הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש ינואר 2012 - מקור ושירה
מוצגים 14 ספרים ב 2 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -
 חיים גורי השירים, כרך ג

חיים גורי השירים, כרך ג
מאת: חיים גורי

הכרך השלישי של שירי חיים גורי, חתן פרס ישראל לשירה משלים את מהדורת כל שיריו שראתה אור עד כה בשני כרכים לפני 13 שנים. סדר השירים בכרך זה כולל את שני ספרי השירה האחרונים של חיים גורי: "מאוחרים" (2002) ו"עיבל" (2009). עוד בספר שני מחזורי שירה חדשים: "שירים מספר הצוואות", וגם מחזורי שירה שלמים שפורסמו בספרי הפרוזה של גורי ובעיתונות במהלך 50 השנים האחרונות ולא נכללו עד כה בספר שירים כלשהו.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד ומוסד ביאליק

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 יולה

יולה
מאת: יואב אלוין

"כמו למוכי-ירח, לכל דמויות הספר הזה חיים כפולים, הן מתהפכות פתאום, שוב ושוב, בין "זהויות" מנוגדות, בלתי-מתיישבות, כאילו יש בתוכן מישהו אחר שמפעיל אותן. המשפחה שאלוין מעצב כאן היא תמונה מוקצנת ומועצמת, המערטלת את מוסד המשפחה באשר הוא מן המעטפת ההרמונית שלו, מעטפת המחפה על הרגשות, הכמיהות והדחפים הסותרים שמרכיבים אותו והופכים אותו למאסר-עולם של רגשות אשם הדדיים."

הוצאה לאור: הספריה החדשה

סיווג: ספרות מקור

 לא קרה כלום

לא קרה כלום
מאת: גיא מאירסון

שום דבר מיוחד לא קורה בחייו של סוכן הביטוח רפי גבעון. עד שלילה אחד, בעוד אשתו ישנה והוא גולש כהרגלו בפורום של פנויים-פנויות, מצלצל הטלפון וחייו מתפרקים. זהו הרגע שבו רפי גבעון מתחיל לחיות. רפי יוצא למסע בילוש אובססיבי בעקבות חייו של כפיר, בנו בן השש-עשרה השוכב עכשיו במחלקה לטיפול נמרץ; הוא פוגש את הנערה שהבן אהב, מגלה שהיה כוכב בחוג למשחק ונדהם למצוא שירים וסיפורים שכתב. הוא שב ומעלה בזיכרונו תמונות מחייו כאבא של כפיר, חיים שנראים לפתע שונים כל כך מכפי שראה אותם פעם, כשהיה עדיין אב לילד שלא קרה לו כלום.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מקור

 סוסית

סוסית
מאת: לאה איני

סיפורה ההיתולי והלא-ייאמן של סוסית, היא אלכסנדרה סאשה זית, שבמשך שבע שנים עשתה את אל-פאסו טקסס לביתה, עד אשר ירשה נחלה - ואורווה בה - בשפלת החוף. סוסית, הספר החדש של לאה איני, הוא רומן קרנבלי מזהיר. אגדה רומנטית פוסט-מודרנית, משעשעת ועוקצנית. מפגן אמנותי וירטואוזי, האוצֵר תחת שלל מסכות מרהיבות ומתעתעות מסרים חדים וחריפים: חברתיים-מעמדיים, מגדריים ואידיאולוגיים-פוליטיים.

הוצאה לאור: כנרת, זמורה-ביתן

סיווג: ספרות מקור

 עם הארץ  - סיפור מסע

עם הארץ - סיפור מסע
מאת: יאיר אגמון

קצין קרבי, סקרן ויצרי משתחרר מהצבא, אורז עגלת שוק קטנה, תופס טרמפ ויוצא למסע לא מתוכנן בארץ ישראל. אנשי הארץ, ובעיקר נשותיה, מציעים לו תשובות שונות לשאלה הגדולה שמטרידה אותו. עַם הארץ הוא קוקטייל משובח של מרד ושחרור הִיפִּי נוסח קרואק, עם ספקות, הומור ואשמה יהודית בריאה נוסח שלום עליכם. המבט של יאיר אגמון רגיש ורומנטי, אבל הקול שלו ציני, יבש ומפלח, והוא מתאר את הפסיפס האנושי המשוגע של הארץ הזאת בביקורתיות ובאהבה.

הוצאה לאור: זמורה-ביתן

סיווג: ספרות מקור

 פעמוניות אימי

פעמוניות אימי
מאת: נעמי פרייפלד

"השירים בספר הזה הם רישומים של מרחב פנימי, מוכר, סודי, יקר; שירים שהם יָד לָאֵם, לוואדי ולזכרון המטע. הם מסמנים את מעשה הכתיבה כמצב של הכרת תודה, מסירוּת ורִגשה, שמחת ביטוי ותנועת צמצום. חוש מיוחד לפרופורציה מאפיין את פעולתן של המילים בפעמוניוֹת אִמי: הן גדֵלות וקטֵנות ביחסים משתנים בהתאם למילים אחרות הקשורות עמן."

הוצאה לאור: ספרית פועלים

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

ספרים שראו אור בחודש ינואר 2012
מוצגים 14 ספרים ב 2 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -סמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים