הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש אפריל 2012 - מקור ושירה
מוצגים 13 ספרים ב 2 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -
 ילדה גדולה

ילדה גדולה
מאת: עמיחי שלו

שנות התשעים התוססות בעיצומן. בזמן שבני גילה מתנסים באימוני שטח ונכנסים לעומק לבנון, יושבת רויטל בת התשע-עשרה בביתה ואוכלת את עצמה לדעת. היא לא גויסה לצה"ל בשל עודף משקל, אין לה בגרות מלאה והיא לא מצליחה למצוא עבודה. החלומות שלה ממשיכים להתנפץ אל מציאות עגומה, נטולת נחמה. עד שברגע נמהר אחד היא מחליטה לנצח את הדיכאון ואת הרעב לאוכל, לקחת את אביבית, החברה היחידה שיש לה בכל העולם, ולברוח מכאן. לברוח מהמדינה שלא מכירה בה, מאמה שלא מבינה אותה, מאחותה הצעירה שלועגת לה ומהזיכרונות של החברים המתעללים בבית הספר.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מקור

 ימים מרים ימים טובים

ימים מרים ימים טובים
מאת: קלוד כהן

בר מזל אני. כך מתחיל ג’ון את סיפור חייו בצל האימה והאובדן שחוותה אמו בנעוריה. ביומניו מגולל ג’ון את קורות חייו וחיי אמו השלובים אלה באלה, ואת ניסיונותיו לחשוף את זהות אביו הנעלם ואת חידת החייל האנגלי שחילץ את אמו ואותו מצריף הרפאים בברגן בלזן. את סיפור חייה של מרים ממשיך לתאר נכדה יואל, המצרף את יומניו ליומני אביו. יואל מתבגר גם הוא בצל עברה של סבתו, אך שלא כמו אביו, הוא פחות כבול לזיכרונותיה ההולכים ומתעמעמים ולעיתים אף נדחקים לשוליים...

הוצאה לאור: פרדס הוצאה לאור

סיווג: ספרות מקור

 ספר העדר

ספר העדר
מאת: יצחק לאור

ספר העדר, ספר שיריו החדש של יצחק לאור, מציב את האינטימיות במקום שעוד לא היתה בשירה העברית. גם שירי האהבה, גם השירים הארוטיים, גם שירי הזיכרון וגם השירים הפוליטיים, בשבעת חלקיו של הספר, צומחים כולם מתוך קולו של לאור. שירי ספר העדר חושפים בכנות אמיצה רגעים של אהבה וקירבה אינטימית: הזמן, השנים החולפות, האהבה, הנישואים, האהבה לבן, יחסי המין, והייסורים- שזורים לבלי הפרד בתשוקה לומר את הדבר עצמו.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 קליפסו רמלה

קליפסו רמלה
מאת: ציפי שחרור

שלומית, גיבורת הסיפור, גדלה והתבגרה ברמלה של שנות ה-60 – החצר האחורית של החברה הישראלית. את חייה ליוו קולותיהם השרוטים של הביטלס שבקעו מהטרנזיסטור הישן במטבח של דירת השיכון הקטנה, צעקות מריבותיהם של השכנים שחדרו בנקל דרך הקירות הדקים וצלילי הדיסקו שנשאה הרוח דרך שדות הסביונים מדיסקוטק "קליפסו" האגדי, שהצמיח דורות רבים של זמרים ידועים. דמויות מפתח בחייה של שלומית הם: אחיה הגדול, עמוס, שנהרג במלחמת ששת הימים; רחל, חברתה, עולה חדשה מקוצ'ין; יאיר, חבר ילדות שהבטיח להתחתן איתה כשיגדלו, אך נטש אותה בבגרותו לטובת אחרת; אמו עמירה המטורפת שחותכת לעצמה את הורידים; אביו אברם המאוהב בסתר באמה של שלומית ושמש בית הכנסת שאנס את שלומית בילדותה.

הוצאה לאור: פרדס הוצאה לאור

סיווג: ספרות מקור

 רק שש הברות

רק שש הברות
מאת: גיל פרנק

גיל פרנק, מן הבולטים שבשחקני התיאטרון הישראלי, מפרסם רומן ביכורים מפתיע בבשלותו וייחודו. כתיבתו נעה על פני רצף מרהיב של גווני מצב וביטוי: איפוק מודע וחסכנות מדויקת, לצד הבזקים ליריים וסצנות פראיות משולחות רסן. כישרונו המוכח של פרנק, להתיך וללוש את שפת הכתיבה שלו מתוך התאמה מדויקת לזירות ההתרחשות השונות, מעורר השתאות ומעניק לספר עוצמה וקסם רבי השראה ויופי.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרות מקור

ספרים שראו אור בחודש אפריל 2012
מוצגים 13 ספרים ב 2 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -סמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים