הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש ינואר 2012 - ספרות תרגום
מוצגים 14 ספרים ב 2 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 --הבא
 איוולת

איוולת
מאת: הורסיו קסטיינוס מויא

בעקבות מאמר עיתונאי מעורר מחלוקת שכתב, נאלץ המחבר להימלט מארצו לגלות בגואטמלה. הוא מקבל לידיו משימת עריכה רחבת היקף – התקנת דין וחשבון מפורט בן אלף עמודים שנושאו רצח ילידים בידי המשטר הצבאי. במהלך עבודתו, פורצת אל עולמו הציני והצר, הרצוף שתייה כפייתית ומין מזדמן, מקהלת קולות הניצולים, ובעוד העדויות שאליהן הוא נחשף הולכות ומשתלטות על המרחב הלשוני והנפשי שלו, גובר בו החשד שמא הוא עצמו נרדף על ידי הצבא והכנסייה.

הוצאה לאור: בבל

סיווג: ספרות מתורגמת

 אני הורג

אני הורג
מאת: ג'ורג'ו פאלטי

אני הורג הוא הספר הראשון בסדרת ספרי מתח מאת ג´וֹרג´וֹ פאלֶטי. בעודו משדר את תוכנית הרדיו הפופולארית שלו ברדיו מונטה קרלו מקבל השדרן, ז´אן־לו ורדייה, שיחת טלפון תמוהה: על הקו אדם שטוען כי הוא רוצח. ז´אן־לו מתייחס לשיחה בביטול כמו אל בדיחה גרועה, אך משמתגלות למחרת היום שתי גופות שפניהן הושחתו, השיחה מאמש הופכת כבר לעניין רציני.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מתורגמת

 הארנבת עם עיני הענבר

הארנבת עם עיני הענבר
מאת: אדמונד דה ואל

משפחת אפרוסי היתה שושלת יהודית רבת עוצמה של בנקאים, ששגשגה באירופה של המאה התשע-עשרה והטביעה את חותמה על חיי הכלכלה, החברה והאמנות באודסה, בפריז ובווינה. אולם בסוף מלחמת העולם השנייה, הדבר היחיד כמעט ששרד מהאימפריה האדירה הזו היה אוסף של 264 פסלונים יפנים מיניאטוריים, חצובים בעץ ובשנהב, שגודלם אינו עולה על קופסת גפרורים. את האוסף ירש אדמונד דה ואל, ואותו ואת המשפחה שהחזיקה בו משנת 1870 ועד אשר הגיע אל ביתו בלונדון, הוא מתעד בהארנבת עם עיני הענבר.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

 המייצגים

המייצגים
מאת: ג'ון גרישם

שני השותפים ב"פיינל" ופיג‘ מתייחסים לעצמם כאל "בוטיק של משרד עורכי-דין". בוטיק במובן של אלגנטיות, בררנות ושגשוג. למעשה, הם היחידים שחושבים כך. הם מתמחים בעיקר בגירושים מהירים, נהיגה תחת השפעת אלכוהול ולפעמים גם בטיפול בתביעת ביטוח קטנה. לאחר עשרים שנה ביחד, הם איכשהו מצליחים לגרד מספיק כסף כדי מחייתם במשרדם בדרום-מערב שיקגו. ואז נקרה שינוי על דרכם. ליתר דיוק, הוא מתנודד לתוך משרדם: דיוויד זינק, עורך דין צעיר שברח ממשרד עורכי-דין מהודר. ברגע שהוא מתפכח ומבין שהוא מובטל - הוא מוכן לקבל כל עבודה, אפילו אצל פיינלי ופיג.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מתורגמת

 העדינות

העדינות
מאת: דויד פואנקינוס

זה לא עוד סיפור אהבה, אם יש דבר כזה בכלל. ואולי כן? פגישה מקרית ברחוב, שיחה מענגת בבית קפה, חתונה שכולה קסם וגשם. ואז...אז התאונה. חיים שלמים נטרפים בן רגע. פרנסואה איננו. ונטלי? היא נושמת, היא עובדת, היא אוכלת. אבל קשה לומר שהיא בחיים. ואז?...

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 הרצח הראשון שלי

הרצח הראשון שלי
מאת: לנה להטוליינן

חוקרת המשטרה הצעירה מאריה קאליו נאבקת כל חייה להוכיח את עצמה. הוריה רצו בן ובמשטרה משתמשים בה רק כעלה תאנה נשי במחלקה לחקירות רצח. על רגשי הנחיתות שלה היא מפצה בחריצות, בסרקזם ובהפגנת עוצמה שלא בהכרח קיימת בה. על אף שהיא רק ממלאת מקום במחלקה, היעדרותו של מפקדה הסובל מבעיית שתייה חמורה הופכת אותה לאחראית על תיק הרצח הראשון שלה. משימת הפענוח מתגלה כסבוכה במיוחד מכיוון שמאריה מכירה את הקורבן הצעיר ויפה התואר מימיה כסטודנטית.

הוצאה לאור: פן וידיעות ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

 זיכרונות מהונגריה

זיכרונות מהונגריה
מאת: שאנדור מאראי

בספרו זיכרונות מהונגריה מתאר מאראי את שקיעת המעמד הבורגני בהונגריה בין השנים 1944 ועד 1948, תוך שהוא מתמקד בזרות ובניכור המשתלטים על אירופה אחרי מלחמת העולם השנייה. מאראי עזב את הונגריה בסוף שנות הארבעים לחייו, ולא שב אליה מעולם. תחילה עבר לשוויץ, משם לאיטליה ולבסוף לארצות הברית. בשנות החמישים והשישים עבד ברדיו אירופה החופשית, ואחרי כשלון ההתקוממות במולדתו ב-1956 קיבל אזרחות אמריקאית, שם בחר לסיים את חייו. מאראי נפטר בגיל 89, ויש האומרים כי התאבד.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 זרמים באביב

זרמים באביב
מאת: איוואן טורגנייב

תרגום חדש מאת פטר קריקסונוב ליצירתו הקלאסית של איוואן טורגנייב זרמים באביב. הספר מבוסס בחלקו על פרשת אהבתו המתמשכת של איוואן טורגנייב אל הזמרת הצרפתייה פּוֹלין ויארדוֹ. טורגנייב התפטר ב-1845 מעבודתו בלשכת שר הפנים ברוסיה ככל הנראה בעיקר בגלל התאהבותו בה. המפגש עמה שינה את חייו ולמרות שהייתה נשואה, נסע בעקבותיה אל מחוץ למולדתו, והתגורר עמה ועם בעלה. אין יודעים האם אהבתו אליה הגיעה אי-פעם לידי מימוש.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש ינואר 2012
מוצגים 14 ספרים ב 2 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים