הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש מרץ 2012 - ספרות תרגום
מוצגים 19 ספרים ב 3 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 --הבא
 אביב

אביב
מאת: דייויד סאלאיי

ג'יימס וקתרין נפגשים בחתונה בלונדון. הוא בן שלושים ומשהו אבל כבר הספיק להיות יזם, סוכן נדל"ן, מפיק סרטים, ואפילו להרוויח מיליונים בבועת ההיי-טק. היום הוא חי עם כלבו בדירה קטנה בלונדון. היא נפרדה מבעלה, צלם פפראצי, ועד שתגשים את חלומותיה היא עובדת במלון. הם מחליפים מספרי טלפון, אבל מכאן ואילך שום דבר לא מתקדם בהתאם לתסריט. אביב הוא סיפור אהבה אחר. דרך כמה נקודות מבט נוצר, כמו בקליידסקופ, דיוקן מפורט של קשר זוגי בהתהוות, דיוקן מוכר עד כאב של מפגש בין שני אנשים אמיתיים, אנושיים, מלאי סתירות ורגישים.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 אלנה יודעת

אלנה יודעת
מאת: קלאודיה פיניירו

גופתה של ריטה, בתה של אלנה, נמצאה בליל סערה במגדל הפעמונים של הכנסייה. המשטרה קבעה: התאבדות בתלייה. אבל אלנה יודעת שריטה לא התאבדה. אלנה יודעת שלמרות היחסים הקשים ביניהן, ריטה הייתה בת מסורה שטיפלה בה בנאמנות כל השנים, במיוחד מאז שמחלת הפרקינסון הארורה החלה לשלוט בגופה. אלנה יודעת שאיש מלבדה לא יחקור את נסיבות המוות. הדברים שתגלה במסעה המפרך אל האמת יאירו את העבר באור חדש, ויעידו עד כמה לעולם איננו יודעים מה מתחולל במחשבות הזולת, ועד כמה אלנה לא באמת יודעת.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 אנטומיה של היעלמות

אנטומיה של היעלמות
מאת: הישאם מטאר

נורי מתגורר עם הוריו בקהיר לאחר שאביו, המתנגד למשטר בארצו, גלה ממנה. לאחר מותה הפתאומי של אמו, האב נושא לאישה את מונה היפהפייה, ונורי מתאהב בה אהבת נעורים סוערת. בעת ששלושתם מבלים יחד בחופשה בשווייץ נעלם האב. נורי נותר לבדו עם מונה. השניים יוצאים למסע תעתועים בניסיון להתחקות אחר עקבותיו של האב, שככל הנראה נחטף. החיפוש נהפך למסע התבגרות מזורז, המחייב את נורי להתעמת עם החברה והתרבות שבהן גדל, עם סודות משפחתיים ועם רגשות גועשים שניסה להדחיק.

הוצאה לאור: כתר וידיעות ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

 בית קיץ עם בריכה

בית קיץ עם בריכה
מאת: הרמן קוך

דוקטור מארק שלוסר הוא רופא המשפחה של קהילת האמנים והיוצרים באמסטרדם: כל פציינט זוכה לעשרים דקות. דקה לאבחון, ועוד 19 למראית עין של אכפתיות. אך כאשר אחד המטופלים, השחקן המפורסם ראלף מאייר, מת ממחלה ממארת, דוקטור שלוסר מואשם ברשלנות רפואית. מאייר הגיע למרפאה לראשונה עם קול רועם ותיאבון בריא, אך בגופו כבר התחוללה מלחמה. שלוסר הרגיע אותו: אין מקום לדאגה. שנה וחצי אחר כך, בפנים רזות ומסוגפות, בלע מאייר כוסית רעל כדי להקדים את מלאך המוות.

הוצאה לאור: עברית בשיתוף כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 בעולם מושלם

בעולם מושלם
מאת: לורה קשיצקי

ג'יזל הדיילת מרגישה בעננים: מארק דורן, טייס יפה תואר וכריזמטי, הציע לה נישואים. מאז שפרצה המגפה שמכונה שפעת פיניקס הועם זוהרם של החיים בקצב הסילון וג'יזל מתפטרת מהעבודה בשמחה, אבל עד מהרה מתברר לה שחיי הנישואים וגידול ילדיו של מארק האלמן אינם עניין פשוט. תחת צלה המאיים של המגפה מגלה בעצמה ג'יזל העדינה כוחות שלא ידעה על קיומם. ספר המתרחש בעתיד אפשרי, קרוב ומאיים, עם שביב של אור בקצה המנהרה.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרות מתורגמת

 האדמה פוסעת איתה

האדמה פוסעת איתה
מאת: סולימן אדוניה

רחובות העיר גֵ'דה דומים לסרט ישן בשחור-לבן: הנשים עוטות שחורים מכף רגל ועד ראש, ואילו הגברים לובשים כותונות לבנות. כל חבריו של נאצר נסעו לחופשה לרגל הקיץ, ורק הוא נותר לבדו בצל עץ הדקל שלו, מסתתר מהשמש היוקדת ועורג למגע ידה של אישה. פתאום מאיר כתם צבע את עולמו של נאצר כשפתק קטן מוטל לרגליו. זהו מכתב אהבה מאישה שאת פניה לא ראה מעולם ואת קולה לא שמע. היא כותבת לו שמעתה ואילך תנעל לרגליה זוג נעליים ורודות, וכך יוכל לזהותה בין כל שאר הנשים לובשות השחורים. נאצר ואהובתו מתחילים להתכתב.

הוצאה לאור: כנרת, זמורה-ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 הילד החכם

הילד החכם
מאת: חריסטוס חומינידיס

ניקולא נולד בכפר קטן ביוון ב- 1966. אביו, פנטזיונר אוהב הרפתקאות, התעסק עם בתו הקטינה של הכומר וממיזוג נקלֶה זה נולד גיבור רומן החניכה הטרגי-קומי המיוחד הזה. אפשר שגורלו היה נחרץ ברגע הלידה, אלמלא הצליח אביו – בתושייתו הפרווֶרטית - לסדר לו לימודים בבית ספר יוקרתי. תקופת ההתבגרות של ניקולא רצופה מאז בשורת אירועים מפתיעים ואף סוריאליסטיים. במהלך התקופה מאמצים אותו לסירוגין מהפכן קומוניסט, משורר הומו וצעירה יהודייה והיסטרית שלבה נשבר.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

 הכוכבים אינם עוצמים עין

הכוכבים אינם עוצמים עין
מאת: מארק דוגן

נערה רעבה ללחם חיה לבדה בחווה מבודדת. מי הנערה? מדוע היא לבד? היכן אביה? בהדרגה הולכים ומתבהרים פרטים על זהותה ועל הזמן והמקום שבהם מתרחשת עלילת הספר המיוחד הזה. סתיו 1945. בנות הברית מתכוננות לצור על ברלין, בעת שמחלקה של חיילים צרפתים בפיקודו של קפיטן לואיר פולשת לדרום גרמניה. בדרכם אל העיר שבה יקבעו את בסיסם, הם נתקלים בחווה מבודדת שמעוררת את סקרנותם. גילוי כפול ממתין שם לחיילים: נערה מוזנחת ופראית המתגוררת בגפה, וגופת גבר מפוחמת. הנערה, שאינה מסוגלת להסביר מדוע ננטשה שם ומה פשר הגופה, נלקחת למעצר.

הוצאה לאור: הכורסא וידיעות ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש מרץ 2012
מוצגים 19 ספרים ב 3 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים