הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש אפריל 2012 - מקור ושירה
מוצגים 13 ספרים ב 2 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 --הבא
 אישה היא רק זירה

אישה היא רק זירה
מאת: ש. שפרה

שני מחזורי סיפורים של המשוררת, הסופרת והמתרגמת ש. שפרה מתפרסמים בספר זה ומחוברים ביניהם - בזמן, במקום ובאווירה, למעין רומן-סיפורים. במחזור הראשון שישה סיפורים. שניים מהם ארוכים, "רחוב החול" ו"ליל הגדי". גיבורת הסיפור הראשון היא אשה גרמנייה, גרטה, וגיבורת "ליל הגדי" היא אשה ערבייה, עפיפה. בין שני סיפורים אלה שזורה מחרוזת של ארבעה סיפורים קצרים, ולמעט אחד מהם כולם מסוּפרים בקולה של תודעה אחת, כאשר המספרת חוזרת ומדגישה שאינה עוסקת באמת, אלא במה שעשוי היה להיות אמת.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרות מקור

 אל בשר הלשון

אל בשר הלשון
מאת: אריאל הירשפלד, סיגל נאור פרלמן עורכים

בבואנו לקרוא ביצירת יצחק לאור נשאלת השאלה: האם באמת חג העולם הספרותי סביב הספק? האם הרוגז, ההתרגזות כחוויה של כתיבה, המפעילה באופן כה יעיל, מרגש ומעורר את הקריאה בכתבי לאור, ממלאה את הספירה כולה? האם באמת אין זו אלא פקעת אינסופית של משמעויות מתחלפות, משוללות מקור? התשובה טמונה בשירים על האדמה, על הלידה ועל המוות, שלו ושל האנשים האהובים בחייו. לעולם של יצחק לאור יש מסד. יש בו "מראות שתייה" בלשונו של ביאליק. ובזיקה אליהם לא חל אותו ספק מאכל-כל.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 אספלט

אספלט
מאת: מיכל פיטובסקי

שתי בנות מ"משפחות טובות" הגדלות בירושלים של שנות התשעים עומדות במרכזו של רומן נועז זה, העוסק באלימות המחלחלת לחיי היום-יום בארץ. מורן בת החמש-עשרה, נערה מרדנית ויוצאת דופן, חיה חיים של בדידות עד שהיא פוגשת נער מבוגר שתפיסת המציאות המשונה שלו ורמזים למיניותו הסדיסטית מעוררים את סקרנותה. האהבה המיוחדת הנרקמת ביניהם סוחפת אותה למחוזות המעוררים בה ריגוש ופחד, ובינה לבין עצמה היא תוהה מתי יגיע הרגע שבו תגיד די.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מקור

 בגלל טעות אנוש

בגלל טעות אנוש
מאת: ענת זכריה

"בגלל טעות אנוש" מזמין אותנו לשיטוט בחדרי הנפש הכמוסים ביותר של משוררת חדה ומדוייקת, זו המעמידה מולה שורה שלמה של גברים גברים, אבל לא נותנת לאף אחד מהם לגהור מעליה בפיתוי מסוכן כדי שהחיים יהיו תמיד לפניה. זו המבקשת פטור מילדים- מהשובע המוחלט, זו שרק נערים ינחמו אותה מול השמש כי לשכב במיטות זוגיות לא נוגע לה. "בגלל טעות אנוש" הוא ספר שנע בתוך לולאות פסיכו-פיזיות מתוך נסיון לשמור על שיווי משקל עדין בין חשיפה והסתרה, בין חולשה וכוח, בין תקינות פוליטית פמיניסטית לפריעת סדר. לעיתים בקולה היחיד ולעיתים בקול הרבים.

הוצאה לאור: מוסד ביאליק

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 ג`י-פי-אס GPS

ג`י-פי-אס GPS
מאת: עלמה גניהר

אשת השגריר נאחזת בזיכרונות פריז ובתיק של גוצ'י גם במקלט הצר שהיא נאלצת לחיות בו; מקונן, נער מתבגר, נאחז בשיר ילדים תמים עד שהוא מתוודע לגבריותו; הבן של אלמז, בין פשיטותיו על ארגזי מזון, חולם על כדורגל חדש שיקבל באמריקה. בראייה נוקבת וחומלת מועלת הווית הפליטות במקלט אחד צר ודחוס, רחוק ממרכז העיר. אמהות וילדיהם בארץ חדשה, לאחר כל תלאות הדרך המתישה שעברו - האם יימצא להם כאן מקום?

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרות מקור

 הכוח המדמה

הכוח המדמה
מאת: ריקי דסקל

ספרה החמישי של ריקי דסקל - פרסומה הראשון היה בירחון "פרוזה" (1987). ב-2001 זכתה בפרס "אלף" לשירה מטעם אגודת הסופרים העברים ובתשע"א הוענק לה פרס לעידוד פרסום היצירה על שם שלמה טנאי מטעם אקו"ם לשנת 2010. ריקי נשואה ואם לארבעה ומתגוררת ברמת השרון.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 הכלה היהודיה

הכלה היהודיה
מאת: הגר דורון

הגר היָם, דוקטורנטית צעירה להיסטוריה, מסיימת את המאסטר בטריניטי קולג‘, דבלין, אשר במסדרונותיו עתיקי היומין מהדהדים צעדיהם של סטודנטים מהעבר, כמו ג‘ימס ג‘ויס ואוסקר ויילד - ועוברת לרחוב רמברנדט בתל אביב, לדירה שרוחו הספק־פסיכוטית של סבה, זכרו לברכה, עדיין שורה עליה. ההורים לא מרוצים ממנה במיוחד. מצבו של הסנדק הקשיש, עימו היא מנהלת יחסים מגונים עוד מנעוריה, מידרדר, וילדיו מאיימים עליה מפחד שיוריש לה את כספו. החבר שלה מודאג. לחבר של החבר בא עליה, היא חושבת. יש לה ידיד טוב שמתעקש ללכת כל הזמן לזונות. הגר לא בטוחה אם היחסים בין המינים הם מלחמה או הפסקת אש מתוחה, ובכלל, כל מה שאמרו לה מילדותה על סקס התגלה כהבלים מוחלטים.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מקור

 המתים והחיים מאוד

המתים והחיים מאוד
מאת: תמר גלבץ

והיא לא הולכת רק אחורה אלא גם קדימה. כי היא בדיוק על קו האמצע. וזה חשבון ממש פשוט. אבא שלה מת. מזמן. אמא שלה בדרך למות. ויש תור והיא הבאה בתור. מה מחכה לה בינתיים. בין לבין. כמה התרגשויות, כמה חרדות, כמה אהבות, כמה טיפשויות, כמה פראות וכמה שקט. כמה דמעות עוד נכונו לה. וכמה עונג צרוף עוד תדע. זה סיפור משפחתי די רגיל. אבא אמא בת. מה שהיה ומה שעוד יהיה. סיפור משפחתי שהולך אחורה אל ילדות מתוקה מדכדכת, וקדימה בפחד ובהשתאות.

הוצאה לאור: חרגול

סיווג: ספרות מקור

ספרים שראו אור בחודש אפריל 2012
מוצגים 13 ספרים ב 2 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים