלבנטינים, אוסף רשימות המסע של בני ציפר, מובאים רשמי ביכורים תכופים בטורקיה ובמצרים, בירדן ובישראל, ביוון ובפריז. הנסיעות מעוררות שאלות רבות, שעוסקות באופיין הייחודי של הערים שהוא מבקר בהן, באורח חייהם של התושבים, בתרבות, בקולנוע, בספרות ובאופן ש"אנחנו" ו"הם" רואים אלה את אלה. עיקר עיסוקו של הספר ביחסים "בינינו" ו"בינם". האם יש בינינו הלבנטינים קווי דמיון? האם ביקורים הדדיים עוזרים להדגיש את הדמיון או שמא מבליטים דווקא את השוני? ציפר, שאיסטנבול וקהיר הן ערים שהוא מעיד כי הן ביתו השני, פותח בפנינו דלת להבנת קסמן וקסם הלבנט.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: מדריכים וספרי מסעות

 המלך מתיא הראשון

המלך מתיא הראשון
מאת: יאנוש קורצ'אק

מהדורה מיוחדת לכבוד שנת יאנוש קורצ'אק. המלך מתיא הראשון מספר על נסיך בן עשר המתייתם מהוריו – והופך למלך. מתיא לא ממש מבין מה עליו לעשות, אך לאט ובזהירות הוא לומד כיצד לנהל את המדינה. הוא עושה "טעויות של מתחילים" עד שמבין שיהיה חייו לקחת עזרה על מנת להתמודד עם כל המשימות. הוא מגלה את האמת הלא נעימה על החיים וגם כשהוא מנסה לארגן את ילדי כל הילדים בעולם להפגנות למען זכויותיהם ומגלה שהוא הקים עליו את מלכי כל העולם...

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרי ילדים נוער

 התענוגות של פראג

התענוגות של פראג
מאת: אביבה לורי

הספר התענוגות של פראג בנוי משני שערים. השער הראשון הוא מפגש חווייתי מענג עם פניה השונות, העתיקות והחדשות של העיר. כאן תוכלו לקרוא על ההיסטוריה המרתקת של פראג, על הקהילה היהודית המפוארת, על האמנות, המוזיקה, הספרות, האגדות והפולקלור שלה, וכמובן פרטים עדכניים והמלצות על מקומות בילוי, מסעדות, בתי בירה ובתי קפה. השער השני מוקדש למסלולי טיולים מפורטים על פי אזורי העיר השונים, המלווים במפות שיקלו על ההתמצאות. מסלול נוסף מוקדש לקניות. עוד מסלול מיועד לטיולים מחוץ לעיר, ומסלול תמציתי לסיור באתרי חובה למי שמבקר בעיר לזמן קצר (והיתר לפעם הבאה).

הוצאה לאור: אריה ניר

סיווג: מדריכים וספרי מסעות

 מוטיבציה

מוטיבציה
מאת: דניאל פינק

מחבר רב המכר ראש אחר מנפץ מוסכמות בנוגע למה שמניע אותנו באמת ומראה כיצד אפשר להשתמש בידע הזה כדי לעבוד בצורה חכמה יותר ולחיות טוב יותר. רובנו מאמינים שהדרך הטובה ביותר לעורר מוטיבציה בעצמנו ובאחרים היא באמצעות תגמולים חיצוניים כגון כסף, כלומר שיטת המקל והגזר. זאת טעות, טוען דניאל פינק בספרו המשכנע ומעורר המחשבה, מוטיבציה. הסוד להשגת ביצועים טובים וסיפוק בעבודה, בלימודים ובבית הוא הצורך האנושי העמוק לשלוט בחיינו, ללמוד וליצור דברים חדשים ולפעול בדרך טובה יותר, שתועיל לנו ולסביבתנו.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרי ניהול, שיווק וכלכלה

 מיכאל סטרוגוב

מיכאל סטרוגוב
מאת: ז'ול וורן

עריכת תרגום חדשה. מיכאל סטרוגוב, קצין אמיץ לב ביחידת השליחים המיוחדת של אלכסנדר השני, קיסר רוסיה, נשלח למשימה בחשיבות עליונה: עליו להגיע לסיביר, מרחק אלפי קילומטרים ממוסקבה, ולהזהיר את הדוכס הגדול, אחיו של הצאר, מפני בוגד מסוכן, קולונל לשעבר בצבא הרוסי, הזומם להסגיר אותו לידי המורדים הטטרים האכזריים. בדרך הוא פוגש את נדיה פידור, נערה אצילת נפש, בתו של אסיר פוליטי – הנוסעת להצטרף אל אביה בגלות בסיביר. יחד הם חוצים את המרחבים הכבירים של רוסיה, מתנסים בהרפתקאות מסמרות שיער, נתקלים באויבים אכזריים ונאבקים באיתני הטבע – אבל דבר לא יכול לעמוד בפני נחישותם ואהבתם.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרי ילדים נוער

 קני והדרקון

קני והדרקון
מאת: טוני דיטרליצי

מה הייתם עושים אם כל השכנים שלכם היו משוכנעים שהחבר הכי טוב שלכם הוא פגע-רע, ושצריך להיפטר ממנו לצמיתות? כדאי לכם להתייעץ עם קני הארנב. כשתושבי הכפר שלו שומעים שדרקון מתרוצץ לו חופשי באזור, הם מחליטים לצאת לקרב ולסלק מיד את המפגע. אפשר לחתוך את המתח בסכין כשמשפחת ארנבים, חפרפר קשיש חובב ספרים עתיקים והעוזרת שלו, סנאית חיננית בשם שרלוט, יוצאים להגנתו של דרקון חובב מזון גורמה ומחזות של שייקספיר.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרי ילדים נוער

  מוצגים 6 ספרים
סמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים